Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kemotox

    addikt

    válasz Locutus #54187 üzenetére

    Ja hogy mert te. Oke. Azt megkerdezhetem, hogy melyik kezeddel torlod ki? En kombozni szoktam, es jobbrol is, balrol is, de nem szeretnem meg veletlenul sem rosszul csinalni, ezert kerdezem.

  • Vanir

    veterán

    válasz Locutus #54187 üzenetére

    Szerintem kb mióta görgős egér létezik nem kattintottam görgővel semmire sem, sose éreztem úgy, hogy ez a funkció kéne bármire is, így aztán az utóbbi egereimen se szenvedtem vele.

    Ezzel egy olyan 5%-os kisebbségbe tartozol azokkal szemben, akik meg használják. :U Mondjuk ebbe a vitába nem szállok bele, mindenkinek szíve joga, hogy úgy használja az egeret ahogy akarja. De azért ne próbáljuk már meg megmagyarázni, hogy ez így van rendjén...
    Személyeskedésbe pedig ne menjünk át, mert a TG-k és a modik ideje megy vele.

    De ha már úgyis marhán ráérek, akkor csináltam neked egy poll topikot OCN-en, lássuk, mennyit tévedek.

    [ Szerkesztve ]

  • Jazz

    veterán

    válasz Locutus #54187 üzenetére

    Sok játékhoz alap a középső gomb. Pl. Killingfloor2. Azzal váltasz tüzelési módot. Folyamatosan használod.
    Aztán egy rakat software-hez szintén alap. 3D Studio max, ProEngineer....stb.
    Még lehetne bőven bővíteni a listát.

    free your mind

  • dobragab

    addikt

    válasz Locutus #54187 üzenetére

    Napok óta csak read-onlyban vagyok (nyaralok), elég jól elmennek itt a dolgok. De ez azért sok, srácok.

    A görgővel kattintás (Mouse 3, M3) G502-vel szar, ezt elismeri mindenki (én csak MM-ben próbáltam, de egyetértek). Mint a felmérés mutatja, a júzerek 90%-a használja az M3-at, zömmel böngészésre, de sokan játékban is. Ezek szerint 10%-nak nem okozna kompromisszumot a G502 használata. A többieknek nyilván lehet mellőzni, vagy másik gombra bindelni az M3-at, de mindkettő megszokást / kényelmetlenséget jelent.

    Mindenesetre nem túl elegáns azt mondani, hogy Akkor ne használd, baszki. Mindezt arra alapozva, hogy te sose használod. Ki van fizetve az a gomb is.

    kemotox stílusán is van mit csiszolni, bár megítélésem szerint még nem mentetek át személyeskedésbe.

    Amúgy tényleg a leghasznosabb gombbá nőtte ki magát az M3, gyakorlatilag univerzális gyorsgomb.
    - Open in new tab, nem csak böngészőben (pl. Foxit is)
    - Close tab, dettó
    - Windows tálcán új "példány" nyitása
    - Windows tálca preview-re kattintva ablak bezárása

    Több hirtelen nem jut eszembe. Mindenesetre jóval többet használom, mint a jobb klikket.

    A dönthető és a szabadon futó görgő külön-külön is kompromisszum.
    - dönthető görgő alá nem fér be normális kapcsoló, marad a tactile switch, vagy a bubble switch.
    - dönthető görgő önmagában is lötyög valamennyire, bár már láttam egész jót (G600).
    - szabadon futó görgő alá mindig bubble switch jut, az még rosszabb, mint a tactile.
    - szabadon futó görgö racsnis módban kevésbé precíz, mint egy sima görgő
    - dönthető + szabadon futó görgő döntését mindig kockapanákkal oldja meg a Logitech, amik jóval könnyebben járnak, mint a bubble switch. Szóval garantált a bizonytalan lenyomás.

    Ha normális kapcsolót szeretnél a görgő alá, mindkét feature-ről le kell mondani. És ezek a szarok borzasztó messze vannak a japán Omrontól, amit a G100s-ben is gyűrök. Ha stabilitást szeretnél, marad ez az opció. Cserébe a sima görgetés is sokkal kulturáltabb legtöbb esetben, pl, G402 és Roccat KPM görgetése számomra mindent ver. Normális implementáció esetén (~70%) ez nem szenvedés kérdése, ugyanolyan stabil a kattintás, mint mondjuk a jobb klikk.

    Én a döntésről habozás nélkül lemondtam, a szabadon futó cuccot a játék oltárán áldoztam fel, bár elég hasznos irodai feature. Konkrétan a görgővel váltok fegyvert, teljesen üzembiztosan, ezt nem merném szabadon futó görgővel. Plusz a jó szenzorokkal való korreláció hiánya.

    (#54199) konikan

    Eszedbe ne jusson magadat hibáztatni.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Új hozzászólás Aktív témák