Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    Sziasztok!

    Eljött az ideje, hogy laptopra cseréljem a gépem.

    Jelenlegi konfigom megegyezik az aláírásomban láthatóval 2 összetevőt leszámítva. Egyfelől a VGA tönkrement és most egy gyengébb átmeneti van benne, másrészt a megjelenítő évek óta egy Viewsonic VP930-3 19-es TFT, amit nagyon szeretek.

    Mint látszik, eléggé elavult már ez a cucc, így nem nagy elvárás, hogy a helyébe lépő noti minden szempontból jobb legyen nála. Leszámítva persze a képet. Ehhez kapcsolódna az első kérdés is. Egyelőre nem vetettem el, hogy megtartom a TFT-t és rákötöm a laptopot ha itthon vagyok. Ez macerás? Ugyanolyan szép képet kapok, mint a PCvel volt (van)? Szabad ilyet notival csinálni? Érdemes :) ?

    A noti választás fő szempontjai a megbízhatóság, a gyors, erős proci és a 150k körüli ár. Mehet kicsit fölé is ha úgy alakul. VGA ügyben bizonytalan vagyok, néha szívesen játszom, de nem jut rá túl sok időm. Kimondott hátrányát az itthoniban sem éreztem a gyenge karinak, amióta csak ez van benne nem sokat játszottam és nem komoly játékokkal. De egy laptopban nehezebb dolog a vidkari csere ezért talán jobb olyat vennem, ami nem teljesen "süket" ilyen téren sem.

    Ha nem tudom használni a VP930-at vagy eladom, marad a noti kijelzője. Aki már váltott asztaliról notira, mondhatna pár szót, nagyon vészes egy szuper 19-es TFT után a 15.6-os kép? Emiatt vacillálok kicsit még a 17.3-as méreten, de az megdobja az árat és nehezebb hordozni is...

    Egyelőre a következő gépek a kiszemeltjeim:

    ASUS K50AB Ultimate
    Lenovo Ideapad G550A
    Dell Vostro 1015
    Toshiba Satellite L500-1GL

    Ezek közül melyiket ajánlanátok?
    A linkelt Lenovo ára kicsit zavaró. Kb bárhol máshol 200 ezerért adják ezt a gépet, csak itt nem, itt mindössze 154... Szerintetek ez reális vagy valami nem stimmel? (Nem azt kapom amit írnak, vagy más átverés?) Ráadásul itt a proci és a videókari is kicsit jobbnak van írva mint más oldalakon ugyanezen típusnál. Ha jól látom ez a VGA kb pont az ASUSban és a Toshiba-ban lévő 4570 szintjét hozza, nem?

    Ha pusztán teljesítmény ill. hardver érték/minőség alapján nézem, akkor ASUS > Lenovo > Toshiba >> Dell a sorrend, ha pedig kinézet, forma és garancia szerint akkor Dell > Toshiba > ASUS > Lenovo...

    Árban csak a Toshiba lóg ki a sorból, felfele.
    Ha a maradék hármat nézem, a Dell ugyanannyiért jóval gyengébb a másik kettőnél az integrált grafikus vezérlő okán.
    Mivel itt sokan a Dellt ajánlottátok másoknak, így kérdem, hogy az mivel tud többet, amiért azt érné meg vennem a többi helyett?

    Minden tanácsot előre is nagyon köszönök!!!

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz T-unit #37108 üzenetére

    Igen, akkor talán érdemes teljesen kiváltani a jelenlegi PCt.
    Mit gondoltok erről a variánsról?

    ASUS K70IO-TY074L

    Nagyobb mem, vinyó, proci és jobb VGA 48k plusszért. Megéri?
    Mennyire jó ez a VGA egyébként amit beleraktak? Mondjuk praktikusan a 4570-hez viszonyítva.

    Másfelől ehhez képest valamivel jobb proci, lényegesen jobb VGA és a nagyobb kijelző megér-e 42k-t?

    Köszi a helpet!

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Puby25 #37483 üzenetére

    Szia!

    Muszáj még írnod pár részletet mert ennyiből nem lehet értelmesen választani.

    Mekkora méretben gondolkozol? Pici (netbook), közepes (14-15,6) vagy nagy (17) képátlójú?
    Mire lenne használva? Csak net, zene, film vagy valami komolyabban terhelő is?
    (Tervezés, játék etc.)

    A fenti két kérdésre adott válaszod alapvetően befolyásolja a lehetőségeket...

    Pl ha közepes méretű kell átlagos felhasználásra, akkor nincs értelme 200at kiadni érte, 1220ért kapsz megfelelőt, viszont ha nagy vagy pici kell és pl játék is menne komolyabban rajta akkor nem lesz egyszerű jót találni :)

    Magam nem vagyok nagy szakértő, de könnyítsd meg az okosok dolgát azzal, hogy ezekre az alap kérdésekre írsz valamit :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Puby25 #37485 üzenetére

    Persze 120k akart lenni az előző hsz-emben az ár...

    Ezt szokták itt ajánlani nagyon, szerintem is kitűnő vétel.

    Ez mondjuk piors, nem tudom megfelelő-e színben. Sajnos ahogy látom csak piros és fekete színekben van Mo.-n. Sok más boltban is van, nem csak itt.

    ha nagyon fontos a szín, akkor ezt lehet megpróbálni, de én a Vostrot venném.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Sziasztok!

    Eladó egy Dell Studio 1555 noti.
    Alig használtam, újszerű, még 34 hónapig garis.

    Részletek itt.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Eladó egy 2 hónapos, még 34 hónapig garis Dell Studio 1555 (kék) laptop!
    Bővebben itt.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Aktív témák