Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vidcap

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Új számítógépet szeretnék venni, átlagos feladatokra (net, youtube, office, filmnézés).Az itteni válaszok alapján az alábbi konfigot állítottam össze egy helyi bolt kínálata alapján. Kíváncsi lennék a véleményetekre és néhány dologban segítséget is kérnék.

    ASRock H81M-DG4
    Intel Core i3-4130 - 3,40GHz
    Kingston 8GB DDR3 1600Mhz HyperX Fury Black HX316C10FB/8
    Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB Sata3 - WD10EZEX
    LG GH24NSD1RBBB Fekete Sata
    FSP 400W 12cm HEXA+ APFC
    Zalman - mITX - ZM-T2 PLUS

    Keret: 100-130 eFt.

    Esetleg régebbi játékokat kipróbálnék, de egyelőre nem vennék külön vga-t, csak amit a proci bír.Időm nincs túl sok, első körben tehát ez kimaradna. Amit kinéztem, az vagy R7 250 vagy GTX750 lenne később.

    A fentieken túl egy Transcend külső HDD csatlakozna a géphez 2 usb-vel, valamint ha kevés lenne a vinyó, akkor még egy HDD-t tennék bele. Ezekhez és a esetleges VGA-hoz elegendő lenne a fenti táp?

    A gyakran javasolt Asrock H81M-HDS R2.0 alaplap nem szerepel a bolt honlapján, ezért próbáltam ugyanolyan márkájú, hasonló paraméterű alaplapot választani. A továbbiak: MSI H81M-P33, ASRock H81M-VG4, Gigabyte GA-H81M-S1, ASRock H81M-DGS, Gigabyte GA-H81M-S2V, Asus H81M-K.
    Úgy látom, hogy a választott a HDS R2.0-tól eltér abban, hogy rajta nincs HDMI kimenet és a táp csatlakozó 24+4. Ez jó lenne a 20/24-es fenti táphoz?

    Ami fontos lenne még, hogy a ház elférjen a jelenlegi gép helyén, 19-20 cm szélességű ház férne el max. Akinek esetleg van ilyen háza kézközelben, segítene, hogy valóban a pcx-es leírásnak megfelelően kb 19 cm széles csak?

    Amennyire lehet, legyen halk és kis fogyasztású is a gép, valamint a hűtéssel, szellőzéssel ne legyen gond? Ez utóbbihoz kellene plusz venti, vagy a gyári megoldások elegendőek?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák