Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz fenergie84 #40495 üzenetére

    Először is gratulálunk a gyarapodáshoz!
    Én sajnos nem sokat tudok a mondeókról, de eddig a cikkek legnagyobb része dicsérte.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • ABE

    őstag

    válasz fenergie84 #40495 üzenetére

    Apám céges autója egy 2011. őszi darab, 5 ajtós, 140 lóerős dízel, Titanium felszereltséggel. 73e km van eddig benne, vegyes használatban megy (autópálya, Budapest, országút - Vác-Szfvár gyakorlatilag napi szinten). Prémium üzemanyag nélkül az átlagfogyasztás 6-6.5 között jön ki, persze ebben nincs vadulás, de nem is igényli az autó. Eddig semmi hibát nem produkált, hidegben is könnyen indul, nem zörög, nem nyöszög, egyedül a műszerfal középkonzolja tud megszólalni nyomásra. Kopás amúgy ennyi idő után abszolút nem érződik rajta, vagyis csak a vezetőoldali ajtó behúzóján látszik a használat. Váltó, fék, kormány, futómű teljesen okés, nagyon stabilan fut, de nem dobál. A sebességet abszolút nem érezni benne, nagyon jó a hang- és rezgésszigetelése, ezzel vigyázni kell. Magasabb fordulaton a motor hangja azért beszűrődik, de alapvetően nem kell kipörgetni. A motor úgy 1700 körül kezd éledni, alatta nagy a turbólyuk. Városi araszolásnál zavaró, hogy óvatosan kell bánni a kuplunggal, különben nagyot tud rántani a kasztnin, A beltér hatalmas, hátul a lábaknak marha nagy hely marad. Tolatni nem túl kellemes vele, nehezen érezni a hátulját, a nagy tengelytáv miatt szűkebb parkolókban meg lehet vele szenvedni. Télen a meleg viszonylag későn érkezik meg, rövidtávú használatoknál ez nem túl szerencsés, kell úgy 10km, mire érezhetően nyomja a meleget. Mivel fiatal az autó, hosszútávú tapasztalatot sajnos nem tudok mondani a megbízhatóságról, de maga a konstrukció szerintem olyan, hogy nem igazán lehet belekötni. Én szeretem, mert van egy kis romboló érzet benne. :D Egyedül akkor nem ajánlanám, ha inkább városban használnád.

    [ Szerkesztve ]

  • bandus

    veterán

    válasz fenergie84 #40495 üzenetére

    [link]

    szerintem a flottaautóktól egyáltalán nem kell tartani, ebben nem értek egyet montoyával. ezek a kocsik megkapták mindig a kötelező szervizeket, márkaszervizben, folyamatosan ellenőrizve vannak, nincs az, hogy kigyullad valami lámpa, aztán majd két hét múlva fizu után elviszem szervizbe. nekünk egyszer volt ilyen, motorhibát jelzett, másnap reggel itt voltak a kocsiért, délutánra meg készen is volt. plusz nem hiszem, hogy amikor 3 évesen cserélik a flottát, 90-120k km-ekkel, akkor a flottakezelő nekiáll az ilyen relatíve alacsony futásteljesítményű autókból 200 db-ot visszatekerni :) és ahogyan a cikkben is írják, semmi baj nincsen a 2.0 tdci-vel sem.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák