Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Khaal

    őstag

    Legalább 24"-es méretben keresek monitort 150 ezer forintos árig, olyat ami minden tekintetben eléri a jelenlegi monitorom minőségét (Fujitsu Siemens S20-1W P-MVA panel).
    Leginkább filmnézésre lesz, fontosak a jó betekintési szögek (oldalról se liluljon, fakuljon egyáltalán), ne legyen semmi bevilágítás, kontrasztja legyen olyan jó, hogy a sötétebb jelenetekben is látni lehessen mindent és a sávosodás is irritálni tud (ebben pl. a mostani tft-m se tökéletes).
    Válaszidők nem igazán érdekelnek, a jelenlegi 8ms g2g-t tud és számomra ez simán tökéletes.
    Bemenetekből elég egy d-sub plusz egy DVI, más nem is igazán kell.
    Amiket kinéztem és ígéretesnek tűnnek:
    DELL U2410
    HP LP2475W
    DELL 2408WFP
    LG Flatron W2600HP
    Szerintetek melyik a tuti választás? Esetleg másik típus? 150 alatt van már full-hd 32"-es tv is, azzal jobban járnék filmnézésre?

  • Khaal

    őstag

    válasz madgie #5351 üzenetére

    Plazmán is gondolkoztam, mostanában eléggé megzuhantak az árak, de akkor azt csak és kizárólag filmezésre lenne érdemes használni, én meg azért néha játszok is a gépen és jól jönne az a plusz 4 col. Plusz a plazma azért fogyaszt is rendesen, az nem csak 10-20 watt lenne pluszban a mostanihoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Khaal

    őstag

    válasz madgie #5356 üzenetére

    Igazából nagyobb monitort szeretnék. Filmek és sorozatok mennek rajta a legtöbbet (mondjuk 70%), de azért szoktam játszani is.
    Igazából egy jó hely van a monitor számára a szobában, két kijelzővel már nehézkes lenne az elrendezés, ezért is kiesik a plazma + monitor megoldás, lcd-tv meg a szegényes beállítási lehetőségek miatt nem túl vonzó.

  • Khaal

    őstag

    válasz madgie #5360 üzenetére

    Én is úgy vagyok vele, hogy ha odaülök a számítógépasztal elé, akkor monitornak túl nagy lenne a 32 col, ágyból/ fotelból meg már túl kicsik lennének a betűk, a kényelmes használathoz a szoba közepére kellene betennem a fotelt elé meg egy asztalt a billentyűzetnek-egérnek.
    Persze kivitelezhető lenne és filmnézéskor kárpótolna a bazi nagy kép, de a beállítási lehetőségek általában elég szegényesek a tvken, ha pc van rájuk kötve.
    Azért még utánanézek az lcd-tv dolognak, hogy mi fér bele 150 ezerbe, de nagyon úgy néz ki, hogy a Dell U2410 lesz a nyertes.

    [ Szerkesztve ]

  • Khaal

    őstag

    válasz Khelben #5468 üzenetére

    HD4830 már most se mindig elég 1920x1200-hoz (persze attól is függ milyen játékokkal játszol), szóval én inkább egy 1680x1050-es 22"-est vennék, annak a pixelmérete is kb megegyezik a mostani monitorodéval, szóval a szemednek se kell átszokni a kisebb karakterekre.
    Szerintem internetezéshez, szövegszerkesztéshez és hasonlókhoz nem éri meg szélesvásznúra váltani, persze ez is attól függ mennyire intenzíven használod az oldalsávot, szoktál-e széles táblázatokkal dolgozni excelben....stb.
    Filmezéskor viszont egyértelműen jobb, hiszen már egy sima 16:9-es film is sokkal nagyobba jelenik meg egy ugyanolyan képátlójú szélesvásznú kijelzőn, mint egy 5:4-es monitoron.
    Egy 22"-es 1680x1050-es monitorral lényegében kapnál mindkét oldalt pluszba 5-5 centinyi képet (200-200 pixellel) a mostanihoz képest.

    Egyébként itt egy 24"-es ami elvileg pont belefér 56centibe: [link]

    gcsaba70: Másik géppel / vgaval próbáltad már? Nem biztos, hogy a monitornak van baja.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák