Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz dqdb #72300 üzenetére

    valamint szimmetrikus alsó sort kapsz

    Szeretem én is a szimmetriát, de sajnos zavar a 7u space miatt messzebb lévő jobb alt, így a hosszú í elég kényelmetlen alt + J-vel. Illetve az alsó sorban az 1.25u kupakoknál kevesebb a wobble, mint a 1.5u kupakoknál.

    Biztosra mondom, hogy le fog érni a PCB. Gyakorlati tapasztalat, hogy full PP plate mellett már két flex cut esetében is bottom out van középen 1,2 mm-es nyákkal.

    Feltételezem akkor, hogy a gyári, 1.6mm PCB + 2x flex-cuthoz van méretezve a belső. Mindenesetre kipróbálom a 4x flex cutot az 1.2mm PCB-vel, ha koppan az alján akkor lehet a PCB flex-cut-okra pár réteg maszkoló szalagot tenni, illetve lehet próbálkozni szivaccsal, polifil kitöltővel és hasonlókkal hogy a rugalmasság megmaradjon, de ne bottom-outoljon a plate. Ha nem lesz jó a végeredmény, akkor szerintem maradok ennél a PCB-nél: https://keebcats.eu/products/keebcats-denis-60-pcb ez készletről rendelhető 1.6mm 2x flex-cuttal, hasonló, mint a Prophet gyári PCB-je, csak van rajta JST csatlakozó, illetve több kiosztást meg mountot támogat. (gyáriból csak 1 PCB-m van, kéne még 1-2 PCB hogy különböző buildeket ki tudjak próbálni)

    A Prophet esetében éppen a rugalmas plate miatt van fixen csak egy alsó sor támogatva, nagyobb + több kivágással a plate alsó sora nem tartaná olyan fixen a nyákot, és az előzőek miatt ez a 7u lett.

    Ez nem tudom a gyakorlatban mekkora problémát jelentene. PC half plateből sikerült venni egy másodikat így abból van egy plusz, szerintem megpróbálom annak az alsó sorát kicsit faragni a 6.25u spacehez. De ha gondot jelentene, beszéltük ugye, hogy vágatunk PP plate-t, és úgy láttam a Prophet githubján, hogy van hozzá plate fájl ANSI Full 625-space-hez, és a fentebb említett PCB támogatja a 6.25u alsó sort.

    Long pole nekem taktilis vonalon jött be nagyon top mount + CF plate esetében.

    Az jutott eszembe, hogy lehet vannak kapcsolók, amiknek egyszerűen nem jó a hangja plate nélkül. Mint említettem, Alpaca-val raktam össze egyenlőre a Prophetet, PP half-plate-el, és az alfáknál elég gyenge a hangja a kapcsolóknak. A széleken a plate-ben lévő kapcsolóknak sokkal jobb hangja van. Platelesst még nem próbáltam, half-plate-ből most a QK65-ben KNC Keys Green Jacket-ek vannak, a Bakenekoban pedig Durock POM, mindkettő long-pole és nagyon szép hangjuk van az alfáknál is (nem clack vagy thock-ra gondolok egyébként, szerintem a mély és magas is lehet szép hang, az Alpacanak egyszerűen gyenga a hangja, vagy csak én nem próbáltam még elég half-plate buildet és azért szokatlan :DDD) .

    Prophetbe következő PCB-be majd Durock POM-ot teszek, a bakenekoba meg kipróbálom az Alpacakat szintén half-plate-el, kíváncsi leszek, hogy tényleg csak ennyi a "gond", hogy az Alpacanak plate nélkül gyenge a hangja. Érdekes egyébként, hogy a Green Jacket és az Alpaca is Nylon bottom és POM stem, de egész más a hangjuk (persze nylon és nylon között is lehet különbség).

    Megjött amúgy az első CF plate-m bakenekohoz, már csak össze kéne rakni. Bár csak half-plate, kiváncsi leszek :) Ha tetszik a hangja, lehet rendelek majd full platet is, úgy emlékszem az Unikorn-ak szép hangja van full CF plate-el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák