Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M3cK

    tag

    Üdv!
    Éppen gépvásárlás/újítás előtt állok, vagy ha nem is még azonnal, akkor jövő év elején.
    Első sorban gamelésre, photoshopra használom a gépet, és néha tervezek 3D-ben 1-2 szobát és hasonló dolgokat stbstb...
    CPU: Itt több proci is szóba került számomra, mikor újítani akartam, akkor még csak a Sandy Bridge volt, de mivel elhúzódott a gépújításom, így már szóban forog az Ivy Bridge is. Sandy-nél a 2500K és a 2600K, Ivy-nél a 3570K és 3770K.
    A kérdés hogy megérné-e az a 20-25ezer plusz forint Ci5 helyett Ci7-ért, és érdemes-e várnom még az Ivy Bridge-re. ( Fogyasztás csökkenés, kevesebb hőtermelődés, gondolom ez által jobb tuningpotencia is. [És lehet, a forint is erősödik addig :DD ]). CPU Coolernek Spire Thermax Eclipse II-őt vagy Noctua NH-C14-et gondoltam, de később majd vízhűtésre cserélem.
    Alaplap: Nem tudom, hogy jelenni fognak-e meg újabb lapok az Ivy Bridge miatt, és azok jobbak lesznek-e a mostani 1155-ös lapoknál. Ha nem, akkor az ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen3-at néztem ki.
    RAM: A RAM-oknál azon gondolkozom hogy lehet hogy érdemes lenne megvenni most, mert jövő év elején már drágulni fognak a RAM-ok, már néhány üzletben most elkezdtek drágulni 500-2000Ft-okkal, és mivel a RAM-ot megtudnám venni így lehet érdemes is lenne, amíg még olcsó :D . Itt a G.Skill-től a Ripjaws X 8GB (F3-12800CL9D-8GBXL)-ra gondoltam.
    HDD: Most van egy Western Digital Caviar Black 1TB-os 64MB cache-s SATA III-as HDD-m, szóval ez megvan.
    SSD: Itt az a kérdésem hogy melyik a jobb; OCZ Vertex 3 120GB vs. Crucial M4 128GB. Láttam tesztet ahol az OCZ volt a jobb, de volt ahol a Crucial. ( Ugyan abban a programban, vagy játékban). Az SSD-n csak a Windows lenne pár programmal meg játékkal, amivel éppen játszok természetesen, így gondolom az írási sebesség annyira nem is fontos, inkább a tényleges olvasási sebesség a lényeg.
    VGA: Ez szintén megvan egy AMD Radeon HD 6950 (Asus referencia modell) formájában, mely 6970-re van unlockolva. :)) Esetleg ha lesz még pénzem mindezek után akkor lecserélem egy 7970-re :R
    Ház: Szintén megvan már; Cooler Master HAF 932 Advanced
    Monitor: Szeretném a mostani 17"-os Acer-emet valami nagyobbra cserélni :DD . Itt az a kérdésem melyik a jobb a 3 közül; Dell Ultrasharp U2311H / Dell UltraSharp U2312HM / Dell UltraSharp U2412M. Mivel mind a 3 IPS paneles monitor a képminőséggel nincs gond, de viszont érdekelne, hogy a 3 monitor közül melyiknek szebb a képe (Már ha van akkora különbség :D ) és a feketéje. Láttam pár videót és képet, ahol néhány monitornak ezek közül fekete képnél nagy volt a bevilágítása vagy nem tudom mi a pontos megfogalmazása.
    Remélem leírtam minden fontosat, ha nem akkor majd kiegészítem. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák