Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz peter9228 #13971 üzenetére

    Egy jó üveggel (akár később) megtámogatva a D3200 jó vétel lehet. Egy elég jól sikerült 24 megapixeles Sony szenzort kapott (a Pentax K-30-ban is Sony szenzor van). Csak hát ha ezt tényleg ki akarod használni, akkor kell mellé egy jó objektív is (vagy leméretezel 16-18 megapixelre egy kevés élesítés korrekcióval és van egy nagyon borotva fotód).

    ----

    De nekem is van kérdésem:

    Egyre inkább érik az, hogy kellene már egy saját MILC a táskámba amolyan mindennapos cipeléshez. Nem a DSLR-eket akarom kiváltani vele (D7000, D800, 5Dmk3, stb amik vagy vannak cégesként vagy általában bérelni szoktuk), hanem kell egy agilis apró dög ha elmegyek túrázni, sétálni, stb. A Fujifilm X-E1 még kicsit odébb van ahogy azt a pénztárcámban csövező pókok is megerősítik.

    Szóval az értékhatár legeslegteteje 130k, amiből csak belépő szintre futja, de látom lecsorgott már ide egy-két jobb gép is.

    Szempontjaim:

    - Viszonylag széles dinamika fotó és videó közben is
    - Jó videós képességek + szereo mikrofon bemenet
    - Intuitív kezelés teljesen manuális módban, tehát vagy legalább két tárcsa vagy jól kitalált érintőképernyő
    - Teljesen manuális videózás lehetősége
    - Focus peaking funkció (azt hiszem erről lemondhatok, mert Sony NEX-et nem kapok ennyiért)

    Az már most világos, hogy olyan gép ami mindennek eleget tesz nem létezik. Ezért is vagyok kicsit tanácstalan.

    Eddig őket néztem:

    - Olympus E-PM1 + 14-42mm (90k) - Egyetlen előnye, hogy olcsó és futná még mellette egy-két kiegészítőre, de azért fotózgatni is lehet vele, videóra viszont... hát... ehh...

    - Nikon 1 V1 + 10-30mm VAGY 10mm objektívvel (100k) - Szintén jó, hogy olcsó, meg gyorsabb a villámnál is és a képminősége is egész jó, de annyira apró a szenzor, hogy a DOF számára ismeretlen fogalom, pedig én DOF-buzi vagyok

    - Olympus E-PL3 + 14-42mm (110k) - Egy fokkal talán jobb az E-PM1-nél, meg van már kihajtható kijelzője is, még mindig bőven kereten belül, de a videója ennek sem győzött meg

    - Samsung NX1000 + 20-50mm (120k) - Végre egy APS-C szenzoros kamera, aminek nem is rossz a képminősége, végre lehet nagyon szépen játszani a mélységélességgel, de nem tudom... olyan felemás az összkép, mint a következőnél

    - Canon EOS M + 18-55mm + EX90 vaku (130k) - Ez is végre APS-C, meg gyakorlatilag egy EOS 650D bezárva egy miniatűr házba. A DSLR nagytesó kezelését (érintőképernyő) imádtam, de ez a gép sem tökéletes, az AF egy rakat szar, de már van vakupapucs amibe mikrofont tehetek és van mikrofon csatlakozó is és a képminősége is 100% pont olyan, mint a 650D-nek. Eddig ez a nyertes nálam, de valahogy mégis iszonyodom tőle, mert kevés az objektív hozzá (a Samsung sem áll jól ilyen téren) és ő a gyártó első próbálkozása... ha megveszem és 1 hónappal később kidob egy sokkal jobbat, akkor tökönbököm magam.

    Sajnos most feljebb nem tudok menni, de a következő kiszemelt 180k körül lenne a Sony NEX 5R, annak kiváló a képminősége fotóban és videóban egyaránt, nagyon szépen bővül az objektív park, de törne le annak a baromnak a keze aki direkt nem rakott rá mikrofon bemenetet...

    Kicsit olyan érzésem van, mintha az lenne a feladatom, hogy a legkevésbé rosszat válasszam... :D

Új hozzászólás Aktív témák