Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baalika

    tag

    Sziasztok!
    Derekas fórumbújásban vagyok épp az új laptopot illetően. Nem sürgős a dolog de kiváncsi vagyok ti mit ajánlanátok. Sikerült eladnom az AW17-em, túl nagy túl sok volt, ennyire nincs szükségem. Alább pedig a kérdésre a válaszok

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    bármikor januárig, vagy amig birom gép nélkül

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    200-250k körül szeretném, maximum 300k

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    játék

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    wot, kerbal space program, eve online, tehát nem a leggépigényesebb játékok, ezért sem kellett már az AW,

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség, ne melegedje magát szét hogy egy év után meghaljon a proci-GPU, ne essen le a zsanér, ha táskában viszem magammal ne törje össze magát , méret súly stb nem számit

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    igen egy 120-ast mindenképp, később egy másik 500-ast mellé (vagyis két sata 3-as slot kéne benne legyen)

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    matt 15 col

    (8) Notebook tömege?
    mindegy

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélküle

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    120-as ssd, mellette lehetőleg 5400-as sima hdd-nél gyorsabb valami, cd-dvd nem kell ha nem muszáj, ha van lehessen cserélni vinyóra (miért is raknak még manapság dvd-t laptopba?! vagy 10 éve nem használtam és másról sem hallottam)

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    AC wifi, HDMI talán már mindenben van, USB 3.0 de talán ez is alap ma már aksi stb kb tök mindegy

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    játék :) Ha játékot tud minden mást tud amire szükségem van.

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Y50 nagyon tetszik de a kijelzője állitólag elviselhetetlen, Asus G5-akármi sorozat de ez melegszik állitólag és mindenki az új 900-as kártyákkal várja, MSI g60 sorozat, de ez állitólag melegszik majd throttling, acer játékos sorozat ez pedig állitólag melegszik throttlingol majd széthullik kigyullad összedől elsüllyed. Szóval nem igazán tudok dönteni....
    GTX860m és i7-4700 vagy afölött gondolnám a dolgot

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    bármi ha működik

Új hozzászólás Aktív témák