Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biigi

    tag

    Sziasztok!

    A közeljövőben szeretnék gépet venni. A gépemet munkára filmnézésre és néha játékra használom monitorom felbontása 1680x1050. Jelenleg olyan 70-et tudok rááldozni, persze lehet ennél több-kevesebb egy kicsivel, de szeretném minél olcsóbban megúszni.

    Forumot olvasgatva valami ilyesmire gondoltam:
    •LAP:
    jó lenne ha lenne rajta gigabit lan és dvi kimenet
    Én erre gondoltam:
    ASRock H61M-GS-B3 s1155 mATX ~12k

    •CPU: i3 2100 ~23k használtan
    •RAM: ?
    •HDD: van
    •ODD: van
    •VGA: ?
    •TÁP: jelenleg egy CHIEFTEC CTG-550-80P 550W tápom van, ez jó lenne ehhez a konfighoz?
    •HÁZ: ?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • biigi

    tag

    Sziasztok!

    ASRock H61M/U3S3 alaplapom 2 év, 1 hónap után megadtam magát (2 év gari volt rá :((( ).

    Szeretnék segítséget kérni a kötvetkező alaplap kiválasztásában.

    A jelenlegi konfigom:

    Alaplap: ASRock H61M/U3S3 <-- ez rossz
    Processzor: INTEL Core-i3 2100
    Memória: Kingston 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 KIT
    Videókártya: SAPPHIRE HD6770 512MB GDDR5
    SSD: Samsung 840 120GB
    Merevlemez: SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
    Tapegység: CHIEFTEC CTG-550-80PB 550W

    Minden hozzászólást előre is köszönök!

  • biigi

    tag

    Sziasztok!

    Kaptam egy HyperX Blu 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) memória kit-et. Betettem a jelenlegi konfigomba, de semmit sem gyorsított a gépen.

    Jelenlegi konfig:
    HyperX Blu 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800)

    Lap: Asus B75M-A
    CPU: i3-2100 3.1GHz
    VGA: Asus Radeon R9 270 2GB
    RAM: Kingston 2x4GB 1333MHz

    Aztán meglestem és kiderült hogy a procim csak 1333 Mhz-s memóriákat támogatja :W

    Mi az a minimum hardvercsere és összeg amivel már ki tudnám használni ezt a memóriát?
    Használtban gondolkodom, mert jelenleg nincs erre nagyon keret.

    Minden információt előre is köszönök! :B

  • biigi

    tag

    válasz membrandj #116717 üzenetére

    Uhh bocsánat hogy nem küldtem el a teljese konfigot, nem tudtam hogy ez számít. :B

    Jelenlegi teljes konfig:
    Lap: Asus B75M-A
    CPU: i3-2100 3.1GHz,
    VGA: Asus Radeon R9 270 2GB,
    RAM: Kingston 2x4GB 1333MHz,
    SSD: Kingston 480GB SUV400S37,
    HDD: Samsung HD103UJ,
    Tap: Chiftec CTG-550-80P,
    Ház: Modecom Step 207

    Kicsit összevissza konfig, sok minden még a régi gépemből maradt. :U
    A gépet otthon használom fejlesztésre és alkalmanként játékra.

    Szerinted van értelme valamit cserélni? Lehet valahogy olcsón gyorsítani rajta? :F
    Van értelme azzal a HyperX blu (2x4GB) rammal foglalkozni vagy semmilyen hatással nem lesz a gép teljesítményére?

  • biigi

    tag

    válasz membrandj #116720 üzenetére

    Ok akkor a rammal nem foglalkozom.
    Jelenleg nem szeretnék nagyon belemenni a gép fejlesztésébe úgyhogy a proci alaplapcsere későbbre tolódik, de a ház cserét lehet megcsinálom most.
    Azt nem tudom hogy, a jelenleg a gépház tetéjében rögzített Chiftec CTG-550-80P tápom kompotibilis ezzel a N300 CoolerMaster házzal. :F

    Nagyon köszönöm az információkat! :C

  • biigi

    tag

    Sziasztok!

    Mostanában Tom Clancy's The Division játékkal játszom, FullHD-ban, medium grafikával.
    Grafika nem zavaró számomra, de sokszor belassul a játék mert nem bírja időben betölteni a pályát. Én a Cpu-ra gyanakszom.

    Játék minimum követelménye:
    OS: Windows® 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
    Processor: Intel Core i5-2400 | AMD FX-6100, or better.
    Memory: 6 GB RAM.
    Graphics: NVIDIA GeForce GTX 560 with 2 GB VRAM (current equivalent NVIDIA GeForce GTX 760) | ...
    DirectX: Version 11.
    Network: Broadband Internet connection.
    Storage: 40 GB available space.

