Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloOdKA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Alapvetően játékra szeretnék 1 új gépet mert a régi sajnos elavult már. GTA V, Witcher 3, Mortal Kombat X sajnos nem futnak már rajta, és jó lenne egy olyan, ami elvinné ezeket :)

    A jelenlegi gépemből ami esetleg újrahasználható:
    Ház: ASUS TA-K12 [link] (Bár szerintem jobb lenne cserélni mert beépített ventillátorai kezdik megadni magukat illetve nem tudom beleférne-e az új konfig)
    Táp: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM [link] (Nem tudom elegendő lesz-e a 450W)
    Vinyó:WD 640GB 7200rpm 64Mb SATA2 WD6400AARS [link] (Lassú később ezt is cserélném, de most még nem kell)
    Memória: GeIL CL9-9-9 DDR3-1333 2x2GB (4GB kit) (pontos nevet/típust elfelejtettem de ha jól emlékszem akkor talán black dragon) - Nem tudom ez mennyire elavult, mennyire működne jól egy még egy 4GB kittel ami esetleg nagyobb órajelű, esetleg jobb késleltetésű

    Monitorom jelenleg: SAMSUNG EX1920W [link] 1440x900 felbontáson tolom jelenleg de azért később cserélném egy nagyobbra, szóval a konfigot inkább 1080p-re kéne belőni mint a jelenlegi felbontásomra.

    Tehát, ami mindenképpen kell: Alaplap, proci, vga. Kiindulási alapnak ezeket gondoltam, egyik sem fix, mindenre nyitott vagyok.
    Alaplapban h97es chipsetesen gondolkodtam
    Prociban i5-4460-at gondoltam elsőre. Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e i5-ből erősebbre többet költeni.
    Vga: Itt kicsit bajban vagyok, néztem r9-280 3GB-t, GTX960at de r9-290-et és gtx970-et is. Nem tudom, hogy kell-e a gtx970/r9-290 egy GTA Vhöz vagy Witcher 3hoz. Illetve mondjuk, hogy r9-280/gtx960 ah elviszi most a játékokat előre láthatólag meddig lehetnek elegek, hamar kellene-e cserélni.

    Memória: Ez ugye függ attól, hogy tudom-e használni a régi 4GB-os kitemet. Ha igen akor elég lenne még 1 4GB-os kit, 8 GB csak elég játékra nem?

    Táp: Kérdés, hogy a fent említett tápom elegendő-e / kompatibilis-e az új konfiggal.

    Ház: Masszívabb konfighoz lehet nem ártana egy jól szellőző ház.

    Összességében 250k-nál nem szeretnék feltétlen többet költeni, de ha elegendőek az olcsóbb opciók, akkor kitölteni sem feltétlen akarom a 250k-t :)

    Válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz membrandj #91962 üzenetére

    Jelenlegi gépem: [link]

    Monitort ebben a hónapban biztosan nem vennék még, azzal legalább 1 fizut várnék :)
    SSD-t is lehet, hogy később vennék, bár ha olcsón megúszom az upgradet akkor lehet már most. De alapvetően ezekkel nem kalkuláltam a keret meghatározásakor ezek azon felül lennének.

    Így a fennmaradó összegből nem lenne célszerűbb egy új táp ami 100%ban elég lesz az új konfignak és kialakításban is biztosan kompatibilis?

    RAMból mennyire kell egyezni? Késleletés, órajel, még akár gyártó is? :)

    Illetve az "akár fullHD-n is" alatt mit értesz? :) Hogy 1080p-n már lehet, hogy megizzadna egy Gtx 960/r9 280?
    Ha 1080p-n elviszi még ha nem is ultra beállításon de azért highon, akkor gondolom nem érné meg az a +40k a 970/290-ért.

    Továbbá ajánlott proci gyári hűtése megfelelő és nem túl zajos? Zajszint kérdés lehet VGAnál is. Bár nem szokott zavarni, de ha egyik gyártó kártyája halkabb mint a másik akkor lehet megérné a halkabb :)

    [ Szerkesztve ]

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz membrandj #91965 üzenetére

    Hello!

    Köszi a segítséget de még lenne 1-2 kérdésem :)

    Procinak 4590-et ajánlottad, amit meg is értenék 55k-ért de sajnos és inkább 62k körül látom az árát. Így jól érzem, hogy a 4590 (~62k) nem jobb a 4460-nál (52k) 10k Ft-tal?

    RAMban azt néztem, hogy kb pár ezer forinttal drágább egy 8GBos kit, mint a 4GB-os. Így inkább egy 8 GBosat preferálnék a nagyobb órajel miatt: hyperx_8gb_savage_ddr3_1600mhz_cl9_kit

    VGA-ban még mindig elég bizonytalan vagyok. Mert mondjuk oké, GTX960 jobb fogyasztásban mint r9-280 és csak kicsit gyengébb nála. De. r9-280 3GB memóriával bír, míg GTX960 alapból 2-vel, vagy van a 4GB verzió ami viszont már ~80k forint szemben a 2GB ~65k forintos árával. Úgy olvastam az új játéktesztek azt mutatják, jelenleg nincs számottevő különbség 2gb és 4gb között, a 4gb stabilabban hozza lényegében ugyanazt az FPSt. Ez főleg azért van mert jelenlegi játékok még nem zabálták annyira a vga ramját. De pl egy ACreedUnitynál már számottevően jobban szuperál a 4GBos gtx960, és a konklúzió az, hogy a jövőben lehet kevés lesz már a 2gb ram.
    Szóval gtx960 2gb vagy 4gb vagy esetleg ha már 4gb és ezáltal ~80k akkor már más?

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz membrandj #91989 üzenetére

    Most Samsung 850 EVO 250Gb SSDvel, i5-4590el, és Strix 4gbos 960assal 260k. Feljebb ennél nem mennék igazából. De ha ugye 4460 és 2gbos 960al (evga vagy asus strixben gondolkodnék elsőre) az -10k illetve -15k.
    Ami 235k, ami szimpatikusabb :)

    Ami még nem tiszta, az a 4460 és 4590 közti különsbég. Kettő közt tényleg csak 100Mhz az eltérés? Mert akkor nem érzem úgy, hogy megéri azt a +8-10k-t.

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz membrandj #91989 üzenetére

    Most Samsung 850 EVO 250Gb SSDvel, i5-4590el, és Strix 4gbos 960assal 260k. Feljebb ennél nem mennék igazából. De ha ugye 4460 és 2gbos 960al (evga vagy asus strixben gondolkodnék elsőre) az -10k illetve -15k.
    Ami 235k, ami szimpatikusabb :)

    Ami még nem tiszta, az a 4460 és 4590 közti különsbég. Kettő közt tényleg csak 100Mhz az eltérés? Mert akkor nem érzem úgy, hogy megéri azt a +8-10k-t.

    Memóriából mitől jobb az a corsair amit ajánlottál a hyperx savagetől?

    UI: Bocsi a duplaposztért, nem értem hogy lett szerkesztésből duplaposzt:/

    [ Szerkesztve ]

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz membrandj #91996 üzenetére

    Az nem para, hogy az alaplap honlapján a támogatott memóriák között nincs ott?[link]

    Az egyetlen 8GB C9 corsair amit a honlap szerint támogat az a CMD8GX3M2A1600C9 ami nem LowProfile és drága.

  • BloOdKA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Alapvetően játékra használom a gépemet, jelenleg LoL, Destiny 2, Pubg pörög. A kiindulási setupom:
    ASROCK H97M Pro4
    CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9
    EVGA 02G-P4-2966-KR GTX960 2GB GDDR5 SuperSC ACX 2.0+ PCIE
    FSP Hexa+ 500Wt
    INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
    SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU

    Mivel a pubg sokszor beakadt mivel kifogyott a VRAM, ezért beújítottam egy Gigabyte GTX 1070 WindForce2 OC 8GB GDDR5 256bit-re. Ezzel igazából most elvagyok, de eléggé úgy érzem, hogy a CPUm bottleneckel. És mivel a szülőknél lévő gép elég használhatatlan már, gondoltam hogy igazából ha vennék egy új procit, az úgyis minden cseréjével járna, cserébe viszont mehetne karácsonyi ajándéknak haza a régi gép.

    Szóval a kérdésem a CPU upgrade felé lenne:
    CPU: Bár úgy tűnik a ryzen jelentősen jobb ár/érték arányban, mégis intel felé hajlok. A 9.gen kicsit drágának tűnik, 8.generációs i5öket nézegettem (8400-8600). Nem szokásom tuningolni.
    Alaplap: Őszintén, itt nincs igazán ötletem, de új proci sajnos új foglalat :)
    Memória: Ha már új alaplap akkor gondolom kéne DDR4. Annyira jutottam, hogy 2x8 GB lenne a cél.
    Táp: Nem tudom, hogy az 500W elég lenne egy 1070 + új procira, gondolom már nem.

    Ez úgy néztem olyan 80-90 + 25-30?? + 50 + 20 körül lenne. 200 fölé már nem mennék ha lehet.

    Véleményeket előre is köszi!

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #137330 üzenetére

    Hello!

    Köszi a választ, de lenne még kérdésem:

    Az ajánlott alaplapokat elnézve feltűnt, hogy azok 2666MHz-ig bírják a RAMot. Ahogy néztem, hatalmas különbség árban nincs 2666 és mondjuk 3000MHz memória közt, sőt van olyan hely ahol ugyanabból a ramból a 2666os drágább mint a 3ks :) . Ez teljesítményben is jelentéktelen különbség lenne? Illetve késleltetésben milyet érdemes?

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz BloOdKA #137470 üzenetére

    Az istenért se találom a szerkesztés gombot, szóval bocsánat az +1 postért

    Ahogy olvasgattam RAM teljesítmény indikátornak lehet használni az órajel/késleltetés hányadost. Ez alapján a régi 1600Mhz/CL9 es dd3as ramom (178) jobb számot kapna mint egy 2666MHz/CL16os DDR4 (167).

    Ahogy néztem, ez tud jelenteni tényleges különbséget játékban is akár:

    Vagy ezek ellenére is egy 2666Mhz / CL16 a bestbuy kombó?

  • BloOdKA

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #137475 üzenetére

    Hello!

    Köszi ismét a válaszokat!

    Kis vacilálás és böngészés után a következőkre jutottam:

    CPU: i5-8600k Bár nem tervezek tuningolni, alapból nagyobb az órajele és lényegében egy árban van a nem k-val

    Alaplap: ASRock Z370 Pro4 Az ajánlott lapok 2666MHz-ig bírják a RAMot ezért inkább néztem árban egyel drágább kategóriát amik viszont bírják a gyorsabb RAMokat is. A z370es alaplapokból ez tűnt a legolcsóbbnak, és ahogy néztem az ASRock ajánlottnak tűnt.

    Memória: 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Ripjaws V CL16 (2X8GB) Olvasgatások alapján 3200MHz felé húznék, és árban nem sokkal drágább 2666os RAMoknál. Továbbá Ez elvileg rajta van az alaplap által támogatott listán, illetve úgy tűnt a márka is ajánlott.

    Táp: A biztonság kedvéért megkérdezném, hogy akkor a fenti konfig + egy GTX 1070 +1 SSD +1 HDD kombinációjához továbbra is elegendő lenne-e a már meglévő FSP HEXA+ 500W

    Vélemények?

Új hozzászólás Aktív témák