Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abry

    tag

    válasz Stauffenberg #16147 üzenetére

    "Viszont attól mert neked adott darabok esetén az olcsóbb/gyengébb is megteszi, még nem jelenti, hogy a drágább/jobb túlárazott lenne."

    Ez így nem igaz, az olcsóbb nem mindig jelent gyengébbet, ahogy a drágább sem jobbat. Konkrétan a Canon 40mm-ese olcsóbb és jobb is mint a Pentax-é: http://www.dxomark.com/index.php/Reviews/Canon-EF-40mm-f-2.8-STM/Canon-EF-40mm-f-2.8-STM-versus-competition

    "A Canon üvegek is jók, néhány példány ott olcsóbb, mások meg a Pentaxnál, egyik a Canonnál jobb minőségű, másik a Pentaxnál."

    Ez így van, de a számok a Canon-nak kedveznek (nagyobb obi park => több olcsóbb, jobb objektív).

    " Azt meg hagy döntse el a fotós, hogy mit tart fontosnak és milyen minőségi elvárásai vannak, függetlenül attól, hogy hobbi vagy profi szinten fényképez."

    Ő írta, hogy fontos neki az ár, ezért onnan közelítettem meg a dolgot, de hozzátettem azt is, hogy nézzen szét a fotós oldalakon, olvasgasson teszteket, és majd eldönti, hogy megéri-e a felár adott esetben vagy nem.

    "Egyébként a Pentax rendszer nagy előnye, hogy nagyon egyszerűen és jól használhatók a régebbi Pentax objektívek (manuálisak, félig manuálisak), melyeket fillérekért lehet vásárolni (5-15 ezer forint a többsége)."

    Ez meg nem csak a Pentax sajátja, mert a Canon-ra ugyanúgy felcsavarhatod az m42-es üvegeket (szintén pár 1000ft-ért mennek), és sokszor jobb képet adnak, mint a modern objektívek.

    Félreértés ne essék senkit nem akarok megtéríteni, vagy eltántorítani adott márkától, csak leírtam néhány tényt és a személyes tapasztalatomat, ehhez hozzáfűztem a saját véleményemet.

Új hozzászólás Aktív témák