Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frankdelgado

    őstag

    Üdv!

    Ezt a DELL S2718HN monitort [link] néztem ki magamnak. Konzolon játszom, most 24-esem van és rá van kötve még egy gigabíte brix mini pc egyéb célokra. 27-esben gondolkodnék, kéne a nagyobb felület, de 27-28 col nál nagyobb nem fér el. TV-n különböző okok miatt nem fogom tolni, itt erre nem térek ki. Ami miatt megakadt a szemem ezen, az, hogy támogatja a HDR-t, amit az XBOX is tud néhány játéknál, illetve a freesync-et, amit meg a közelgő Skorpio is támogat. Igaz, az 4K-ra lesz kihegyezve, de 4k monitort meg nem akarok venni, mert azok drágák. Szóval kíváncsi lennék a véleményekre, hogy ezen funkciók miatt érdemes-e ezt a monitort megvenni, vagy ezek csak a parasztvakítást szolgálják. Esetleg ebben a kategóriában, vagy olcsóbban jó ár-érték arányú monitort tudtok -e ajánlani?

    A jótanácsokat köszönöm előre is!

  • frankdelgado

    őstag

    válasz TBMC #82463 üzenetére

    S2718h- n 2.0 -às hdmi. a hdr, meg a freesync miatt. A képe szép nagyon és a kamu hdr ide v oda még az is ràtesz egy lapàttal. Xbox one s-et hasznàlok és érdekesség,h hdr es jàtékoknàl 4k felskàlàzós módba teszi a boxot.

  • gaben88

    őstag

    Max 100k-ig milyen monitort vennétek GTX 1080 mellé? Csípném a G-sync-et, de az mocsok drága, a Freesync pedig ugye bukó. Elsősorban játékra és netezésre kéne. Nem zárkozom el a 21:9-től sem. 4K nem érdekel, de a HDR-t lehet kipróbálnám! :)
    :R

    iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

  • #01478400

    törölt tag

    Üdv ! :)

    Egy olyan dologban szeretném a segítségetek kérni ! Hogy aki TV játszik , mennyire van számottevően különbség , előny vagy hátrány egy monitorhoz képest ?

    Nézegettem monitort max 140.000 FT ig !

    És amit kinéztem magamnak az egy : [link]

    De viszont találtam egy LG TV is ami elég szimpatikus : [link]

    És 2 ezer forint különbség van a kettő közt , és a TV ott a 4K , Aktív HDR nagyobb a képátló is ! Még a monitornál csak WQHD felbontás , és ennyi kb ! a FreeSync részét az úgy hidegen hagy ! annyira megszállott gamer nem vagyok ! :D :P

    Egyébként falra lenne szerelve ! és úgy a fal és a számtógép asztalom közti távolság ! durván másfél méter !

    [ Szerkesztve ]

  • martin66

    senior tag

    Sziasztok,

    Kérnék segítséget. Egy 4K, kb 27"-os monitort keresek. Grafikai munkára kellene, ezért jó szín lefedettség fontos (IPS vagy nem tudom mi a menő mostanában Oled?). Ezt váltaná: dell uh2212hm.
    Ami jó lenne mellé: AMD Freesync, HDR10, akár nagyobb, mint 60 Hz.

    Kb 250-ig bezárólag.
    Köszi

  • martin66

    senior tag

    Erre valaki, lécci.

    Sziasztok,

    Kérnék segítséget. Egy 4K, kb 27"-os monitort keresek. Grafikai munkára kellene, ezért jó szín lefedettség fontos (IPS vagy nem tudom mi a menő mostanában Oled?). Ezt váltaná: dell uh2212hm.
    Ami jó lenne mellé: AMD Freesync, HDR10, akár nagyobb, mint 60 Hz.

    Kb 250-ig bezárólag.
    Köszi

    Mekkora különbség van egy 125e 4K IPS és egy 200e 4K IPS csak is kizárólag kép minőség között? (az elforgathatóság, usb portok száma nem fontos csak a kép minőségbeli különbség érdekel)

    Pl.
    125e: LG 27UD68P-B
    155e: AOC U2777PQU
    200e: Dell U2718Q

    Megérné a +75e-t a Dell?

  • #75490304

    törölt tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy ideje valami komolyabb monitorra váltani, 27 colban gondolkodom, minimum 1440p vagy 4K, és min 60 fps-t tudjon. Fontos, hogy legyen VESA mount rajta.
    Jó lenne 100 körül megúszni, akár használtan is. Minden más opcionálisan, jó ha van de nem létfontosságú.

    Mit ajánlanátok most? Még mindig Dell U2715?

    Igazából, főleg munkára néha játék és videóvágásra lenne használva. Fontos lenne még, hogy lehetőleg minél "jövő biztosabb legyen", amennyire ez megoldható (gondolok itt az ezeregy extrára, USB, hub, freesync, 144 hz, displayportok száma, HDMI 2.0, HDR stbstb...) Nem tudom mit szabad 2018-ban még megvenni...

    Bármi ötletet szívesen fogadok és előre is nagyon köszönöm! :R

  • vonSux

    őstag

    válasz -FLY-> #87418 üzenetére

    So-so, nekem azért van hiányérzetem; (4k) normális va panel, nem kamu HDR, freesync 2, 32 colon.

    [ Szerkesztve ]

  • OgreImre

    senior tag

    BenQ EW3270U
    32" 4K VA 10bit Freesync 24-60Hz "HDR" 150-160k Ft.
    Elég jónak tűnik ebben a kategóriában.

    "And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

  • AMD Power

    titán

    Sziasztok!

    Xbox mellé kéne nekem egy 4K HDR Freesync monitor. Kérdés. Ha van Digis boxom és azt rádugom a TV-re HDMI keresztül be fog jönni a TV adás?

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • #94529552

    törölt tag

    válasz -Ben- #90617 üzenetére

    Annyit tudok, hogy a Philips tv és ezzel együtt a monitor részlege is egy kínai céghez(TPV vagy valami ilyesmi a nevük) került, a többi részleg pedig maradt az anya cégnél. Ettől még lehetnének jók a monitorjaik, bár amiről szó volt, a túlszaturáltság nem mindig előnyös, ha inkább a valós színeket szeretnénk látni. Még a körülményes szervizszolgáltatásukról is olvastam, de ezt, ha elromlik csak akkor tudjuk meg, hogy milyen.
    De van élet az említett gyártóknál is, pl. a Dellnél is 40k alatti FHD IPS-re, sőt a legtöbb gyártónál szintén:
    Dell SE2416H
    LG 24MP48HQ-P + LG 24MK430H
    Acer SA240Ybid (UM. QS0EE. 001) + Acer R241Y (UM. QR1EE. 005)
    AOC I2476VXM
    BenQ GW2480E, hirtelen ennyit találtam.

