Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz adamboro #39801 üzenetére

    Ha később sem tervezel K-s tuningprocesszort a gépbe, akkor bőven elegendő számodra egy B75/H77-es alaplap. Nagyobb gond az IDE csatlakozó, ugyanis azt manapság már nem raknak az alaplapokra. Viszont a keretedből bőven kijön egy minőségi B75 vagy egy jó H77-es alaplap, és még egy új DVD író is!
    PCI: 2 nem nagy gond, de LAN kártyára miért van szükséged? Ma már minden alaplapon van integrált!
    "És még valami, mennyire lényeges, hogy milyen chipsetes a lap?" - nagyon, ugyanis ez határozza meg alapvetően az alaplapod képességeit! A 6-os szériát már nem nagyon javasolja senki, kivéve, ha "netezős gép" kell "extra olcsón".
    Gyártókból is van választék, bár itt fórumon belül is vannak különböző vélemények, de általában az ASUS-t mindenki ajánlja, az ASRock-ot egyre többen, a Gigabyte már megosztja a véleményeket (én például rengeteget adtam el, és nincs velük gond).
    Ha végiggondoltad a fentieket, az már jó kiinduló pont, és annak fényében tudunk akár konkrét példányokat is javasolni!

    (#39802) xtevo
    Szerintem eget-verő különbségekre ne számíts se az alaplap, se a processzor terén. :U

    [ Szerkesztve ]

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz adamboro #39808 üzenetére

    A keretedet figyelembe véve H77-es chipset-et , abból is az Asus P8H77-V -t javaslom 25K környékén.Jól felszerelt , erős digitális tápellátású lap 3év garanciával , DisplayPort kimenettel és Virtu MVP szoftvertámogatással sok bővítési lehetőséggel.
    De a feltételeidnek egy B75-ös lap is megfelelhet pl. az ASRock B75 Pro3 19K környékén (néhol 2év garanciával adják).
    DVD író terén az egyik legolcsóbb Samsung SH-224BB/BEBE is megteszi (nem egyet raktam gépekbe nem volt rájuk panasz). Vagy Asus DRW-24B5ST mondjuk belőle "csak" 2db-ot.Mindkettő OEM (doboz nélküli verzió). Így a lapra szánt max. keretedbe belefér az író is.

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

  • Geresics

    addikt

    válasz adamboro #39816 üzenetére

    Csatlakoznék bluyoo elvtárs ajánlásához, hallgass nyugodtan rá! :R
    DVD-ben jó a Samsung (magam is eladtam egy csomót), sőt én is használtam. Érdemesebb talán pár százast rááldozni, és egy Sony/NEC-et venni tapasztalataim szerint, mert nekem az húzza eddig a legrégebb óta! (Egy időben rengeteg lemezt írtam, azóta kerülöm a Pioneereket, és azokat az ASUS-okat, amiknek Pio bele van, mert azok fél év alatt elkoptak.)

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák