Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Cifu #105296 üzenetére

    Szerteágazó igények, szó se róla. :)
    Igyekszik az ember :DDD Igazából azt kell letisztáznom magamban, hogy a második gépnek pontosan milyen szerepe is lesz, nem választom-e ketté (és akkor például a dual RJ45 ötlet szintjén sem jött volna fel).

    A 2x 2.5GBps net kb. sehol sincs, egy kivételről tudok így hirtelen, az ASUS ProArt X670E Creator , ami egyébként éppen 200e Ft körül mozog.
    Anélkül, hogy alaposabban utánanéztem volna, azt a tévképzetem volt, hogy manapság ez elterjedt, tévedtem, akkor egy dolog, amit gyorsan elengedtem.

    Itt is van annyi turpisság az PCIEX16_3 és az M.2_3 csati osztozik a sávszálességen, vagyis a 3. x16-os méretű csatiba berakva egy kártyát az M.2_3-as NVME csati csak x2-es sebességű lesz.
    Jó tudni, hogy vannak ilyenek. A cél itt az, hogy legyen két teli M.2 slot és legyen egy üresen, ha bármit be kellene tenni átmenetileg, szóval nem nagy probléma a csökkentett sebesség, de ha elkerülhető, akkor elkerülöm.

    viszont a második x16-os PCI-Express csati csak 3.0-ás
    Ez nem probléma, az extra x4 csak azért volt feltétel, mert már előfordult, hogy egy speciális bővítőkártyát kellett betenni egy időre és a jövőben is előfordulhat, ami fizikailag ilyen csatlakozóval bírt, gyakorlatilag egy 2.0 x1 port is nagyságrendekkel nagyobb sávszélességet ad a szükségesnél.

    Már én is néztem azt az ASRock lapot (igaz, a B650E változatát), ezért is tettem be a listába az SPDIF feltételt (előzetesen azt hittem, hogy PC fronton kihalt interfész, és nekem egyszerűbb lenne, mint USB kártyát cserélni a DAC-ban). A Steel Legend határozottan tetszik, inkább afelé hajlok, mert így az ASUS árából kijönne az X670E és egy kisebb B650. Közben rátaláltam erre, még nézelődök egy keveset

    Köszi!

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák