Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz snake1977 #52052 üzenetére

    Canonra felmennek az elterjedt M42-es, meg OM obik és még pár másik... További kérdés, hogy a filmes objektívekből kb az 50-esek és 135-ösök vannak kevés pénzért amik használhatók. Viszont a kézi élesség állítás elég nehézkes DSLR-el.
    Régi tucatnyi manuális obihoz vettem egy Fuji xe1-t, egész jó EVF keresője van és jó színeket produkál. Viszont a natív objektívek elég drágák hozzá, bár a többi se sokkal olcsóbb.
    Ennyi pénzből olyan vázak jönnek ki obival amit én nem vennék meg, nem is ajánlanék. Minimum konfignak Canon dslr-ből 550d-től felfelé kitobival. Hozzá egy 50/1.8.
    Milcből kevés pénzért Olympus EM10-t kitobival, majd egy 25/1.7-es Pana. Kezdésnek.

  • Neck

    veterán

    válasz snake1977 #52052 üzenetére

    Én mindenképpen MILCben gondolkoznék a helyedben, itt az olcsóbb modellek esetében sem kell tartani Front /back focus problémától. Emellett az olcsó tükrös gépek keresője sötét, mint egy kulcslyuk. Ezen kívül a legtöbb milc bázistávja nagyon kicsi, így bármely régi filmes obi feltehető rá, ha bevállalod amanuális fókuszt.
    Illetve, ha azt bevállalod, Nikon és Canon tükrös obik is felmennek rá. :B

    Én inkább a Sony gépeket követtem, de ebben az árkategóriában m4/3 gépet találsz nagyobb eséllyel, nagyobb a használt piaca (mivel váltanak Sony FF-re ;], csak vicceltem) , és obikat is találni rá jó áron. Sonyból esetleg a régebbi NEX szériából foghatsz ki használtan a büdzsédbe passzoló gépet, esetleg A3xxx. Érdemes a rendszer kiválasztása előtt obi fronton szétnézni, átgondolva előre a fejlődés irányát, és azt a rendszert választani, ahol ehhez passzoló árú, és tudású obik vannak.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák