Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zlatan92

    csendes tag

    Üdvözletem!
    9 évig elvoltam egy amd e-350 procis, 4gb ram-os notebook-kal, na most ahhoz képest szerintem kb minden hatalmas előrelépésnek számítana már teljesítmény és sebesség terén. :DDD Szóval az lenne az elsődleges célkitűzés, hogy jó lenne ha legalább 3-4 év várható élettartam minimum meglenne a következő eszköznek is.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -most a nyár folyamán
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    -jó lenne 250 ezerből megúszni, de fogcsikorgatva 300 ezer forint körülig még hajlandó vagyok talán elmenni, ha lenne sokkal jobb ajánlat. 😅
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    -napi szinten sok-sok órát nyúznám, böngészés, film/sorozatnézés, youtube videók, zenehallgatás, szóval ilyen szabadidős dolgok többnyire.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -nem szempont a játék, eddig is tudtam mellőzni, ezután is menni fog adott esetben.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -fullHD legyen meg minimum, lehetőleg matt legyen és IPS, de míg normális betekintési szög van, bármi jöhet igazából. Ezutóbbival volt gondom most leginkább legutóbb. 😅
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    -Csak itthon lenne mozgatva, házon kívül nem nagyon van tervezve most a hordás, max évi egy-kétszer, különleges esetben
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -windows 10 legyen, az mindegy hogy home vagy pro
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    -sokszor kevésnek éreztem már az előzőn a 320gb tárhelyet, de talán elég lenne a 256gb SSD is, max használok valami külső adathordozót is a legrosszabb esetben. RAM legyen minimum 8gb.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -világítós billentyűzet jó lenne, de a mai árak mellett szerintem le tudok mondani róla, ha muszáj 😅 illetve az anyaghasználat, összeszerelés, hűtés lehetőleg ne legyen teljesen gatya 😅
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    -újat szeretnék

    Előre is köszönök bármilyen jellegű segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák