Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kngbr

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új gép vásárlásán gondolkodom, és szeretném kérni a segítségeteket. A korábbi laptopjaimról azt kell tudni, hogy használtam már Toshibat, HP-t és jelenleg Macbook Pro-m van (2009-es), valamint a családban volt már Dell, Lenovo és Fujitsu. Ezek közül minőségben a mac egyértelműen kiemelkedett, 6 éve használom, és szinte alig volt vele gond, most is csak azért nyugdíjaznám, mert már az aksija nem tökéletes, és néha meg tud a gép is viccelni (pl a net belassul valamiért, újraindítás után jó...).

    Ez alapján egyértelmű döntés lehetne h akkor újra macet vegyek, viszont annak azért az árcimkéje elég extrém, és reménykedem benne, hogy más gyártóktól is lehet mostmár megbízható és időtálló gépet venni. Ebben kérném a véleményeteket.

    És akkor a válaszaim a kérdésekre:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Bármikor, de ha lehet, pár hónapon belül.

    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    nem szeretnék limitet beállítani, de azért nagyon elrugaszkodott összeget sem szánnék rá (tehát mondjuk 500k alatt, ha lehet)

    (3) Felhasználás?
    munka (távoli asztali kapcsolattal), böngészés, filmnézés, zenehallgatás, zeneszerkesztés (stúdió programmal) - de ez utóbbi csak ritkán, és nem prioritás

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    jelenleg 13"-os macem van, ennél örülnék nagyobbnak, de nem túl nagyra gondolok (max 15")

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    lakáson belül sokat mozgatom, egyébként 2-3 hetente vonaton hordoznám és használnám is

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    nyitott vagyok bármire, ami megbízható és időtálló (nem tudom h az új windows ezen megbukik-e)

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    nem kell extra nagy tárhely, a gép sebessége viszont fontos (tehát SSD, nagy RAM kellhet, ha jól tudom); optikai meghajtó nem szükséges.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, más nem fontos

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    újat szeretnék.

    köszi előre is!!
    Gábor

Új hozzászólás Aktív témák