Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rozsgyi

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Laptop vásárlása esedékes. A jelenlegi laptopomat is itteni ajánlásra (Köszi, Khelben és Tikakukac! :R ) vettem meg annak idején és nem bántam meg: 7 éves most, Lenovo g580as. Ez jelenleg is működik, de már érezni, hogy nem mindenre elegendő, és kezd akadozni. Kitöltöttem a kérdőívet:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 350.000 - 400.000
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) otthoni gép lenne, filmnézés, kisebb indie játékok, gépelés nem jellemző
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? kipróbálnám a régebbi komolyabb játékokat végre :) (pl.: Witcher3, Batlefield 1., Far Cry Primal) közepes részletességgel, ezért gondoltam, hogy dedikált kártya mindenképp kellene, a mostani Lenovoban is van)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, a mostanában szokásos felbontás
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? havonta max 1-2 alkalommal vinném, de azért ne legyen sárnehéz
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10 szükséges
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD kellene min. 512 GB, ha nagyon nincs ebben az árban, akkor 256 GB + HDD
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) fontos, hogy jó lenne, ha annyira megbízható lenne, mint a Lenovom volt + HDMI kimenet
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új, vagy újszerű használt garanciával



    Egyelőre ezeket néztem ki, melyiket ajánlanátok?
    1. DELL G5 5590 - i5-9300H, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1650 4GB, Win10
    400ezer
    [link]
    A korábbi hozzászólások alapján megbízható

    2. Asus ROG Strix SCAR III (G531) - 15.6" FullHD 120Hz, Core i7-9750H, 8GB, 512GB SSD, nVidia GeForce GTX 1650 4GB, Linux
    340ezer
    [link]
    Többen ajánlották korábban, ehhez kellene még egy win10 + 8gb ram

    3. Acer Nitro 5 - AN515-54-50DD 15,6" FHD 1920 x 1080 IPS kijelző, 120Hz képfrissítés! • Intel Core i5-9300H Quad Core • 16GB DDR4 / 1TB HDD / 512GB SSD • NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 • 7200 rpm merevlemez!
    390ezer
    [link]
    Erről nem tudok semmit

    Jól gondolom, hogy a fenti igényeknek ennél kevesebb pénzből nem találnék gépet?

Új hozzászólás Aktív témák