    Jelenlegi konfigom:
    CPU: Asus B75M-A, i3-2100 3.1GHz
    Lap: Asus Radeon R9 270 2GB
    Ram: Kingston 2x4GB 1333MHz
    SSD: Kingston 480GB SUV400S37
    Tap: Chiftec CTG-550-80P
    Haz: Modecom Step 207
    Monitor: Dell UltraSharp U2312HM

    Mit kellene frissítenem a gépen, hogy a játék megfelelően fusson. Jelenleg nincs félrerakva keret gépfejlesztésre de valamit tenni kellene mert elégé zavaró.

    Megnéztem a hárdveraprót ezeket néztem ami még nem túl drágák:
    i5 2400 18000
    i5 2500 21000
    i5 2500K 25000
    i5-3470 25000
    i3 4330 25000
    i3 6100 28000
    i5 4460 37500

    Ezek közül ti melyiket vennétek melyik jó ár érték arányban?
    Minden tippet előre is köszönök! :R

  • biigi

    tag

    Sziasztok!

    Otthoni hasznalatra (jatek foleg LoL) es cuda fejlesztesre is alkalmas gepet szeretnek csinalni a jelenlegi gepembol.

    Cpu, Alalplap, ram, videokartyara lenne szuksegem

    Cpu ryzen 1500x re gondoltam. Videokartyanak csak amd johet szoba.

    Nem a legdurvabb konfigot szeretnem inkabb egy ar ertek aranyban megfelelot.

    Koszonok minden hozzaszolast! :)

  • biigi

    tag

    válasz dugo_ #126732 üzenetére

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Otthoni hasznalatra (jatek foleg LoL) es cuda fejlesztesre is alkalmas gepet szeretnek csinalni a jelenlegi gepembol.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Asus B75M-A, i3-2100 3.1GHz, Asus Radeon R9 270 2GB, Kingston 2x4GB 1333MHz, Kingston 480GB SUV400S37, Chiftec CTG-550-80P, Modecom Step 207, Dell UltraSharp U2312HM
    Mindent megtartanék a régi gépemből kivéve: Cpu, Alalplap, ram, videokartya

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Cpu, Alalplap, ram, videokartya

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nem szeretnék túl sokat költeni, de egy ár érték arányban megfelő gépet szeretnék
    Tippre 100-150eFt körül gondoltam.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Full HD HDMI

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Videokartyanak csak amd johet szoba
    Cpu ryzen 1500x re gondoltam, de ezt bármikor feladom :) .

  • biigi

    tag

    válasz palfitom #126749 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!

    Kicsit meglepő volt számomra, hogy ersőbb gépet kapok ha egy régebbi erős procit veszek mint ha egy újabb, nem Hiend-eset, és ezáltal nagyon hasznos is volt egyben.
    VGA-val CUDA fejlesztésre is szeretném használni a gépet, és ha jól tudom CUDA-t csak az AMD- kártyák támogatják.

  • biigi

    tag

    Sziasztok!

    Ilyen gépem van jelenleg:
    Asus B75M-A, i7-2600K, Asus Radeon R9 270 2GB, Kingston 2x4GB 1333MHz, Kingston 480GB SUV400S37, Chiftec CTG-550-80P, Modecom Step 207, Dell UltraSharp U2312HM |||| Zene: Impact Twin(opamp tuning), Cyrus III, Ethosz Audio

    Nem igazán van sajnos időm hogy játsszak, így igazából elvagyok ezzel a konfiggal, ill. el lennék, de nemrég vettem 4k tv-t és kiderült hogy a vidkarim nem támogatja a 4k-t :(

    Hogyan tudnám megúszni legkevesebb befektetéssel, hogy akadás mentesen menjenek a 4k filmek?

    Minden tanácsot előre is köszönök!

  • biigi

    tag

    Sziasztok!
    Hamarosan elérkezik az idő hogy lecseréljem nagyon régi I7-2600k procis gépemet :D.
    A vásárlás nem extrém sürgős. Szeretnék egy hosszan használható gépet venni. Ha számolható valami új technológia / áresés, akkor tudok várni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Munka (Visual Studio nagy projekktel, sok idő a fordítás és processor igényes a fútatás) + plusz ha már lesz akkor játékra is használnám, szóval nem kell túlspecifikus legyen
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    HDD: Western Digital WD Red 3TB - wdc wd30efrx-68euzno
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    gépház és ami benne van
    4. Mennyi a kereted rá?
    Hosszan használható gépet szeretnék, remélem 200-300 között belefér, fontos szempont hogy a teljesítmény/ár arányban jó legyen
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Monitor: dell u2312hm
    felbontás: fullhd 60 Hz-en
    Csatlakoztathatóság:
    - 1 digitális (DVI-D) csatlakozó HDCP technológiával
    - 1 DisplayPort (DP)
    6. +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - gyártó: ha van jó vétel, akkor AMD-t szeretnék
    - megjelenés: nem fontos
    -egyedi igény: ssd min. 1TB-ra lenne szükség, forráskódok sok helyet foglalnak és fontos, hogy ez ssd-n legyen a gyors munkavégzés miatt, gyors legyen a kis fájlok kezelésénél

    Minden segítséget előre is köszönök :)

Új hozzászólás Aktív témák