Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grigo

    őstag

    válasz pethob #39247 üzenetére

    Itt most már kicsit azt érzem, hogy nem segítünk az új fertőzötteknek a vásárlásban, hanem mentegetjük a saját rendszerünket és próbáljuk legyőzni a másik rendszerét, felnagyítva a saját pozitívumainkat.

    Megállja a helyét amúgy amit mondasz. De azt kifelejted, hogy ezeket az objektíveket kreatívkodni szokták venni és nem azért mert prémium képminőséget adnak. Csavard be a hátteret 50 1.8-as tejfölös dobozzal, csak csinálj vele buborék effektet.
    Ettől függetlenül minden betűd megállja a helyét csak ezeket még hozzáírtam, mert hozzá tartoznak a teljes képhez.

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • Rapid136

    őstag

    válasz pethob #39247 üzenetére

    Azért a Canon/Nikon vázakon kivül ott van DSLR fronton a Pentax és a Sony is. A saját obikon kivül pont ugyanúgy ott a Sigma, Tamron objektivek választéka is. A Pentaxnál a Limited sorozat.
    Csuda dolog a képstabi, de az utóbbiakban a vázba épitve van és nem kell hozzá stabilizátoros obit keresni.
    A Nikon alsó kategóriás vázaiból kihagyták az AF motort, AF-kuplungos obikkal nem lesz AF.
    A Sonynál áttértek az elektronikus keresőre, ennek azért van jónéhány előnye.

    A MILC terén valamiért pont a Canon/Nikon késett nagyon sokat, nyilván nem akartak a DSLR piacuknak keresztbe tenni. Sem az első EOS-M, sem a Nikon J1 nem nagyon versenyképes az Oly/Pana/Fuji/Sony erősen felfutóban lévő rendszerével.
    Ezekhez is bőven beszerezhető kitobi, általános és ultrazoom, fényerős fix és nagyon sok extra manuális obi is. Ha senkinek nem lenne rá igénye, akkor a Samyang és a többiek már rég csődbe mentek volna, de sorra jönnek ki a jó kis obikkal. Az ebayon meg hihetetlen mennyiségben kapható mindenféle adapter a különböző bajonettekre. Az emberek mégiscsak tudnak szöszmötölni a manuális élességgel, nem ördögtől való mágia :-)

    Amiért én megszabadultam a tükröstől, az a következő néhány ok:
    súly, méret - (szeretem ha van nálam gép) egyfelől nehéz volt 2-3 obival, másfelől feltűnő ha előkapsz egy DSLR vázat, az emberek megváltoznak
    a kereső - az EVF gyakorlatilag már az elkészült képet mutatja, minden változtatás azonnal látszik
    a fenti objektiv adaptálhatóság - van egy komplett Minolta MD sorom, és azóta Exa-tól Canon FD-ig, m42, m39 obikhoz is vettem adaptert
    és ideje volta váltásnak hogy egy új generációs érzékelős gépem legyen

    Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Új hozzászólás Aktív témák