Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy barátom hugának kellene laptopot keresnem.
    A legfőbb szempont a megbízhatóság, ugyanis olaszországban fog majd tanulni.
    Így a garanciának érvényesnek kell lennie ott is, de ma már mindegyik notebook legalább európai garanciás, nem ?
    A keret elvileg 150e, de szerintem ez annyira azért nem fix.
    Kijelző: 15,4"
    Kétmagos, speedstep-et támogató Intel proci legyen benne, RAM pedig min. 2GB (ha mi bővítjük az is teljesen jó, sőt az sokszor még olcsóbb is).
    Ezenkívül én a GM45 / GL40 shipsetet preferálom, ez a legmodernebb (+kisebb fogyasztás), és az X4500 VGA miatt; meg egy DVI / HDMI is jól jönne (tulajdonképpen nem is értem ez miért nem alapfelszereltség manapság már minden laptopon...).

    Én eddig a két szerintem legmegbízhatóbb márkát néztem:
    A Dell 1545-ös-e egy eléggé elrontott darab (pl.: [link] ), úgyhogy marad a 1525. Ebben ugye csak X3100-van, de van HDMI, sőt Tv-Out is. De a gond az árával van: A nem Celeronos 1525-öt legolcsóbban 180e körül láttam (és ennyiért csak pirosban). :F
    Hiába a 3 vagy 4 év gar., szerintem az már sok lesz...
    Ennek a Dell-nek viszont a nagy előnye, hogy színes, azaz pont nőknek ideális.

    Lenovo:
    Sajnos az N500-as már egy kifutó darab, nem értem miért (tavaly karácson előtt vették egyik barátomék, az tudom, hogy akkor még elég új volt).
    Pedig ilyet 2 barátom is vett, és meg vannak vele elégedve.
    Ennek ellenére lehet azért még jópár helyen kapni.
    Az árával sincs gond, X4500 + HDMI is van, max. a kinézettel lehet baj, meg az 1 év gar.-t lehethogy bővíteni kéne.
    Meg hogy ennyiért lehet már kapni Thinkpadot is:
    SL500 már van 132e-ért, Celeron Dual Core T1600-al.
    Ez tudja a Speedstep-et ?
    Mert az Intel egyik oldalán (processorfinder) igen: [link]
    Viszont az ARK-n meg nem: [link] :F

    Ti mit javasoltok ?
    Esetleg még más típusokat tudtok ajánlani ?

Aktív témák