    (#90593) AMD Power Itt találsz HDR-es 4k-s monitorokat, csak freesync-re nem lehet szűrni, viszont itt meg lehet 4k és freesync-re szűrni, csak HDR-re nem, tehát át kell nézni egyenként. Ez meg az itteni kereső.
    Ha van Digis boxom és azt rádugom a TV-re HDMI keresztül be fog jönni a TV adás?
    Igen, és monitoron is nézhető a tv adás a digis box-szal.

    [ Szerkesztve ]

  • dergander

    addikt

    Üdvözlet,

    Milyen monitort ajánlanátok? HDR10, 4K és Freesync. Cél az elfogadható áron aránylag jó minőséget kapni. Láttam van rengeteg monitor fél misiért, de szerintem van 200e környékén is jó amik árukhoz képest sokat adnak.
    Nos hamarosan majd AMD Vega64-el ugrok be, tehát a Freesync emiatt is kéne. A HDR pedig azért mert szeretem az újdonságokat, vagyis inkább úgy hogy nekem ez a fícsőr nagyon bejött. A 4K-val a jövőre szeretnék felkészülni majd.
    Ezek lennének 200e forint környékén szeretnék maradni plusz-minusz 50e még belefér felfele.

  • Victorio

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy Dell U2410-nek keresem a méltó utódját.
    Kihúzott már majdnem 10 évet, remélem az utódja is hasonlóan teljesít.
    Az igények:
    - 4K
    - 27" (de észérvekkel meggyőzhető vagyok 32"-ról is)
    - PWM mentes
    - VA vagy IPS
    - Matt panel
    - HDR jó ha van (haladjunk a korral)
    - FreeSync jó ha van (amikor kis játékra is jut idő)
    - 200eFt a keret (ha meggyőztök, hogy jobb a 32" akkor esetleg lehet több)

    A felhasználás főleg meló (irodai alkalmazások, CAD, néha képszerkesztés), de időnként rámtör a játszhatnék is.

    Kérlek ajánljatok valamit.
    A Dell U2718Q-t néztem ki, csak most valahogy eltűnt a piacról és sehol nem látom. A nagytesó UP sajnos már többszörösen túlmutat az anyagi lehetőségeken.

    Köszönöm.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Mamuska

    őstag

    válasz dragonfx #92521 üzenetére

    Jelenleg egy TV sem tud 4K nemhogy 144Hz-et, de 120-at sem. Meg ugye egy TV sem tud G-Sync-et. Az EIZO több milliós HDR monitorain kívül itt van először rendes HDR. Ezért ennyi az ára. Freesync-el lesz 500 ezer alatt ez a tudás.

  • Jocikablack

    tag

    Sziasztok. Monitor vásárlás előtt állok, ebben kérném a segítségetek.

    Ps4 prohoz használnám, csak FPS. A távolság amiről játszom, 1-2 méter.
    Kritériumok:
    -minimum 31"
    -HDR
    -Ívelt előnyben
    -200 k-ig
    -WQHD, esetleg 4k (bár ennyiért nem valószinű)

    2 tipust találtam eddig:
    Acer Predator XZ321QUbmijpphzx FreeSync
    SAMSUNG C32HG70QQU

    Segítséget előre is köszi..

  • szasanyi

    félisten

    válasz #55809408 #92792 üzenetére

    Akkor felejtsd el a 4K PC játékot (csak a Vega64 közel 200k és még hol a többi).Box sokkal olcsóbb (persze nem is ua. de hát töredék áron megkapod) viszont annak is jobb a Freesync mobitor. De ha 4K + HDR (Freesync) akkror az sem lesz olcsó (amit nyilván a méret is befolyásol). Itt a teljesség igénye nélkül láthatsz párat, mik és milyen áron

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • szasanyi

    félisten

    válasz wmarci #93981 üzenetére

    Nem tudom milyen áron és mekkora monitor lenne jó neked, de egy alternatívát tudok javasolni. XOX mellé ez az LG 27UK650-W monitor remek választás lehet, ha elég a 27" ~126k-s áráért remek 4K képminőséggel, HDR és Freesync feature-ökkel .

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • sb

    veterán

    válasz #34576640 #95475 üzenetére

    Mi a baj a 27"-es WQHD-val?
    Egyéni szoc problem: nekem túl kicsik a betűk. A skálázás meg sajnos nem jött be, általános használatra nekem jó volt, de munkában van 1-2 régi progi ami vagy homályos vagy GDI nagyítással jó, de úgy meg ikonok tűntek el. Otthoni monitor lenne, de sajnos/szerencsére dolgozni is kellene rajta.
    Nemrég kipróbáltam egy 32" 4K VA monitort, ezen kívül nagyon király volt 150%-on de a munka miatt fájó szívvel csere lett.

    Azután jött a VA-s 32" WQHD AOC. Ezzel viszont minőségi problémáim vannak amiket fentebb írtam és - bár azt hittem megleszek nélküle - kéne az állítható talp, vagy legalább vesa furat. A nagy méret (és magas asztal) miatt magasan van a teteje és így nyakfájdító. :(

    Visszatérve az eredeti kérdésemre, erre még várnék tapasztalt válaszokat:
    https://prohardver.hu/tema/milyen_monitrotr_a-tol_z-ig_es_a_leg_kisebbtol_a_l/hsz_95458-95458.html
    Csak ez az AOC ilyen vagy minden VA panel ennyire lassú?

    32", WQHD-ből mik az ajánlott, de még olcsóbb modellek?
    Otthoni használat + munka lenne a cél, játék nulla. Nem musthave, de ettől függetlenül viszont ami extraként belefér az jöhetne: 75Hz, állítható talp vagy vesa furat, hangszóró, usb, vékony káva, freesync, type-c. Ha használható akkor VA panel preferált, de IPS is jó.

    Viewsonicból látok 1-2 szimpatikus modellt 100k alatt.
    Philipsek milyenek? Ebből láttam még elég jól felszerelteket 100 alatt (ill felett is, de ott már minden volt, tpye-c, hdr400...).

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #95885 üzenetére

    Lehetséges.
    Most végignézve a listám, csak az ívelt Philips van 100k alatt.
    Viszont amit ajánlottál az 4K, sajnos az nem játszik mert 1-2 munka progi keresztbe húzta a számításom skálázás ügyben. :( (Előtte néztem a Philips kistesóját, 328P6AUBREB: WQHD HDR400 + Type-C-vel tud többet ennél kicsit olcsóbban. A még kisebb tesó meg IPS de 100 alatt.)

    VX3211-2K IPS
    328B6QJEB/00 IPS
    328E9FJAB/00 VA
    Q3279VWFD8 IPS
    VX3276-2K IPS
    XB3270QS-B1 IPS
    BDM3270QP2 VA
    VX3217-2KC VA
    Q3277PQU VA
    328P6AUBREB IPS

    Igazából egyelőre fordítva néztem: van-e jó VA (kéne lennie, mert a TV-men is nulla az utánhúzás és VA).
    Aztán belőném megéri-e nekem az árát. (Ha fullos akkor azt mondom megéri, pl. type-c-vel adják: akkor nyilván 100k felett is jó még dokkoló helyett.
    Más esetben győzködnöm kell magam mert 100k felett 32" WQHD vs 2x24" FHD arányában nem látom, hogy annyival többet kapnék. Ezeken segít ha van usb, freesync, állvány, 60Hz felett megy esetleg, stb... nyalánkságok)

    Vagy fordítsuk meg. A fenti listából van ami "gázos"? VA panelgyorsaságra, input lagra (30ms vagy felette) vagy bármire.

    [ Szerkesztve ]

  • #20221952

    törölt tag

    válasz Zlcsi #97717 üzenetére

    Ezzel a konkrét monitorral nem, de ekkora méretűvel van tapasztalat (ViewSonic VX4380-4K 43" 4K Entertainment Monitor).

    Sajnos vissza kellett adnom más okok miatt, de azóta is csak ilyen méretűt szeretnék és nekem teljesen jó volt.
    Nem tudom, hogy a Philips-et mire szeretnéd használni, de az elsősorban játékra és médiafogyasztásra ajánlott...

    Ajánlom olvasásra az alábbi tesztet:

    Philips 436M6VBPAB Review 2019: 4K HDR FreeSync Gaming Monitor

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz Piftuka #99128 üzenetére

    Oké, elnézést, ha pokróc voltam! A szóba jöttek közül a Samsung-ot ajánlottam volna legutoljára...
    A BenQ-ról többen is pozitívan nyilatkoztak, szerintem biztosan jobb élmény lesz Neked is.

    Viszont időközben kijöttek tesztek a Philips 326M6VJRMB-ról, helyedben erősen megfontolnám: 4K, VA, Freesync, 60Hz, HDR600, jobb hangszórók, Ambilight csík, VESA, stb.
    PCmonitors, Prad.de

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Piftuka

    veterán

    válasz AxBattler #99140 üzenetére

    "A BenQ-ról többen is pozitívan nyilatkoztak, szerintem biztosan jobb élmény lesz Neked is."

    :R

    Az valóban remek monitor. Ahogyan említettem, a 46.000 forintos árkülönbség viszont nagyon jelentős volt.

    (És eleve max. ~150.000 forintos kategóriában keresgéltem, amibe természetesen belefér plusz néhány ezer. Ám néhány tízezer már nem.)

    " Viszont időközben kijöttek tesztek a Philips 326M6VJRMB-ról, helyedben erősen megfontolnám: 4K, VA, Freesync, 60Hz, HDR600, jobb hangszórók, Ambilight csík, VESA, stb.
    PCmonitors, Prad.de"

    Köszönöm a tippet!

    Elolvastam a teszteket. Ez is remek darabnak tűnik. :K Ráadásul a megnövelt fényerő, a HDR, és a ~3.300:1 - 3.700:1 körüli kontrasztarány egészen kiváló.

    Egyedül a panelhomogenitás a kérdéses, mert arra egyik helyen sem adtak neki ötöst... :(

    Illetve jó volna tudni, hogy ez valódi 10 bites panelt kapott!? Az Oázis-ban a termék adatlapján 8 bit + FRC-t írnak. :F

    Viszont a fenti tesztekben, és a Displayspecifications oldalán 10 bitesként hivatkoznak rá.

    Azért ugye tudod, hogy ha a Samsung túlszaturált volt, akkor ez pláne!? :)

    Elvileg ugyanaz a Quantum DOT-os Innolux panel üzemel benne, ráadásul nem 125, hanem 135% sRGB coverage mellett. (A 43 colos modell esetében ez az érték 147%...)

    "Aquila non captat muscas."

  • sittes79

    addikt

    válasz Hold #99094 üzenetére

    Szia,

    Nekem ilyenem van, 24-es tnt-ről váltottam full hd gsync-es monitorról, kicsit féltem a freesync-nvidia kompatibilitás dologtól, de úgy néz ki működik.

    Szerintem előtte ha teheted próbáld ki, mert nekem kicsit nagy, kb 1m 1,2m ről nézem, de még így is, és hát ebben a méretben lehet már jobb lenne egy 4k. Aztán lehet csak szoknom kell :)

    Színek rendben vannak kis házi kalibrálás után, a monitorba épített hangszórótól nem kell csodát várni, de néha jól jön. A fejhallgató tartó karocska nekem nagyon bejön :)

    HDR-t division 2 alatt próbáltam eddig, de meglepően jó.

    Valójában azért vettem ekkorát, mert ps4-el is használom.

  • Komplikato

    veterán

    válasz kisbancsa #100327 üzenetére

    Bármit veszel, nézz utána a kompatibilitásnak. Egy ismerős vett egy igen szuper LG TV-t, 4K, HDR, FreeSync meg minden amit csak akarhat valaki. Aztán kiderűlt, hogy a HDR nem megy a PS4 Pro-val.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • kisbancsa

    senior tag

    válasz Komplikato #100330 üzenetére

    BenQ 31.5" 4K HDR VA FreeSync Monitor őt nézegetem, sokan használják ps4hez. Tény va paneles de azt írták hogy nincs gond vele

    Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

  • Komplikato

    veterán

    válasz asdffdsaas #101030 üzenetére

    Amikor írtam a hozzászólást, pont akkor láttam ilyen kérdést rediten, hogy miért nincs 4K 120/144 Hz monitor 32 és 43 INCH között. A BFG monitorok viszont tudnak elvileg Gsync funkciót és HDR-t egyszerre a többségi Gsync és Freesync monitorokkal ellentétben. Rá is csodálkoztam, hogy Gsync Ultimate megjelőlésük van. Csak az árak!

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • pulpi

    csendes tag

    Sziasztok

    Monitor vásárlását tervezem. Kis böngészés, kis programozás, de nagyrészt egy ps4 proval lenne használval. Minél többet olvasok utána annál jobban belekeveredek, szóval jól jönne egy kis segítség.
    Mivel a ps4 tudja a 4k gondoltam veszek 4k-sat, de olvasgatva 32 col felett jön csak ki ennek a hatása kicsit elbizonytalanodtam mert nekem elég lenne egy 27 colos is.
    HDR: gondoltam legyen benne ez mert azért mégis szép és részletgazdagabb lesz a kép. de melyik? HDR10 (tudom hogy ez csak a szabvány neve és visszakonvertál sRGB-re) vagy kell bele a HDR 400 v 600?
    Képfrissítés: Na itt fogalmam sincs, nem FPS-ezek, csak souls gamek, kis god of war meg ilyenek, szóval nekem nem tudom mennyire légyeges, hogy 60 vagy 144hz legyen.
    Képarány itt mindenképp maradnék a 16:9nél. Gondolom freesync vagy hasonló legyen benne.
    Amiket néztem és árban is megfelelnének:
    https://oaziscomputer.hu/termek/14449/lg-27ul600-w-27ul600-waeu
    https://oaziscomputer.hu/termek/7182/benq-el2870u-9hlgtlbqse
    https://oaziscomputer.hu/termek/5918/lg-27uk600-w
    https://oaziscomputer.hu/termek/12952/samsung-lu28e570dsen

    Ami már kicsit karcosabb de ha annyival jobb nem zárkózom el tőle:
    https://oaziscomputer.hu/termek/8020/lg-32gk850f-b
    https://oaziscomputer.hu/termek/6074/samsung-c32hg70qqu-lc32hg70qquxen

    Bármilyen más ajánlást meghallgatok.

    Köszi a segítséget. :R :DD

  • Kolbi_30

    őstag

    Sziasztok.
    Tudnátok ajánlani 120 ezerig 4k freesync HDR monitort? Annyi a kikötés hogy TN panel ne legyen.

    You want some birth control, you can smoke a cigarette.

  • .mf

    veterán

    Sziasztok!

    Kíváncsiságból kérdezem (még nem most akarok venni - de ha van valami jó jelölt, majd figyelem az akciókat), főleg képszerkesztésre gondolkozok a Dell U2311-ről továbblépésen. Vagy helyére keresek utódot nagyobb méretben és felbontásban (>=27"; 4K), vagy ha nem vagy csak nagyon drágán lehetne váltani, akkor beteszek még egy monitort mellé, és ismét dual-screenben használom (a másik monitorom sajnos behalt, így egy ideje csak ezt használtam). Hobbiból fotózok, bevételem nincs belőle, így bármilyen szép-jók is az Eizok, a keret annál szűkösebb.
    Képszerkesztésen kívül lenne még film és játék, de játszani elég ritkán jut időm (majdnem két évig semmivel se játszottam; és akkor is inkább off-line/single-player RTS és RPG), de most már unom a sok melót, a jövőben majd hagyok időt játékra is, így jó lenne, ha lenne Freesync. (Mielőtt kérdeznétek: nem zavar, hogy a mostani vagy leendő kártya nem bírja el a 4K-t, játékra majd visszaveszem FHD-re).
    Összefoglalva:
    - Felhasználás: 80% képszerkesztés, 10% film, 10% játék
    - Színhelyessége gyárilag jó vagy jóra kalibrálható
    - >=27", lehetőleg 29-30"
    - 4K
    - Freesync jó lenne, az még inkább, ha 60Hz fölé is tudna menni
    - alacsony input lag jó lenne
    - valós HDR előny, de nem kizáró ok a hiánya
    - HDMI előny, de nem kizáró ok a hiánya
    - pivot nem kell (a Dellen sem használtam soha, max talán emellé odateszem elforgatva)
    - Legyen rendesen összerakva, bírja sokáig (mint látjátok, ritkán cserélgetek)

    Mennyi lenne a fentieket teljesítő, korrektebb darab? Van-e a 100~150-es sávban valami jó, vagy annál többe lesz? Várható-e ezek áresése, ahogy terjed az UHD és HDR (ahogy az U2311-et is 70k körül vettem, de utána még 50k-ig estek; bár még mindig jobban jártam, mintha 100k felett vettem volna, amennyi előtte volt), érdemes-e a vásárlással még egy kicsit várni?

    Köszi!

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Ijk

    nagyúr

    válasz .mf #103868 üzenetére

    Most vettem Oázisból PD2700U-t, sok kutatás után egyik legjobb ár-érték arányú 4k 27"-os monitor. Elvileg gyárilag kalibrált, én azért kértem rá kalibrálást.
    Sajnos a valós HDR, 60Hz fölötti frissítés 4k-ban még nem a megfizethető árszint. Freesync-et ha jól tudom 4k-ban pl. az LG monitorai tudnak.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok!

    Még kicsit odébb van, de április-május felé mindenképp szeretném lecserélni a jelenlegi 32"-os ASUS PB328Q WQHD monitoromat. Olyan monitort akarok, ami - elnézést a csúnya szóért, de másképp nem tudom megfogalmazni -, szóval egy baszó 4K monitor kellene játékra, ami legalább a DisplayHDR 600-at tudja, és mellette támogatja a FreeSync-et is. Ami viszont a legfontosabb: NE LEGYEN HAJLÍTOTT! Kizárólag sík képernyős darabok érdekelnek, a hajlított nem tetszik, így nem kell. Pont. :K

    Tehát egy 40-42" körüli méretű, 4K-s, 16:9 (3840x2160) képarányú, SÍK (!!!), DisplayHDR 600 vagy 1000 minősítésű, FreeSync-et támogató kijelzővel szerelt darab érdekelne, lehetőleg ASUS, de ha van más gyártótól hasonló képességekkel megáldott példány, azt is ajánlhattok. 400K-ig mehetünk (de ha van olcsóbb, természetesen az jobb). :P

    Amit eddig kinéztem, az az ASUS ROG Strix XG438Q, ami a specifikációi alapján kiválóan megfelelne arra a célra, amire használni akarom, bár az ára már súrolja a lélektani határt. Viszont nem láttam mást, ami tetszene, tudja is, amit kell, és mellette olcsóbb is.

    Van egy Samsung QLED TV-m, ami tudja aHDR-t, de valamiért a játékok nem ismerik fel, így nem tudom azon kipróbálni őket. A HDR-es filmek mennek szépen, de - pedig HDMI 2.0 kábellel van összekötve - a játékok nem akarnak HDR-ben futni. Úgyhogy nincs mese, olyan monitor kell, amivel a HDR-t támogató játékok működnek. Nem akarok spórolni, de azért nem akarok egymillióért sem monitort venni - pedig az a 65"-os nVidia cucc állat... :)

    Szerintetek van értelmes alternatíva az ASUS ROG Strix XG438Q mellett,

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • adamssss

    veterán

    Sziasztok!
    Gondolkodom h lecserelem a 2414h monitorom valami utosebbre ha mar vettem egy rtx2060s-t.

    van ket kiszemelet:
    LG 27UL650-W
    Acer Nitro vg270upb

    Az elsonek nagyon szepek a szinei illetve 4k ami ugye hatrany is de itt lenne az elso kerdesem hogy ha egy jatekot fhd-ban jatszok akkor a monitor kepes-e 1 szamolt pixelt 4 pixelre kitenni igy maradnanak az aranyok? Kerdes meg h a hdr mennyire elvezheto egy hdr400-as monitoron?

    az idom feleben jatszom de eddig is max 60hz-en jatszottam bar kiprobaltam volna magasabb fps-t itt lenne jobb az Acer. Viszont nagyon nem vagyok hc gamer...
    Az ugye qhd viszon freesync-el.

    a mostani monitoromhoz kepest szinminosegben mind a ketto elorelepes lenne?

    Kicsit katyvaszos az irasom de remelem nagyjabol ertheto a dilemmam. Ti melyiket vennetek?

    koszi,

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #106072 üzenetére

    Nos, végül úgy döntöttem, hogy a jelenlegi helyzetben az lesz a legjobb, ha minél kevesebből hozom ki ezt a 4K+HDR cuccot, mert most minden tartalékra szükségünk van. Így hát, hallgatva a tanácsodra, még idejében lecsaptam az utolsó darab Philips 326M6VJRMB monitorra, amit még 170K-ért el tudtam hozni. Az imént néztem, már csak 185K-ért lehet ezt a típust megvenni, egyelőre olcsóbban sehol sem kapható.

    Még nem nagyon volt időm tesztelni a HDR-t, de DOOM Eternal alatt nekem kicsit furcsa volt elsőre, hogy minden ilyen világos lett tőle. Nyilván ezt is meg kell szokni, ahogy azt is, hogy bár ez is 32"-os képernyő, mégis, a 4K felbontás miatt nagyon aprók a betűk Windows alatt, ha pedig feljebb veszem, akkor mindenféle anomáliákat produkálnak a weboldalak.

    Viszont Diablo III és a többi nem-HDR-es játék alatt - gondolom, az Ultra Wide-Color-nak köszönhetően - nagyon szépek lettek a színek, sokkal telítettebbek, illetve az egész kép valahogy kontrasztosabb, mint az ASUS PB328Q volt. Legjobban talán a Samsung QE55Q6FN QLED TV-hez tudnám hasonlítani, az utóbbi időben azon játszottam a Diablo III-al, ott voltak ilyen szépek a színek, mint most ezen a Philips Momentumon. :)

    Játékok alatt viszont tökéletes lett, a FreeSync működik GTX 1080Ti-vel, ahogy a HDR is, bár megmondom őszintén, számomra csalódás a Mass Effect: Andromeda HDR alatt. Mondjuk lehet, hogy még csak én nem tudom jól beállítani, mindenesetre nem tudtam (számomra) értékelhető minőségű látványt kicsikarni belőle, így azt továbbra is SDR-ben használom. HDR alatt minden nagyon világos lett, szürkés, színek alig, szóval nem tudom, valamiért nem sikerült belőni. DOOM Eternal alatt jó, bár ott is furcsa, hogy a sötét helyek világosabbak lettek, viszont ott legalább vannak színek, nincs ennyire elmosódva, mint Andromeda alatt.

    Összességében eddig tetszik, majd később még megosztom veletek a tapasztalataimat. :)

    Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • EnterR

    veterán

    Sziasztok. A kettő modell közül melyiket érdemes vásárolni? Specre nekem tökéletes. A BenQ-t nem mindig kapni, kerestem alternatívát Philips-ben. 4K 60Hz HDR FreeSync a célom, konzolhoz használnám csak.

    BenQ EW3270U
    Philips 326M6VJRMB

    BenQ-t nem mindig találok jó helyen 150e körül (egyelőre most se). Megérheti azt a plusz felárat a Philips? Sok helyen ez a BenQ 160-170e körül van, ha csak ennyin múlik egy picivel jobb monitor, akkor még beleférne a Philips is. Úgy látom utóbbi true-10bit és 600 nit talán jobban dukálna HDR-hez, bár a mostani 1080p setupomhoz képest bármi előrelépés lenne.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: marquuard

  • EnterR

    veterán

    Maximum 200e Ft-os keretből jó választás lehet ez a Philips? Csak konzolhoz használnám, meg Netflixre android boxszal. A héten megrendelném. Szempontok: VA, 4K, HDR (ráadásul ez VESA 600), FreeSync.

    Philips 326M6VJRMB

    PSN ID: marquuard

  • EnterR

    veterán

    Szeretnék segítséget kérni egy másik monitor választásában. A mostani megy vissza a hatalmas flashlighting miatt. Teszek vele még egy kört, veszek még egyet. Ha ez is ennyire gebaszos, akkor váltok. Sajnos nem sok teszt van erről a 32"-es Momentumról. Mivel 200e a max. keret, így elfelejtem a 32" 4K+HDR-t, megelégszek a 1440p-vel is, hátha így már több közül tudok választani. Csak konzolhoz használom, néha Netflix.

    Kinéztem néhány modellt, tudtok segíteni? A lényeg a VA panel, FreeSync, 1440p + 144Hz, illetve az eddigi tapasztalatok alapján elfogadható bleeding. Köszi előre is, bármi más javaslatot szívesen fogadok.

    ASUS STRIX XG32VQR
    BenQ EX3203R
    AOC AG322QC

    PSN ID: marquuard

  • nubreed

    veterán

    Acershop. Ott még az oázisnál is olcsóbb. :)
    (#109438)HSM:
    Már régen volt AMD kártyám, ott ha jól tudom nincs külön studio és gaming driver. Szóval akkor nektek egyszerűbb az élet ebből a szempontból (nem kell cserélgetni a drivert). :)
    A HDR400 amúgy sem egy egetrengető dolog, a komoly HDR sokkal többer kerül, szerintem én is fogok tudni élni nélküle. Csak a freesync működjön ha már van. :)

    Szerk: amúgy találtam itthon egy bontatlan Delock 4K-s DP kábelt, ez tökéletes lesz, így a régi és az új monitort is meg tudom hajtani DP -ről.

    [ Szerkesztve ]

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • boost

    addikt

    sziasztok, XBox One X mellé tudtok ajánlani HDMI-n FreeSynces 4K 60FPS monitort, hangszóróval?

    HDR nem fontos, szeretnék 120 körül, alatt maradni.

    [ Szerkesztve ]

  • boost

    addikt

    Sziasztok, ha esetleg valaki keresne a BENQ EL2870U monitorra, itt egy kis beszámoló:

    250€-ért vettem Bécsben, ez egy 28" 4K monitor. TN paneles, és mivel FullHD IPS-t cseréltem le, azért ez elég nagy érvágás. Minden olyan kicsit gyenge szinu. nem olyan határozottak a szinek mint IPS-nél. De ez technológiai kérdés, nem monitorspecifikus.

    Különben teljesen oké, PS4 alatt HDMI-n keresztül 4K 60fps tudok játszani. Rendelkezik HDR móddal is, de lényegében a hátttérvilágítás nem lesz erősebb, a tesztek szerint is kb nincs különbség. 2 HDMI van rajt és egy DisplayPort. Van benne Freesync támogatás, HDMI-n is. Tehát pl egy XBox One X ki is tudja használni. De persze PC is.

    Nálam egy Surface Pro hajtja, amit csukva használok, tehát ez az egyetlen kijelzo, valamint egy PS4 Pro van rákötve.

    [ Szerkesztve ]

  • Dragon27

    senior tag

    Sziasztok
    A mostani monitorom egy ASUS MX239H AH-IPS egész jó (játékra, netezésre) ,de szeretném lecserélni mert kicsi és a 60Hz :( nem az igazi: Játék,Rajzolás nem pro szint
    4k, 32", IPS, 144Hz lenne az igazi, de játékra :(
    1. (32"), IPS, 144Hz, 2560×1440 , FreeSync2, HDR , de nem igazán találtam 32"-ba
    /néztem 32", VA ,144Hz,1440 hát nekem nem :(
    (2. vagy 32", IPS, 21:9, 1440,144Hz :F ) iiyama GB3461WQSU-B1

  • myckey

    veterán

    válasz Rasiel #110969 üzenetére

    Ezért is fejtettem ki részletesen a dolgot, nem tudom mi lenne a legoptimálisabb verzió.
    Annyira pedig még nem vagyok olvasott/jártas a legújabb fejlesztéseket tekintve....

    Jól elvoltam/elvagyok 27"-144hz-IPS-freesync gamer monitorommal. Mai napig jól szolgál, akár új lenne....de nem használom ki a tudását. adatlapomon van többek között.

    Ez most 27", ettől szeretnék esetleg méretesebbet....pl 32"
    1440P az nagyon jó, nekem. ( VGAm sem felsőkategória, persze ez változhat )De tervezek PS5 gépet, annak meg jó lenne 4K(meg hdmi2.1). Viszont ha kiderül, hogy lesz ott is 2K támogatás, akár el is felejthetem ezt a részét, is.
    A nagyon magas frekvenciát hanyagolnám, az alacsony késleltetéssel. Gaming rész nem kell, már. Nincs online fps,ahova kell a sebesség.
    Nagy méretű eszköz nem kell, ahogy írtam, helyem nem sok az asztalon, és jó lenne ha a talpazatot meg a monitort tudnám fordítani és dönteni, mert egyszer előtte ülök, egyszer pedig előtte fekszem.
    Adapt. Sync, ez jó ha van, hozzászoktam, persze a magas frekihez is....de persze freesync meg gsync nélkül is van élet.
    Képminőség, ezért írtam a HDR-t ( ez nagyjából lefedi a dolgokat, már amire én gondolok ). Ennek az IPS nek a feketéje, fényereje nem az igazi, srgb8bit....tehát van tőle jobb.

    Egy megjelenítő lenne, nagy sem kellene, meg hardcoregamer-sem, PC-re is kötném, fordítanám és állítanám.
    Ez biztos.
    Nincs 5x cash sem, az általam vázolt árnak..... ahogy a kolléga írta, ez is biztos.

    de már kezdem unni magam. :R :D

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • Bossp

    addikt

    válasz Beri #111128 üzenetére

    TV-n 4k freesyncel játszom. Ahol sok fps-t szeretek csak is monitor (fps-ek). Local dimminget en sem talalom hány zonas de a hdr jatekok bitang szepek. Foleg Horizon Zero Down.

    [ Szerkesztve ]

    "1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

  • frelife

    aktív tag

    27" AOC 27G2U Gaming

    Sziasztok.
    Nem teszt, hanem Vélemény írása ez.
    Azért sem teszt mert nem szaki vagyok, hanem átlag felhasználó.
    Közel két hete van nálam a monitor és Alzás vásárlás, ami ugye hozza a 14 nap elállást ha bármi gond lenne. 3 év a garancia, ezt megfejeltem egy azonnali termékcsere garanciával, ami szintén 3 évig szól, tehát gond esetén nem bevizsgálják a terméket meg ülnek rajta 6 hónapot hanem azonnal vissza adják a pénzt vagy termékre cserélik. Ahonnan indulok az egy 43” Samsung paneles Polaroid Tv 50hz. És akkor ennyit a bevezetőről.
    Mint átlag felhasználó szerettem volna feljebb lépni, hisz a vas ami meghajtja az megvan:
    Lap: x570 tuf
    Cpu: 3700x
    Gpu: Strix 2070s
    Erre a konfigra már 4k is mehetne, de én Full HD mellett döntöttem több okból is.
    A játékok nagyobb FPS igénye és , mert pénzfüggő is. a keretem 70/80k volt csak.
    IPS a panel, TN vagy VA nem jött szóba, talán a VA paneles még, de utána olvasások után az IPS a befutó, szép tartalmas színeket, folyamatos képet akarok látni.
    3 monitor volt a befutó nálam

    27” AOC 27G2U Gaming
    27” ACER Nitro XV270Pb
    27” ASUS VG279Q

    Most a különbségekbe nem mennék bele, vannak összehasonlító oldalak, de leginkább nüanszni a különbség, mégis ezek számítanak.
    A monitor:
    Már a doboza is megnyerő, igazi gémer monitor feeling, lelkesen hazavittem majd összerak, masszív talp, bepattintós állvány, dönthető, emelhető és forgatható! Pivot funkció. Vékony kávák/már majd mind az, tehát 3 monitoros kiépítésre is alkalmas, akár mellé akár fölé.
    Beüzemelés után meglepődtem, gyönyörű a képe, nyilván nekem ez egy nagy ugrás, színeket látok és szép sötéteket, a fekete fekete és az árnyalatokat, szinfokokat is látni. kalibrálást itthon végeztem a QuickGamma segítségéve: https://quickgamma.de/indexen.html
    A teljes segítség: https://www.pcmentes.hu/tanacsok/monitor-kalibralas-utmutato/
    Most persze meg lehet szólni, de ez átlag felhasználónak teljesen megfelelhet, végig vezet egy beállításon, ami kezdetnek jó. mert az alap Gamma 2.2 amire törekedni kell.
    Csak mellékesen ajánlom mindenkinek hogy google-be keressen egy pixel tesztet is, az rgb színeit rakja ki a monitorra teljes képernyőn igy látni az esetleges hibás pixeleket: http://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm

    Menü: bazi undoritó, alulról nyomogatni a gombokat, még ma is mellé nyúlok néha, a 144hz-et be kell állítani mind a monitoron mind az Nvidia vezérlőpultban:

    Figyelni kell hogy a PC legyen beállítva, 1080p, mert natív csak 120hz

    A csomagban van Display kábel, de HDMI is, amiről simán megy a 144Hz.
    Nagyon nagy élménynek éltem, élem meg a monitort, én sötét képen sem látok LCD bevilágítást, tehát nincs színeváltozás a megvilágítás miatt a sarkoknál, vagy csak annyira enyhe, hogy észre se venni.

    Ez is az első közt volt, amit megnéztem. A képernyő matt és nem csillog be, a ráesső fény se zavaró, lehet használni igy is, nekem folyamatosan van fénybeesés, ablak mellett ülök.
    a jó a rosszban hogy van saját menü ami letölthető a monitorhoz:

    tehát innen is teljesen testre szabható, beállítható minden.
    Azért azt tudjuk hogy van HDR funkció, ami szerintem remek és szép alap beállításokat ad, ekkor nem tudsz contrastot, eco és gamma értékeket állítani, HDR movi, gamer, picture amik közül válogathatsz.
    A freesync-et tedd on-ra a gaming settingsben, igy a gsync müködik,/ Nvidia támogatott, tehát a listáján rajta van! /persze tudjuk win 10 alatt freesyncel minden vagy majdnem minden monitor megy. Ha a HDR funkció ON akkor a Gamer settings-be se müxik semmi, na de ha kikapcsolod a HDR-t, akkor elérhető az FPS,RTS,Racing beállítás és 3 saját profilt is létre hozhatsz. Itt már müxik a kék fényszűrő ami szépen dolgozik, konkrétan látod a különbséget.
    A beállításokban jobban nem mennék már bele, mert rohadt sok és mindenki jöjjön rá, nem két nap lesz egy átlagnak míg megismeri az összes funkció.
    Külön feature hogy vannak gyors elérések is a gombokkal, azaz ha egyszer nyomod be a jobbra gombot akkor Crosshair jelenik meg, igaz csak pirosan, a ballra gombon pedig a gyors FPS,RTS,Racing opciók közt választhatsz.
    Összességében:

    Nekem egy hatalmas lépés,az igért 1s nem tom meg van e az Overdrive funkció HDR alatt müxik 3 lépésben állítható, és szellemképet itt állíthatod: https://www.testufo.com/photo

    3840 képkocka/sec

    120 képkocka/sec

    Tehát én ghostingot nem láttam, játékok alatt sem, nyilván egy jobb szemű észre veszi, de lehet rajta némi beállítást csinálni, végezni.
    Tökéletesen elégedett vagyok vele, mind képnézegetés, akár szerkesztés, mind videó nézés, mind játék alatti élmény kapcsán. Akinek első 144Hz monitora lesz, annak bátran ajánlom, utána többet nem akar ennél lejjebb menni, nekem két nap volt kb míg megszoktam a monitort,kicsit fájt a szemem, ma már semmi hatása nincs fizikailag rám, csak az élmény.
    Szeretem a szineit és nekem tökéletesen megfelel, nem láttam játékok közt pixeledést amit sokan mondanak hogy 27” hoz kevés a FullHd.
    A 144hz álltal a játékok szebbek, szinte folynak, Fps beesésnél sincs lag vagy bármi, nyilván kell egy olyan vas amivel azért kikényszeríthető a 144hz, de ugye kisebb gépnél is ott a 120Hz. És a folyamatos Fps mozgás szépen folyik.
    Mit is írhatnék még? van Usb Hub a monitoron, nem teszteltem, a saját Hangszórója egy rakás… senki sem ajánlja de van😊
    A kis hibák felejthetőek, első monitornak ezen az áron remek vállasztás, persze ízlések és pofonok.

    A szakik majd kiegészitik ezt az írást szakmailag, én laikus vagyok, nem vágok még sok mindent, egyszerű user aki szeret játszani és mindezt szerette volna egy jobb.szebb monitorn megtenni mint ami elötte volt.

    HDR off, gaming FPS

    Gaming FPS off HDR ON

    [ Szerkesztve ]

  • Ulyxes91

    újonc

    Sziasztok,

    Jelenleg egy 4k IPS monitor mellé keresek egy full HD 25colnál nem nagyobb kifejezetten "játszós" monitort.Egy öreg r9 390 8gb hajtja majd. Ilyesmikkel játszok/játszanék:
    Wow classic, Witcher 3, Jedi Fallen Order,Skyrim, Fallout,RDR2, és néha befigyel egy két lövölde mint az SW Battlefront. A cyberpunkot is megvenném hozzá.

    Rengeteg dolog van amiben nem igazán tudok dönteni, de egyenlőre úgy fest IPS panel felelne meg a legjobban számomra, nem vagyok egy fps őrült, úgy hogy nincs szükségem egy VA vagy bármilyen más egyéb legfőképpen magas frissitésben és respond time-ban erős panelre.

    Őszíntén nem tudom mire kéne figyelnem ha pl a következők közt szeretnék választani:
    MSI G241
    ASUS VG249Q
    Acer Nitro XV240 és VG 240 ugy tudom ezek közt csak az állvány a különbség
    AOC 24G2U

    Azt olvasom, hogy ezeket a HDR technolgóiákat nem is érdemes figyelembe venni a monitoroknál, igaz ez?
    Mi a helyzet a Freesynch és a Freesynch premium közti érdemleges különbségekkel?

    Kérlek ajánljatok a fenti monitorok közül, vagy bármelyik egyéb olyan modellt amit pixelgaranciával tudok megvásárolni MO-n.
    Keretösszeg 50-100 között.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Üdv!
    Megjött az új monitorom (Gigabyte M32U) és lenne pár kezdő kérdésem. :R
    Elvileg Freesync Premium Pro támogatásom van ami az OSD-ben be is van kapcsolva, viszont az AMD vezérlőpultban ezt látni:

    Jól van ez így vagy vmi nem okés? A specifikáció szerinti minimum 20 Hz az megjelenik vmi beállításban, vagy ez amolyan alacsony szintű funkció, ami "csak úgy működik" beavatkozás nélkül és kész?
    Valamint azt vettem észre, hogy a felezett sávszélességű HDMI 2.1 esetén (DSC vagy mi a tök tömörítéssel) igaz csak YUV 420 képet kapok, viszont nem megy ki a 10 bit sem. Fura mód 60 Hz-re visszavéve se hajlandó egyszerre a 10 bitre és a 444 formátumra, csak választhatok: vagy ez, vagy az. :((
    Kérdés: ez VGA limitáció, amit egy új aktuális gen VGA-val meg lehet kerülni? 10 bit 444 lenne a cél minimum 4K60-on a melóhoz, de örülnék ha kimenne a 10 bit 120/144 Hz-en is (ez már csak 420/DSC tömörítéssel, ez rendben van, HDR tartalomhoz és játékhoz teljesen oké a 420). Vagy ez monitor limitáció? Arról nem láttam infót a Gigabyte oldalán, hogy a 10 bithez tömöríteni kell kötelezően. :O Szóval VGA vagy monitor? A kábel az 2.1 hitelesített, szóval csak a hardver jöhet szóba.
    Köszi! :R

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy Curved Samsung monitornak keresnék méltó utódot lassacskán.
    6 éves, VA paneles volt, 72% srgb-el, de jól szolgált. (csak elkezdett villódzni meg színesedni)

    Amit keresnék az új monitoromban:
    -Árkeret ~150k-ig MAX, de jó lenne minél alacsonyabbra tornászni :D
    -100% SRGB legalább (szoktam fotózni jól jöhet ha színhelyes...)
    -IPS, matt (esetleg OLED de gondolom ebben az árban felejtős)
    -Minimum QHD, de ha belefér akár 4k
    -60-75Hz elég, nem feltétlen kell ilyen "gamer" monitor 240Hz-el, úgy se hajtja ki a laptop.
    -FreeSync/GSync jó lenne, de nem feltétel.
    -HDR szintén jó lenne ha, de nem feltétel.
    -24", nagyon max 27" (nagyobb nem fér el)
    -Mindenképp HDMI mert laptopon nincs más kimenet.
    -Hangszóró nem kell bele, USB se fontos, jack se stb... úgy se használom.

    Főbb felhasználási területek: Munka, YT-Film-Sorozat nézés, hobbifotós utómunkázás, gaming.

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • rasotamas

    veterán

    válasz VGYke #124045 üzenetére

    Nem egészen értem, van egy 27", IPS 1440p, 144Hz, freesync monitorod, ami nem tud HDR-t.
    Ehelyett szeretnél egy másik monitort, ami ugyan ez, csak HDR-es?
    Miben kellene még másnak lenni? Más felbontás?
    Mert úgy látom a HDR-en kívül kb semmivel nem lennél előrébb, max ha 4K, vagy 180-240Hz.
    Az nVidia már tudja a Freesyncet is.
    A HDR lehet, hogy bejön valakinek, de szerintem egy eszméletlen lelombozó valami, mire jó, hogy a képernyő egyik részén kisüti a szemed a nap, a másik részén meg semmit nem látsz az árnyéktól?

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • KaiotEch

    nagyúr

    Üdv. Srácok az én szememmel van valami baj, vagy nemtom, de akármelyik monitort próbálom a jóöreg Dell U2311H(CCFL) a legjobb, amitől nem fáj se a szemem, se a fejem(0-24-be tudnám nézni). Viszont a FHD-t kinőttem, QHD kellene. Most itt van nálam a céges P2421D-m(LED), napközben egész nap tudom bent nézni, de itthonra erős, főleg így estére. Most visszavettem a fényerőből, de érzem, hogy kezd fáradni a szemem. Ahogy keresgélem a QHD-s monitorokat, nemigazán látom, hogy nagy választék lenne 24"-ból, csak 27". Viszont van nálam egy LG 27UD68 4K-val, az meg fizikálisan is túl nagy(~50cm), pláne a 4K natívba(125DPI-n egész kezelhető, de egy csomó progi van, ami "szőrös", mert nem tudja kezelni + játékhoz a VGA is vérszegény). Velem van a baj, hogy egyszerűen a 27"-t nem tudom kezelni? Hogy kéne kiszámolnom(PPI?), vagy kitalálnom, hogy mit vegyek itthonra?! Köszönöm, ha tudtok segíteni! :R

    Elvárások:
    2560x1440
    IPS
    Magasságállítás
    Tükröződésmentesség
    FreeSync?
    HDR?
    Nagyobb, mint 60Hz?

    Használat:
    80% netezés, excel
    15% film, sorozat nézés
    5% gaming

    [ Szerkesztve ]

  • blupatrik

    csendes tag

    Sziasztok

    1440p 27" (tulajdonképpen nem baj az se ha nagyobb) sok hz-es monitort szeretnék venni főleg játékra, a mostani hajlított, jobb lenne ha az új is maradna az. Jelenleg nincsen se freesync sem hdr a monitoromban, azt sem tudom mennyivel lenne jobb nekem, de azért jó lenne bele az is :D Fényerő mindegy, barlangban lakom, válaszidő se túl fontos.
    Ár olyan 100k környéke, kis rugalmasság belefér ha nagyon bitang a monitor. ACER NITRO XV272UPBMIIPRZX néztem oázison "jó" árban van, aprópénzért 5 évig lehet terjeszteni a garit. Ami ellene szól hogy egyenes, a többihez nem értek.
    A mostani monitorom amikor bekapcsolom, eleinte csak alul kicsit, mostmár lent , fent, oldalt mindenhogy csíkoz 144hz-en de 120-ra átállítva jó , aztán ha már be van melegedve vissza is tehetem 144-re. Várható hogy teljesen elromlik a közeljövőben vagy csak 144hz-en nem fogom tudni használni? Mert jelenleg gondolkodom a kiváráson is és erősebb vga-val dlss3.0-val 4k-ra váltani.

  • válasz Hauptmann #125954 üzenetére

    Hivatalos oldalán ez szerepel .
    “A HDMI 2.1 natív 4K felbontást és sima 144 Hz-es frissítési frekvenciát tesz lehetővé a PC-s játékok legigényesebb grafikájához, és 120 Hz-en támogatja a konzolokat. A Fast IPS panel 1 ms-os GTG válaszidőt tesz lehetővé, az NVIDIA® G-SYNC® és az AMD FreeSync™ Premium Pro pedig szakadásmentes, akadozásmentes, alacsony késleltetésű HDR játékélményt biztosít.”

    Így azt mondható , hogy igen :K

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Új hozzászólás Aktív témák