Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jelenleg van:
    Alaplap: Asus P8B-M (s1155 csak i3 vagy xeon megy benne, i5 és i7 nem)
    CPU: Xeon E3-1270 v1 (gyakorlatilag ez egy i7 2600 nincsIGP de 80w TDP-vel)
    Ram: 4x4Gb Samsung DDR3L 1600 ECC (nem REG-es hanem sima ECC és low voltage)
    VGA: Sapphire R9 380 4gb Nitro
    HDD: Samsung Evo 850 128gb + Kingston UV400 240gb + WD green ezer éves 3Tb
    Ház: Zalman Z3 plus white semmi extra, sima atx
    Táp: Chieftek GPS-600 - tudom hogy rakás szar
    Hűtő: Alpenföhn Brocken 2 - ezzel nem lesz gond

    A helyzet az hogy kaptam egy I7-4790K processzort egy szétégett gépből ami 1150-es socketes (hibátlan teszteltem kölcsön lapban). Tuningolni nem szeretnék.

    Mit tennétek?
    proci+lap+ramok csere és legyen a K-s proci?
    Megy-e az ECC ram nem ECC módban 1150-es lapban? (ez esetben ramok maradhatnának, azokat nem tudtam sajnos teszteni 1150-ben)
    Kissé nehéz eladni a xeon konfigot, pedig ha valaki nem tuningol akkor jó választás. Nekem a ramok is olcsóbbak voltak meg a lap is felébe került mint az asztali 1155-sek

    VAGY

    4790-es procit eladni a mostani videókártyával együtt és venni valami nagyobb kártyát? Milyet?

    Mindkét esetben pluszban költeni nem szeretnék. Összességében a mostanival is meg vagyok elégedve, megy rajta minden ami kell de szeretek fejlesztgetni csak nem tudom most milyen irányban induljak neki. Alig játszom (Rust, 7dtd, Star Citizen bár utóbbi szarul megy de úgyis kell neki még pár év).
    Szóval nagyobb videókártya és a meglévő gép vagy félkonfig csere és nagyobb proci?

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák