Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • time_drainer

    csendes tag

    Sziasztok!

    Közel 10 éves TN paneles monitoromat (BenQ G2420HDL) cserélném le, ehhez kérném a segítségeteket.

    Mindenes monitor lenne: 8+ óra munka (home office) mellett filmnézésre és játékra használnám (főként single player és 100%-ban casual). Videokártyám egy GTX1660S.

    Ami biztos, hogy ~24" FHD-ben gondolkozom, mert ez fér el rendesen (illetve a magasabb felbontást a kártya se nagyon hajtaná ki játékoknál), és jó lenne egy jól állítható állvány.
    Hosszabb távra terveznék vele. Keret mondjuk 100k, de igazából rugalmas.

    Ezeken gondolkozom, ehhez is kérnék segítséget:
    * VA vs IPS: többnyire azt olvastam általános felhasználásra az IPS jobb, de találkoztam már ellenvéleménnyel. Sok órás felhasználás miatt fontos szempont lenne, hogy kímélje a szemem, de erre is láttam pro és kontra érveket. Nagy tapasztalatom nincs egyikkel sem, VA-t még nem használtam, IPS-t korábban irodában, de csak munkára.
    * 60/75 vs 144Hz: mivel csak casual játszanék vele nem tudom mennyire érné meg, plusz a kártya se nagyon tudná kihajtani az újabb címeknél. Viszont szoktam régebbi játékokkal is játszani, illetve eleve hosszabb távra terveznék vele, így "akkor már legyen" alapon beleférhet az a plusz pár 10e. Viszont olvastam olyan véleményt is, hogy a képminőségben egy 144Hz-es panel nem biztos, hogy hozná egy 60/75 Hz-es minőségét, így félek, hogy végül még rosszabbul is járnék vele. Amúgy nincs tapasztalatom 144Hz-zel.

    Eddig ezekkel a monitorokkal szemeztem, de nem vagyok benne a témában, úgyhogy egyáltalán nem ragaszkodom egyikhez sem, szívesen fogadok ajánlásokat:
    [DELL P2419H] - Dellről szépeket hallottam, mondjuk 60 Hz IPS-hez képest kicsit drágának tűnik a választékban, de állítható állvánnyal csak ezt a Dellt láttam Oázisnál. Lehet van ennél jobb vétel is ebben a kategóriában, nekem őszintén szólva kicsit mind ugyanolyannak tűnik. :)
    [ASUS TUF GAMING VG249Q] - láttam sok ajánlást rá 144Hz IPS kategóriában
    [ACER PREDATOR XB253QGPBMIIPRZX] - valamivel nagyobb és állítólag szebb képe van, mint VG249-nek a felárért cserébe.
    [AOC C24G1] - VA panellel erre találtam a legtöbb ajánlást. Az íveléstől mondjuk kicsit fázom, bár még nem próbáltam ilyet.

    Ha mondjuk VA 60/75Hz lenne ideális az én céljaimra, ott kérnék típusajánlást, mert ahhoz nem sok mindent találtam.

    Bocs ha kicsit hosszú lett vagy tapasztalat híján túl sok a kérdőjel, azért remélem tudtok rá valamit mondani. :)
    Előre is köszi!

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz Amerigo57 #119129 üzenetére

    Köszi a választ!
    Akkor ha jól értem, az IPS szerinted is jobb erre a felhasználásra, a 144Hz-es panelek képminősége miatt pedig felesleges aggódni.
    Amúgy az én fejemben is kb ez volt a sorrend, köszi a megerősítést. :) Valószínű ebből Predator lesz.

Új hozzászólás Aktív témák