Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz Molydeus #91177 üzenetére

    kb 20-22mm körül tud maradni a teljes magasság
    Ezt egy kicsit alábecsültem. A becsavarozható lábak nélkül Cherry profilos kupakkal a legfelső éle 28mm, az XVX Horizon-nal ugyanez 26mm.
    Összehasonlításképpen:
    - Tofu60 + Cherry profil: 42mm
    - v1-es GMMK TKL (kifejezetten lapos) + Cherry: 36mm
    - v2-es GMMK 65% (meredeken emelkedik, magas) + Cherry: 44mm
    - K3 Pro a gyári LP kupakjaival: 22mm

    Nem a linkelt LP házzal néztem, hanem egy olyan verziójával, amiben gyárilag sincsenek középső rögzítési pontok. Az a gyanúm, hogy ennek az oldalfalai alacsonyabbak is, mert mid height switch ide vagy oda, ez bizony floating design*.
    Vannak pozitívumok is:
    - A POM Plate-tel ez a 4 flex cut-os 1.2mm-es PCB sem padlózik az alfák alatt, a széleken pedig egész jól meg van támasztva köszönhetően, hogy az alsó és a felső élen és a sarkokban is több támaszpont van.
    - A Tecsee-k szép stabilan fogják a Plate-et. Ez nem is olyan gyakori mint gondolná az ember...
    - A Cherry profilos kupakok nem érnek le a Plate-re, kb. 1mm-rel felette van a vége.
    - A lineáris verzióra több helyen is írták, hogy milyen halk (a taktilisre viszont azt, hogy súrlódik). Nem nagyon hittem, de valóban így van, pedig tudtommal nem halkított kapcsoló.
    - A gyári kenés sem rossz, simán jár. Nem Smoothie vagy Yellow Pro szint, de van olyan jó, mint mondjuk a Silent Peach v2-é

    *: Emiatt viszont kilátszanak a kapcsolók, ami a szürke házban a fekete plate-tel olyan, mintha valaki egy adag tojásos nokedlit öntött volna egy barebone-ra.
    Láttam olyan mod-ot, amiben teljesen eltávolították az összes támasztékot, a szélsőket is. Feltételezem, hogy a PCB ilyenkor nem vezető szivacsrétegen ül. Úgy már tényleg csak kb. 1mm a gap a perem és a kupakok alja között.
    Már azon is elgondolkodtam, hogy tudnám tartósan befesteni a kapcsolóházakat.
    Vagy elengedem a POM-ot (és a flex egy részét :( ) kicserélem a sárga FR4-re és nézek valami olyan kupakot, ami megy a nokedlihez.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák