Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Alemida #67850 üzenetére

    Nekem Panasonic TZ van, ugyanígy telepítve és az tényleg halk. Mondjuk a beltéri csak quiet módban megy (de úgy az egész szezonban) mert így a leghalkabb, és nincsen szélvihar sem a lakásban. (Ha aláállok és 50cm-re van tőle a fejem, akkor hallani egy kis ventillátorzajt, amúgy nem.) A kültéri amúgy sem zajos, de az eléggé visszaszabályzás miatt az is 99%-ban a legminimálabb hanggal megy. Normál üzemben is halknak mondanám, mert múltkor a tisztításnál konkrétan mellé kellett álljak mert nem hallottam a nyitott erkélyajtóból, hogy működött, pedig de... Pláne a szomszédokéhoz képest, amiktől ugyan messzebb vagyok, de mégis hallom a berregésüket... A falat sem rezegteti, mondjuk ez inkább telepítésfüggő.
    Szerintem ennél halkabbat (20dB, nem kamun mérve ☝️) nem kapsz, max 19dB de az már a sokkal drágább Panasonic Etherea szint, vagy valami szintén nagyon drága Daikin. De 1dB különbséget fizikailag nem fogsz érzékelni, viszont az árak exponenciálisan elkeznenek felfelé kúszni, ergó nem éri meg. (Asszem ezt hívják határhaszon elvnek). Illetve a levegő mozgatásának mindig lesz valamekkora hangja, kb itt van az a határ szerintem ameddig érdemes elmenni. (Lehet persze ez alá is, de akkor már azt valamilyen más, pl szellőztetőrendszerrel kell megoldani, nem splitklímával...)

Új hozzászólás Aktív témák