Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Khelben #70956 üzenetére

    Kösz a választ a C55-ös kérdésemre.
    Ez is egy szempont, és értem/érzem a különbséget, mert már nyomogattam többször Thinkpadeket (T400 körül). Az más kérdés, hogy nem estem hasra tőlük, így lehasznált állapotban. (A használt géptől tartózkodnék, mert hatalmas a szórás... gari nincs ugye, és ki tudja mikor döglik be, és mennyire volt lerúgva már.) Persze van akinek ez a fő szempont, hogy strapabíró, masszív legyen, nulla karccal, nagy mobilitással, mert állandóan ott van a táskába bedobva. Nekik tökéletesek szerintem ezek az üzleti notik.

    Jól eltaláltad a jellemzést, én is 2008-ban vásárolt belépű szintű Asus-t használtam eddig. Kopogós recsegős fényes műanyag, vonzza az újlenyomatot és a zsírt, horpadós billentyűzet, 35 wattos AMD proci hangos hűtője. Viszont míg a többieké 2 év után úgy nézett ki mintha egy kutya megette, kisz*rta, aztán újra megette volna, addig az enyém 6 év után is fullos működő zsanérokkal, 50 perces eredeti akkuval és hibátlan billentyűzettel rendelkezik.

    Egyszerűen azért, mert az idő 95%-ban egy asztalon pihen a tápon, napi egy fel-lehajtással és persze vigyáztam rá mindig... viszont amikor kell a mobilitás, akkor jól jött. Mivel szinte soha nem látom a fedelét, totál nem érdekel, hogy kopog, gyűjti a zsírt, kijelzőnek köze nincs a színhűséghez (de minek, mikor otthon van az asztali Dell IPS-el grafikai alkalmazásokra?). Szinte mindig egeret használok, és ezen a kopogós, süppedős billentyűzeten is meg tudtam írni egy szakdogát :)

    Gondolkodjunk egy ilyen júzer fejével, akinek ezek sokadlagos szempontok. Nekem tulajdonképpen egy asztali gép kellene az idő 95%-ban, amit viszont tudok mobilizálni ha kell ritkán. (ennek egyértelműen nem felel meg tehát egy asztali).Tehát összegezve, nekem egyáltalán nem számít sem a külső, sem az anyagminőség, mert szinte asztali gépként lesz használva. Kijelző sem fontos, mivel filmet soha nem nézek notin, max olyat ahol nem érdekes milyen a piros. Azért alkalomadtán jól jöhet a 3D-s gyorsítás Adobe programokhoz és molekulaszimulációs cuccokhoz, ezért egy diszkrét VGA sok rammal jól jön.

    Ennek fényében is ekkora mammutürülék lenne ez a gép? Láthatóan nem egy vékony darab, ez segít a hűtésében gondolom. Vagy tényleg ennyire sz*r lenne, hogy egy pár ablakos böngészésre (mert 95%-ban így fog menni balanced mode-ban) porszívó lesz belőle? Gondolom nem éjjel-nappal fullon teker az i5..

    Ahogy a tesztben írták, ez totál nem igaz: "The slowest of the four fan speeds does not produce more than a just audible noise and is sufficient for office work and browsing."

Új hozzászólás Aktív témák