Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz HSM #106367 üzenetére

    Á ez már egy évtizedes probléma. Offline tök jól működik ilyen 250-800 közötti FPS van, aztán ha felmegyek egy szerverre, akkor a 125 is néha visszaesik 100 alá párszáz msec-re. Durva tearing van. Annak idején baromi frusztráló volt, mert kompetitíven toltam, aztán egyik napról a másikra megfeleződött a találati pontosságom, amiből Európa legjobb játékosai közül visszaestem a kezdő szintre. Igazából ez a játék már halott, de még mindig érdekel, hogy mi miatt nem működött normálisan. Ezek szerint nem a kijelző és a videokártya hibája. Úgy tűnik, hogy nem hardveres hiba, marad az internet szolgáltató és az operációs rendszer. Ezen kívül már minden mást lecseréltem, van amit többször is. Hűtéssel sosem volt gond, még az Intel gyári CPU hűtő is tűrhető, ha nem húzza az ember a processzort, de én elég drága hűtőket szoktam venni, mert azt szeretem, ha halk. Nappali zaj mellett sokszor nem is tudom, hogy be van e kapcsolva a gép.

    A monitorral eddig nagyon elégedett vagyok, sokkal szebb a képe, mint az előzőnek. Mondhatni ég és föld. Egyelőre még nem foglalkoztam a szín kalibrálással, de még így is alapbeállításon is úgy néznek ki rajta a fényképek, mintha igaziak lennének. Lehet, hogy csak a nagyobb felbontás miatt, nem tudom. Olvasni sokkal jobb, mint a régit. Egyelőre csak nagyítással használtam, most levettem 100%-ra a nagyítást Windows-ban, és így is olvasható a szöveg. A másiknál úgy rémlik már nehézségeim voltak és csak 125% volt jó. Mégse akkora hülyeség ez a retina screen, lassan közelítek hozzá...

    Valaki kérte, hogy fényképzezzem be mi van a csomagjában:

    Csináltam egy fotót a háttérvilágításáról. Azt hiszem 3.4 másodpercig vette a fényképező, de nem vagyok benne teljesen biztos. Nem hiszem, hogy van értelme ezeknek a képeknek, azért berakom ezt is.

    A gyakorlatban alig látszik valami tiszta fekete háttérrel a sötétben, de azért észrevehető, ha nagyon nézi az ember. Nekem nincsenek különösebb igényeim, szerintem a Dell sokkal rosszabb volt ebből a szempontból.

    A kontraszt most 70%-on van. Nem mondanám, hogy probléma lenne vele. Mármint a szöveg olvasható, a játékban is látom az ellenfeleket, nem mosódnak bele a háttérbe. Nem tudom, hogy kell e ennél több, vagy mire érdemes még figyelni. Talán ha lenne VA paneles monitorom, akkor össze tudnám hasonlítani, de nincs.

    A tükröződés érdekes. Nem tudom hogyan oldották meg, de szemből nem tükröződik, csak akkor, ha oldalról nézem. Igy nézve a 180-ból a szélső 30-30° lehet a határ ahonnan már tükröződik. Szóval a gyakorlatban nem tapasztal ilyet az ember, mert előtte ül.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz HSM #106367 üzenetére

    Na közben kiderült, hogy az FPS drop-ot nem túlmelegedés okozta, hanem az, hogy az EIST be volt kapcsolva UEFI-ben. Anélkül atom stabil az FPS a játékban. Lag szerű jelenség még mindig mintha lenne valami, de nem ilyen periodikus, mint amit a throttling okoz, és FPS visszaeséssel sem jár.

    Ma beállítottam végre a színeket is, szépek. :-) Igazán mondjuk nekem a felbontás ver oda. Minden sokkal élethűbb rajta, és olvasni is könnyebb. A fényerő nekem egy kicsit erős, főleg estére. A brightness-t nullára vettem és kontraszt is csak 50%-on van.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák