Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JanR

    addikt

    válasz Athaualpa #73049 üzenetére

    Annak ellenére, hogy videóvágáshoz csak az intel-t ajánlanám, nehéz lesz hasonló kaliberű processzort, főleg ennyi pénzért. 130-140e környékén i3, vagy i5-ulv gépek vannak, amik relatíve a 3/4-ére képesek mint egy PII X4. Ha esetleg olyan gépet találnál, amibe i5 proci van és nem U jelölésű, az megfelelő kiinduló pont lehet számodra.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Athaualpa #73049 üzenetére

    Nekem van tapasztalatom minden fajta renderelésben,(filmes utómunka, Adobe Premiere, régi Vegas, Blender, PS) ráadásul pont ilyen procim van asztaliban. Az úgy ahogy jó renderelésre, főnök néha szokott küldeni anyagot, mert az i3-as laptopján kb kegyetlen idők jönnek ki.

    Attól is függ mit értesz videóvágás alatt. Rövid klippeket vágsz, sok effekttel, vagy hosszú órás riportokat, filmeket. A previewnél fontos ugye, hogy mennyi effektet használsz sok layereken, slow motion, átmenetek, és az is nagyon fontos, hogy milyen kodeket használsz a végén tömörítéskor. Nagyon nem mindegy.

    Ugye alapból a CPU renderel, konvertál, de újabban a GPU is besegíthet, ha támogatja a megfelelő formátumot. GPU inkább realtime effekt megjelenítésben jó. Bár kétséges, hogy ezek az olcsó mobil dGPU-k, vagy Intel HD-k mennyire alkalmasak erre... A CPU viszont az alap, az mindig működik. Ennyiből kb esélytelen egy jó dGPU...és akkor a minőség rovására megy a dolog.

    A Passmark szerint Phenom II-vel egyenértékű (már amennyire hiteles) az i5 4200M proci. Ez viszont csak drágább gépekben elérhető, vagy pl ASUS/Toshiba 150-160 körül. Csakhogy ha ezt te tényleg renderelésre szeretnéd használni, akkor ezek leolvadnak, mint a csernobili erőmű. Ekkora TDP-s erősebb procikat tényleg csak jó hűtésű gépben vegyél. Probook 450 G1 pl ilyen, szerintem kisebb renderelésekre bőven jó, az alu ház jól hűt, és alapból minőségi a hűtése. Csak ugye ez 190-200K.

    Szerintem gyűjts még hozzá, ne siesd el... vagy vegyél inkább egy erős asztalit. Noti filmvágásra szerintem max terepi munkára jó, vagy nagyon max hobbi vágásra ritkán.

Új hozzászólás Aktív témák