Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gabor82

    csendes tag

    sziasztok.

    sűrgős segítség kellene. Gondolom sokan használtok fülest. Tegnap kaptam egy kis méretű 1500ft-os genius fülest aztán amiért kicsi volt kicseréltem egy königre ami 1800ft-os.játékhoz klle nekem csak. na most nem igen tudtam megállapítani honnan is lőnek,jönnek ezért visszamentem a boltba és megnéztem milyenek vannak még. ezek:
    Panasonic 2200ft(nem tudom melyik a 2 közül de egyforma a paraméter azt hiszem):
    http://www.panasonic.hu/index.php?p=product&id=218&PHPSESSID=f95a5d707f30c4f44de4a46da1d16f25
    http://www.panasonic.hu/index.php?p=product&id=217&PHPSESSID=f95a5d707f30c4f44de4a46da1d16f25
    hq(2700ft):
    http://www.infocentrum.hu/webshop/janus/product_info.php?cPath=39_87_1176&products_id=213&osCsid=ca0e2a903ea72009b5d5a024163ce5b6
    genius(3200ft):
    http://209.85.135.104/search?q=cache:d-yQSwPGPIAJ:www.pcexpert.hu/fejhallgato/genius-hs-04a+genius+hs-04a&hl=hu&ct=clnk&cd=1&client=opera
    könig( 1800ft ez van most de kicsrélik másikra még holnapig):
    http://www.boutique-connectique.fr/product_desc.php?product_id=CMP-HEADSET7&cat=90.04.21
    meg van még egy 2500-ftos közepes méretű genius.

    Elhoztam a geniust(3200 ft-ost)kipróbálni,mert azt ki lehet bontani úgy,hogy nem kellett szétvágni a dobozt.
    hát ezzel már hallottam nagyjából honna lőnek,jönnek,de utánna visszaraktam a königet és annál is kb ugyanúgy hallom. nem igen veszek észre különbséget. talán a geniuson kicsit nagyobb a mély,meg szebb,jobb anyaga van,mikrofonja használható nemúgy mint a königé(de ez nem lényeg mert asztalit használok).
    szóval a lényeg,hogy ezek közül melyiket érdemes megvenni szerintetek?
    más nem jöhet szóba,mert csak ezek vannak a boltba és cserélni tudok csak

    utólag írom,hogy könig kilőve mert szerintem szétmenne gyorsan ,mert nagyon gyagyi maz egész. genius zenénél verte játéknál nem volt olyan nagy különbség(de nekem elsősorban játékra kell).
    maradt a panasonic(bár arra azt mondták felejtős. gondoom mert kisebb mint a többi és a teljesítménye is). a hq(ez azt hiszem hifi füles,de nem biztos. nem tudom a hifis is jó e játékhoz meg,hogy jó márka e a hq) és a genius(ezzel az a bajom csak,hogy nyomja a fülem egy idő után). más nem jöhet szóba most,mert csere lesz így légyszi nem másmilyet ajánljatok.

  • gabor82

    csendes tag

    válasz GFss #1388 üzenetére

    de légszi írja meg valaki melyiket válasszam? panasonic szimpi,de nem tudom van e olyan teljesítménye mint a nagyobb geniusnak? a hangszóró is 10mm-el nagyobb a geniusban és az ohmi is 32 a panában csak 24. viszont a pana hz tartománya nagyobb.
    genisussal az a bajom,hogy egy óra játék után nyomja a fülem.
    valaki segítsen légyszi,mert holnap vissza kell vinnem a königet kicserélni és nem tudom melyikre.

  • gabor82

    csendes tag

    Új fejlemény van. Visszavették a fülest így most már választhatok bármilyet. 3000 ft-ot szánok rá max. ha valaki még nagy audiós akkor várom a javaslatokat.

    sennheiser-ből a legolcsóbb bagy méretű amúgy 5600ft. de az már nekem soka sajna.

  • gabor82

    csendes tag

    válasz Akheron #1393 üzenetére

    sennheiser-ből 4300 ft,de kisebb az ohm-j és a hz tartománya is mint mondjuk az azonos árú más márkájúaké. nem tudom mennyire jó: ez nem megy fel 22000hz-ig és csak 24 ohm,nem 32.
    http://www.argep.hu/product_359418.html
    ez jobb lehet lényegesen mint mondjuk egy 3000 körüli panasionic vagy philips,vagy sony(azok asszem 32 ohmosak és 20000-22000hz-ig mennek bár lehet az alsó tartományuk magasabb)?
    mert ha nem akkor nem igazán szeretném túllépni a 3000 ft-ot.

    vagy van valami olyan oldal ahol mindenféle márka van és tesztelik őket? mert akkor telefonon megkérdezném melyik jó a 3000-es kategóriában

    [Szerkesztve]

  • gabor82

    csendes tag

    sajnos nálunk nincs media markt. sőt még normális fülest sem árulnak sehol(illetve sennheisereket,de drágákat). ezért Pestről hozatok majd. ezeket találtam a neten aelyek árban jónak tűnnek. ezek közül szerintetek melyik lenne jó. vagy inkább melyik lehet gyengébb a többinél?
    itt van két panasonic ezek méretre mások.a kicsi 1600ft a nagyobb 2200. nem tudjátok a kis és nagy méretű között van e hangzásbeli különbség?
    [link]
    [link]
    vgy itt egy sennheiser ami picit drágább(4300ft). nem tudom mennyivel lehet jobb,vagy egyáltalán jobb e. segítsetek légyszi. ha nincs olyan jelentős különbség akkor inkább olcsóbbat vennék.
    [link]
    itt van 2 sony is:
    [link]
    [link]
    találtam egy tagot aki németből hoz sony füleseket és olcsóbban a bolti árnál jóval. bár ennek a magasabb árkategóriáknál van jelentősége.
    ez az utolsó pl 4000 helyett 3000 nála.
    itt van még egy :
    [link]
    ezt a tag 4000-ért hozza,bár azt mondja nincs különbség. ha különbséget akarok akkor 300-ast kellene venni legalább.
    szóval szerintetek melyik lenne jó,vagy melyik nem?

  • gabor82

    csendes tag

    nem hiszem el,hogy nincs itt senki aki értene hozzá.

  • gabor82

    csendes tag

    válasz BluEyes #1399 üzenetére

    és nekem is válaszoljon valaki légyszi. csak arra lennék kíváncsi,hogy lehet e különbség a sony xd100-as és a sennheiser hd201 között? mert ezek közül választanék.
    esetleg még képben van ALTEC LANSING AHS 502. de inkább első kttő érdekel mert ezt gondolom úgysem ismeritek. olyan gondolom itt úgysem lesz aki pont ezt a sonyit és senn-t próbálta,de olyan biztos van aki használt már bármilyen sony-t és senn-t és írjon legyenszíves egy véelményt,hogy lehet e különbség köztük.

  • gabor82

    csendes tag

    válasz Zsombe #1409 üzenetére

    Én a második kérdésedre tudok választ adni,ugyanis én is most készülök fülest venni. sony xd100-ast fogok venni méghozzá azért mert a bolti 4200ft helyett megkapom 2500-ért újan. külföldről hozzák(sérült a csomagolása azért ilyen olcsó. viszont tervezem,hogy összevetem az álltalam kinézett sennheiser hd202-essel és ha a senn sokkal jobb(amire erős a gyanum akkor eladom a sony-t és megveszem a sennt. Na most a kérdésedben abban adnék tanácsot,ha elfogadod,hogy ne a 201-est vedd hanem a 202-est. A minap volt szerencsém egy boltban kipróbálni mindkettőt,ugyanis én is 201-est akartam,mert olcsóbb és gondoltam annyival nem jobb a 202. megkérdeztem pár dj-t mi a véleményük. azt mondták 202őt vegyek mert a 201 egy hifi füles a 202 pedig egy belépő dj füles. na gondoltam én biztos azért mondják,mert dj fülesként van feltüntetve,ugyanis egyikük sem mondta,hogy a 201-est próbálta volna. amikor elmentem kipróbálni a 201-est láttam van 202 is és gondoltam összevetem a 2-őt. Hát azt kell mondjam a 202 klasszisokkal jobb a 201-nél. sokkal hangosabb,tisztábban szól,dinamikusabb,jobb a mély. a különbség 1000 ft a kettő közt. ilyen árkülönbség meg nem jelentős ahhoz,hogy a rosszabbat vedd. Menj be valahová és próbáld ki,hallani fogod a különbséget. Szerintem még kényelmesebb is jóval. Ha goggle-ben rákeresel a típusra egy csomó helyen 5500ft,tehát annyiért megkapod. Jó vétel az tuti. Kíváncsi leszek a sony-ra,de szeintem a senn verni fogja lazán.

  • gabor82

    csendes tag

    válasz Zsombe #1411 üzenetére

    Hát én a helyedben a 202-est vittem volna kipróbálni. ha estleg jársz a mark-ba kérd meg az eladót,hogy kipróbálhasd,mivel nyitható patentos doboza van így nem kell megsérteni a dobozt és próbálható. kíváncsi vagyok jobb lesz e annál amit vettél. mondjuk a 202-est is elvihetted volna 3 napos visszafizetéssel.

  • gabor82

    csendes tag

    Nem a 150-est nem próbáltam,de ha neked tetszik az a lényeg. az,hogy milyen paraméterek vannak ráírva nem sokat számít,mert pl néztem olyanokat aminél a gyengébb paraméterekkel rendelkező sokkal jobb volt. csak úgy szabad különbséget tenni ha próbáltad. az az eladó nem hinném,hogy próbálta őket ha szerinte a 202-es nem jobb a 201-nél. mert én hallottam elég naagy különbség van. a 202 mint írtam nem hifi füles hanem dj füles. a dj fülesek állt jobbak mindíg. a 150 dj füles? egyébként nincs kizárva,hogy a 150 a 202-nél jobb,mert nem ismerem. de vannak boltok ahol kipróbálhatod a 202-t és megtudod melyik jobb. én is boltban próbáltam.

  • gabor82

    csendes tag

    válasz Zsombe #1417 üzenetére

    Nem figyeltél! Leírtam,hogy mi a különbség a 201 és a 202 között. Olvass vissza. a 202 sokkal jobb. Nem tudom a 150 miben más a 202-től,mert nem próbáltam. Biztos van itt olyan aki próbálta és tudja.

  • gabor82

    csendes tag

    válasz Zsombe #1419 üzenetére

    azt nem tudom. 201 és 202 között nem csak a mély a különbség. hangereje is nagyobb,dinamikusabb,szerintem szebben is szól.

Aktív témák