Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz Cyrin #4222 üzenetére

    Ennek a lényegét és praktikus vetületeit már hatvanszor összefoglaltam a lemezeket taglaló topikban, de bemásolom ide is az idevágó részt:
    Alapvető gyártástechnológiai különbség, hogy a DVD-R lemezek a préselés során nem kapják meg azokat az előformázott információkat, amelyket a DVD+R esetén kapásból a lemezre kerülnek, tehát a DVD-R lemezek gyártása plusz egy fázisból áll (mondhatnánk úgy is, hogy körülményesebb), egy úgynevezett prewriting process-ből, amelynek során ezek médiaazonosító adatok a lemezre kerülnek. Különbözik még az előre rögzített nyomvonal (mondhatni sorvezető) kialakítása is, amely mentén az írás történik, a DVD+RW szabvány újabb, pontosabb, ugyanakkor rugalmasabb megoldást alkalmaz, (ezt írja le az általad beidézett angol szöveg is, csak én szeretek a lehető legegyszerűbben fogalmazni, ezáltal alapból képes (lehetett volna) mind a CLV, Z-VCLV, mind a CAV, P-CAV írásmódokra (ezek abban különböznek, hogy a lemez külső része felé növekvő kerületi sebességet hogyan használja ki, vagy kompenzálja az író az írási sebesség növeléséhez vagy épp szinten tartásához), valamint jól látszik, milyen gyorsan tudták növelni az írási sebességet a DVD-R-vel szemben.Ha már megírtuk a lemezt, nincs különbség egy DVD-R koronghoz képest a minőség és az élettartam tekintetében.
    De ha gondolod, akkor ragozhatjuk még egy darabig.


    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák