Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    Nekem ez bejön nagyon. Ha lenne ennyi pénzem habozás nélkül ezt venném. Anyaghasználatból ugyan nem tudom milyen lehet, pontosan hogy milyen vastag lehet, de úgy látom SECC, ez szinte már klasszikus a jobbfajta házak közt. (Steel, Electrogalvanized, ColdRolled, Coil) a teljes szó röviditése ami magyarra forditva kb Electromosan galvanizált hidegpréselt tekercs vagy valami ilyesmi, tehát ha jól veszem ki, edzett acél.

    Nagyjából megprobálnám értelmezni, szóval annyi a lényeg hogy ezt amikor gyártják átmegy egy galvanizáláson, majd nem melegen hanem "hidegen" gurkni formába hajtogatják fel.

    A végeredmény ez lesz:

    Aztán ebből sajtolással és lukasztással vágják ki a megfelelő elemeket amik a házhoz kellenek, majd sorjázzák, eldolgozzák a végét (elhajtják) és összeszerelik. Ez már inkább esztergagépes vagy CNC gépes meló lehet úgy gondolom de biztos nagyon vághat az anyag szóval elővigyázatosan csinálják. A vastagságát hogy 0,6 vagy épp 0,7 esetleg nagyobb mm re van szükség gondolom az adott réteg préselésekor állitják be a magasságot, vagy két ilyen lapot sajtolnak egyben, de nekem az előbbi tűnik inkább evidensnek.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák