Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eight

    senior tag

    válasz sikalisk #6349 üzenetére

    szia

    milyen fps, és milyen szinten nyomod?

    az 1:1 mapping azt jeletni, hogy a monitor a beérkező képet nem méretezi át, tehát mondjuk a 16:9-es arányú fullHD (1920x1080) monitorra kiküldesz egy 4:3 arányú 1024x768-as kisebb felbontású képet, akkor a monitor minden egyes natív pixele fog "kapni" egy pixelt a videókártya képéből, és a fel nem használt pixelek helyett csak feketeség lesz, azaz kap egy keretet a kép.
    Az U2311H nem tud ilyet, ezért vagy simán kihúzza teljes képernyőre a 1024x768-at (de akkor természetesen torzítva lesz), vagy pedig menüből kell beállítanod hogy ez most 4:3-as kép, aztán utánna meg vissza.
    Persze az 1:1 mappingot driver szinten is be lehet állítani, de teljesítmény szempontjából az mégsem ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

  • eight

    senior tag

    válasz sikalisk #6351 üzenetére

    Az alap az hogy a monitor miatt nem fogsz nyeri, tehát hiába van neked a világ legjobb CRT-je és (mondjuk) f0rest-nek a leggagyibb 14 colos fekete fehér 100ms-es törött képernyős tft-je, akkor is a f0rest fog nyeri. ;)
    Szóval nem a monitor számít, de a viccet félretéve, két megoldás közül kell választanod:

    1, TN paneles gamer monitor (vannak olyanok ahol nincs input lag), de egyébként egy jobb monitorhoz képest ocsmány képük van, és csak szemből lehet jól látni őket.

    2, IPS paneles 75Hz-es monitor (kb 1-2 képkockával később látod a dolgokat és van egy kis elmosódás is, bár az idővel megszokható), viszont szép képük van (a drágábbak már majdnem S-PVA minőségűek) és a melletted ülő is látja mi történik a monitoron.

    [ Szerkesztve ]

  • eight

    senior tag

    válasz sikalisk #6359 üzenetére

    A f0rest dolog csak egy kedves vicc próbált lenni:) Én is felnőtt ember vagyok, és nekem is az egyik kedvenc kikapcsolódásom (hobbim?) hogy játszom hetente egy pár órácskát (ha néha nagyon ritkán UPC is úgy gondolja), valamint értem és maximálisan tiszteletben is tartom az igényeidet, ezért is válaszolok őszíntén úgy hogy: nem tudom.
    Azért nézem én is itt a CRT-t még mindig, mert (bár az IPS képe nagyon tetszik) nem találtam olyan megoldást ami miatt nem pattanra rá a 40-es pingemre még 15-20ms plusszban,

    Szóval az itt megtalálható urakat kell megkérdezned, ők minden nap ezzel foglalkoznak, biztosan tudnak segíteni.

    Mint veterán a veteránnak, én csak egy ilyen elkeseredett tanácsal tudnék szolgálni :(((

    [ Szerkesztve ]

  • eight

    senior tag

    válasz sikalisk #6361 üzenetére

    Monitor az ugyanolyan mint mondjuk az egér, lehetetlen ajánlani. Ha van sok tapasztalat, akkor azt át lehet adni, a paramétereket ugyancsak át lehet adni, de ajánlani csak azt tudom hogy nézd meg, próbáld ki.
    Fogd meg a CS-t, tedd rá egy pendrive-ra és menj el a boltba ahol próbáld ki. csak te fogod tudni megállapítani hogy jó e neked vagy sem.

    Nekem a 2209wa régen tetszett, de az nem fullhd és nem 16:9 (állítólag most az a jó;F), valamint elég sok Wattot zabál. Az u2311h csak egy hangyányit lassabb, de viszont fullhd, és szebb is egy picit a feketéje, bár szvsz nem olyan homogén mint a 2209wa.
    Ahogy már írtam, ha kifejezetten játékra kell, és div1 szinten vagy ahol már számit 15ms is, akkor jobban jársz egy profi TN paneles gamer monitorral.
    Olyan ez mint régen a VHS és a BETAMAX-val volt . Hiába volt a sony cucca csilliószor jobb technológia, mint a VHS, a VHS-nek volt nagyobb piaci részesedése, azt fejlesztette mindenki, és a végére (S-VHS) egész "türhető" valamit hoztak ki abból a fosból, azaz most már kezdenek egész türhető TN-ek is megjelenni a piacon.

    A monitoroknál most az elején tartunk. A (vhs példánál maradva) az igazi valódi film (CRT) időszaknak vége, a digitális film (OLED?) még nem jött el, a vérgagyi TN és a minőségi, de nem elterjedt IPS között választhatsz vagy várhatsz a csodára:)

    sok sikert ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Szoszo94

    őstag

    válasz sikalisk #58395 üzenetére

    Alacsony natív felbontást nem tudom mire vélni, 24-es méretben a szép képhez azért egy 1920*1080 már elkél.
    A többi úgy van, ahogy írtad, az input lag idejéről pedig neten keresgélve találhatsz információkat. :)

    Ha komolyabb szinten játszanál és tényleg csak játékra kell, akkor mehet a TN panel 120/144Hz mellett, de ezeknek már az áruk sem éppen kedvező. Viszont ezekről a 'gamer' monitorokról elég sok a teszt, úgyhogy jó válogatást :)

    [ Szerkesztve ]

    Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Új hozzászólás Aktív témák