Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sokimm

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy barátom most szeretne venni magának asztali gépet, és tudom, hogy itt nagyon sok jó hasznos tanács, tipp szokott lenni, ha ilyen jellegű problémával fordulok felétek, így tehát bemásolnám az Ő által írt levelet, az elképzeléséről, és szeretném kikérni a véleményeteket. Akár komplett összerakott gépről, akár hasznos tippről, melyik márka jó (ram, alaplap, stb).
    Előre is köszönöm a segítségeket. :)

    "
    Szia!
    Mostanában (az ősz folyamán) tervezek új gépet venni, erről dumáltunk már Szécsénkén is, ebben szeretnék tőled is egy kis tanácsot kérni (most több ismerősnek is írtam ez ügyben, hogy egy átfogóbb képem legyen). Eléggé régen foglalkoztam bármilyen hardveres témával, eddig laptopot használtam, most válik esedékessé egy asztali gép vásárlása is, de nem ismerem pontosan a márkákat, típusokat, erősségeiket/gyengeségeiket. Ha van bármi jó ötleted, amit megosztanál, azért nagyon hálás lennék!
    Három fő terület, amire használnám:
    Soksávos hangfelvételek keverése (ehhez szerintem főleg proci kell, az effektek terhelik le a gépet leginkább)
    HD videók szerkesztése, vágása (ide gondolom a videókártya a fontos)
    CAD szoftverek, 3D-s munkák, rengeteg műszaki tervezés (ez inkább memória igényes, a bonyolult modellek miatt)
    Az összeg, amit rá tudnék szánni max. 250.000 ft. Ez a plafon, de az nem baj, ha kevesebbe kerül. Ebben legyen benne a ház, és minden, ami abban van (táp, vga, hdd, alaplap, cpu, ram, hűtés, stb.), kivéve az optikai meghajtó.
    Nagyon Fontos szempontok a számomra:
    A rendelkezésre álló pénzből a lehető legjobb konfigurációt kihozni, ami a hang/videó/3D munkáimra optimális.
    Amennyire lehet, HALK legyen! (nem tudok zenét keverni, ha nagyon zúg a gép)
    Inkább egy megbízható, strapabíró konfigurációt szeretnék, minőségi alkatrészekből, ami kitart évekig, mint ugyan annyi pénzért kicsivel jobb teljesítményű cuccokat, amelyek hosszú távon könnyebben tönkremennek.
    Sajnos csak viszonylag szűk helyen lesz lehetőségem elhelyezni a gépet.
    Intel/nvidia/asus párti vagyok, és a vízhűtéstől tartok kissé, de nyugodtan győzz meg az ellenkezőkről. Vannak ötleteim, de először kíváncsi lennék, hogy Te mit gondolsz!
    Nagyon szépen köszönöm a választ!"

  • Sokimm

    senior tag

    válasz Zsivaagoo #46384 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat, és most reagálnék. :P
    Ez az én véleményem, hogy az asus lapok (régi motoros vagyok, nem tudom miben változott az újabb felhozatala), de s775 lapoknál eléggé (és az alatt) szétégtek (konkrétan leégett a bridge...), és ezért félek asus márkát ajánlani. (nekem is volt asus vga-m, ami nem égett le, de a maga 100+ os árával eléggé fájt, hogy átlagon (az addigi kártyáimhoz képest) felüli hőmérsékletű volt. :\ (az asrock-ról pedig azt hallottam, hogy az asus maradékából teszik össze, ezért a minőség "jó", és épp ezért az asus minőséget érinti, de az ára jobb. Ez igaz volna? :) )

    Vga, és mb területén nekem annó nagyon bejött a gigabyte, meg szemeztem az msi-kkel (de ez is csak laikus "szeretem" dolog, ezért meggyőzhető vagyok a buta nézeteim miatt! :) ), de nem lett belőle semmi. Mért pont asus-t ajánlotok? (akik azt ajánlják)
    És van-e más alternatíva hasonló áron, teljesítményben?

    A méreteket illetően utána kérdezek, hogy csak "atx", de szűkösen, vagy más alternatíva is belefér-e neki, persze fontos lenne, hogy később egy esetleges bővítés, vagy meghibásodás esetén ne legyen "szűkös hely" (vagy be se férjen) egy új vga, vagy hangkártya, ezért kérdezném, hogy ez a m-ITX forma belül "tágas"? (láttam képeket róla, de nem tudom, hogy egy "nagy" hang, videó-kártya beleférne-e... :\ :) )

    Hangkártyát illetően is utána kérdezek, hogy hobbi keverés, vagy rádiózáshoz kellene-e. :D
    A többi hasznos infót már jegyzetelem, azért nem is reagáltam azokra a dolgokra. :P (köszönöm eddig is)

  • Sokimm

    senior tag

    Hangkártya probléma kilőve, mert az már van neki, a hűtés szempontjából a fal, és az íróasztal között lenne a gép, ezért az első, hátsó, és a gép tetején lévő hűtőkön lenne a hangsúly, és így milyen gépházakat ajánlotok?
    (Illetve processzorhűtésre milyen márkák "jók" (akár típusokat is megköszönök, vagy linkeket :P)? (és árában is elfogadhatóak a magyarországi fizetésekhez mérten :P :DD))

    [ Szerkesztve ]

  • Sokimm

    senior tag

    Még egy kérdés felmerült, amire nem tudtam kielégítő választ adni.
    Az SSD-k használatával kapcsolatban, miként érhető el a sebességnövekedés, és hogyan működik?
    Tehát az oké, hogy a rendszer hamarabb áll fel róla, de egy videóvágás során, ha a nyers file-ok is az ssd-n vannak, akkor a renderelés is gyorsabb lehet? Hol, és miként lehet érezni az ssd előnyeit?

  • Sokimm

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy ismerősöm szeretne egy gépet összerakni, de tanácstalan vagyok a speciális igényei miatt, ebben szeretném kikérni a véleményeteket.
    Jelenleg egy MacBook Pro (Late 2012, 2.9Ghz i7, 8GB 1600 DDR3 Intel HD 4000) el dolgozik, ezt szeretné leváltani valami izmosabbra.
    Videó vágáshoz kéne elsősorban (Premier Pro 2015 CC-vel dolgozik), és 1080p a minimum, de a 4K-s drón felvételek sem ritkák, tehát jó ideig eltart a meló a laptoppal.

    A vágya, hogy asztali pc elemekből lenen a vas, és arra telepítené az iOS-t, és ott futtatná tovább a megszokott dolgokat (Lightroom, és PremierPro), de nem tudom, hogy melyik hardver/driver/os/program a legjobb a videóvágáshoz.
    (mert én win10 alatt, vegassal szenvedtem hogy a CUDA magokat felismerje az 1060, de mac OS irányban teljesen tanácstalan vagyok)

    A megszokott mac monitort szeretné tovább használni (hogy tovább bonyolítsam a kérdést), (nem tudom milyen a csatalakozófelület, milyen átalakítás kellhet, stb), és még pontos típust sem tudok még, de mint infó ez is itt van.

    Használt hardver is szóba jöhet (kivéve ssd/hdd), és a vágy leginkább az, hogy gyorsabb legyen mint a laptop, de ne nagyon nyúljunk 250.000 fölé költségvetésben.

    Bármilyen vélemény, tanács, atyai intést elfogadok, sőt megköszönök, mert ennyire tanácstalanul soha nem kezdtem még PC-t építeni. :)

Új hozzászólás Aktív témák