Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz nimfas #44812 üzenetére

    Én megértem hogy tájékozódsz de így csak dobáljuk a lapokat ... nem sok értelme van. :)
    A B75-ös lapok kb. 15K-tól.A H77-esek kb. 20K-tól. A Z77-esek kb. 23K-tól "K"-s CPU alá komolyabb tuningra kb. 33K-tól.
    "B75-ös chipset-elt pl.:
    ASRock B75 Pro3 talán a legjobban felszerelt B75-ös lap +2db ASMedia ASM1061 chip-es SATA3 porttal.
    MSI B75A-G43 a legjobb mosFET hűtést kapta a B75-ös lapok közül de talán a legdrágább is (már 20K felett) .
    Asus P8B75-V a legolcsóbb a három közül nincs HDMI csatlakozó viszont Virtu MVP támogatást kapott."
    H77 -es chipset-el pl.:
    ASRock H77 Pro4/MVP Virtu MVP támogatással 2db natív és 2db ASMedia ASM1061 chip-es SATA3 porttal.
    Asus P8H77-V jól felszerelt , erős digitális tápellátású lap (talán a legjobb a H77-es lapok közül) DisplayPort kimenettel és Virtu MVP szoftvertámogatással sok bővítési lehetőséggel. "
    A fenti lapok ATX méretűek.A mATX mérettel lehet még valamennyit faragni a lapok árából ha netán az lenne a cél hogy viszonylag olcsó gépet szeretnél. Bár I5 alá azért nem egy kikönnyített lapot tennék.
    Na és a tuninglapok Z77-es chipset.
    Itt szorzózáras CPU-tól függően pár száz MHz-et nyerhetsz ide elég egy viszonylag gyengébb/olcsóbb lap is.
    Ha "K" CPU mellett döntesz oda azért már nem árt kicsit komolyabb lapot választanod.
    Nekem GTX 560oc VGA-m van. A szorzózáras I5 tökéletes mellé szerintem a legközelebbi VGA-m is kiszolgálja majd (hacsak addig nem váltok platformot). Szóval a tuningot sem kell igazán hajtanod.
    Én már Ivy Bridge CPU-t vennék (I5 3XXX). A pontos típus a bolttól függ mivel sokszor elég kuszák az árazások (olcsóbb az erősebb ....).

    (#44811) Easyl0ver
    Remélem elégedett leszel vele. :)

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

Új hozzászólás Aktív témák