Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz haddent #34475 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

    kicsit utánaolvastam a témának, így sikerült pontosítani az igényeimet, illetve tisztába kerültem 1-2 alapvetésnek. Tehát a feltételek egy kicsit pontosítva:

    Ami kell:
    (1)
    A lehető legköltséghatékonyabb (single player) játékgép alapot szeretném megtalálni, amelybe belemegy az i3-2100/2120 és hasonló társaik.

    (2)
    Kell legalább egy PCI-E 16x vagy 8x hely. Kizárólag egykártyás rendszerben gondolkodom

    (3)
    A lap alacsony fogyasztású legyen.

    (4)
    szabályozható CPU venti

    (5)
    4x SATA

    Ami jó ha van, de nem KO kritérium, minimális plusz pénzt vagyok ezekért kiadni :
    (A)
    ivy bridge támogatás

    (B)
    alulfeszelési lehetőség

    (C)
    SATA3/USB3

    (D)
    Gigabit Ethernet

    (E)
    magas várható élettartam
    ___________________________________________________________________

    Végeztem egy kis kutatómunkát és ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem:

    -jól gondolom, hogy az olcsó H61-es lapok támogatják az ivy bridge-t?

    -Hogyan támogatja az Asrock H61 S3U3 a SATA3-t illetve USB3-t, ha maga a H61-es chipset nem támogatja? Milyen hátrányokkal jár egy S3U3 egy olyan alaplaphoz képest, ahol a SATA3 és USB3 támogatás már a chipset szintjén megvalósul?

    -A SATA3 támogatás teljes hiánya (pl olcsó H61 es lap) mekkora valós hátrányt jelent, ha a jövőben esetleg beszerzek egy SSD-t? A SATA3 hiánya csak a szekvenciális olvasást fogja lessítani, vagy a véletlenszerű IO-t is? (ez utóbbi szvsz kritikusabb)

    -Az Asrock ASROCK H61M-GS nagyon olcsónak tűnik, 11K iPon-nál, kb a fele az Asrock B75-nek. A kérdés, hogy az én igénylistámat tekintve, van e valami komoly ellenjavallata a ASROCK H61M-GS -nek? illetve van-e ebben az árkategóriában nála jobb választás?

    Válaszokat előre is köszi!!
    J

Új hozzászólás Aktív témák