Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Khelben #5468 üzenetére

    Ezt csak te tudhatod. Igazából tényleg kell az erősebb hardver is a nagyobb felbontású monitorhoz, amennyiben játszani is akarsz vele. Én pár hete cseréltem le az 1280*1024-et, a fotófeldolgozásnál jól jön a wide (a kép középen van, két oldalt pedig a csúszkák). Ha nem vagy háklis a színekre, tehát például nem fontos, hogy a Firefox-ban a Gmail Notifier kékje ugyanolyan kék legyen a képernyő közepén, mint a széleken, akkor vegyél valami egyszerűbb TN-es cuccot. Az öcsém BenQ G2200-ja is vakított elsőre, mint a nyű, aztán megmondtam neki, hogy vegye vissza a brigthness-t meg a contrast-ot ,így már elég korrekt lett (nem olyan, mint egy PVA/IPS, de igaz: az ára sem annyi volt).

    Az a "baj", hogy lassan nem lehet kapni csak 1920*1080-as monitort, miközben nem mindenkinek előny a nagyobb felbontás (ültesd csak a gép elé a nagyszülőket/idősebb szülőket, hogy tolerálják az ezzel járó apró betűket és ikonokat)

  • Khaal

    őstag

    válasz Khelben #5468 üzenetére

    HD4830 már most se mindig elég 1920x1200-hoz (persze attól is függ milyen játékokkal játszol), szóval én inkább egy 1680x1050-es 22"-est vennék, annak a pixelmérete is kb megegyezik a mostani monitorodéval, szóval a szemednek se kell átszokni a kisebb karakterekre.
    Szerintem internetezéshez, szövegszerkesztéshez és hasonlókhoz nem éri meg szélesvásznúra váltani, persze ez is attól függ mennyire intenzíven használod az oldalsávot, szoktál-e széles táblázatokkal dolgozni excelben....stb.
    Filmezéskor viszont egyértelműen jobb, hiszen már egy sima 16:9-es film is sokkal nagyobba jelenik meg egy ugyanolyan képátlójú szélesvásznú kijelzőn, mint egy 5:4-es monitoron.
    Egy 22"-es 1680x1050-es monitorral lényegében kapnál mindkét oldalt pluszba 5-5 centinyi képet (200-200 pixellel) a mostanihoz képest.

    Egyébként itt egy 24"-es ami elvileg pont belefér 56centibe: [link]

    gcsaba70: Másik géppel / vgaval próbáltad már? Nem biztos, hogy a monitornak van baja.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák