Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tibcsiworld #1751 üzenetére

    A VivoBook S15-nél a CPU max 25W [link] a videokártya, ha van dedikált akkor max 10W [link] A kijelző olyan 5-10W lehet [link]. Az alaplap, SSD, wifi, ilyesmik max 10W lehet. Szóval ha mindent maximumon járat, akkor is elég kell, hogy legyen a 60W a fenntartására. Igazából nagyban függ attól, hogy milyen generációs Intel processzor van benne milyen kijelzővel, és hogyan állítja be az energia gazdálkodást, fényerőt, mekkora terheléssel járatja a processzort, stb. A kérdező sajnos nem adott meg semmilyen infot erről, csak annyit, hogy Asus VivoBook core i3-as processzorral, úgyhogy a fentinél akár lehet rosszabb is, ha régebbi típus. A gyakorlatban valószínűleg 5-10 órára elég egy 100Wh-s power bank hozzá. A régebbieknél inkább 5 óra, az újaknál meg inkább 10.

    Semmi gond, én is benéztem. Elvileg igen, USB-C kábel kell csak hozzá, meg a laptopnak is támogatni kell az ezen való töltést. A VivoBook-nál szerintem külön rá kell kérdezni az adott verzióra az Asus-nál, hátha az újabbak már támogatják. Jó eséllyel az övé sajnos nem lesz támogatott. Kellene valami adapter hozzá, hogy az USB-t hagyományos DC csatlakozóra alakítsa, de úgy néz ki, hogy ilyesmi nem létezik, és valszeg nem is fog. Legalábbis nem találok hozzá valót, és felraktam kérdésnek, de más sem tud róla: [link] Elvileg léteznie kell, mert pl itt is adnak a power bankhez többfélét: [link], de valami speckó kell, ami letárgyalja az USB-C-vel, hogy 20V-al 2.5A körül töltse az aksit, olyan power profile meg nincsen az USB-C szabványban csak 3A és 2A.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák