Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #5280 üzenetére

    A napokban néztem egy CG243W-s Eizo-t (készül is róla a cikk :) ), és bizony ez sem volt mentes a dologtól (felfénylés), és bár jobb volt a feketéje, mint pl. az NEC 2490WUXi2-nek, az S-PVA-s S2433W-t nem érte utól. A CG243W -- ami így is a grafikus monitorok egyik ásza -- mégis 2-3x annyiba kerül, mint az -- amúgy hétköznapi(bb) monitornak szánt -- S2433W...

    Az, hogy a CG243W-hez hasonló (persze annál azért valamivel gyengébb) panel és elektronika ellenére az NEC 2490WUXi2 mégis inkább az S2433W-vel van egy árszinten, részben az Eizo márka nagyobb presztizs-értékének tudható be, és részben annak, hogy -- bár hw-esen tudná -- nem kalibrálható hw-esen (ahhoz a SpectraView változatot kell beszerezni, ami lényegében ugyanaz, csak engedélyezve van a feature, és adják is hozzá a programot, meg talán a kolorimétert is).

    Ha ennyire fontos a fekete, akkor az első generációs WUXi-k ajánlhatók, amiken a minnél jobb feketét egy bizonyos A-TW réteg biztosítja (nevével ellentétben, ti. TW = True White, de mindegy). Vagy szintén ezek SpectraView változata (bár azt hiszem, itt az alapmodellnél is megoldható a hw-es kalibráció).

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz dezz #5280 üzenetére

    Mondom: ugyanazt írjuk. Én is aszontam, hogy nemhiába az IPS "alja" ez az EA231WMi, mint mindenben itt is érvényes, hogy a drágább sokszor jobb (nem is kicsit). Nem is tudom, mit vártam, az árért azt kaptam, ami jár :)

Aktív témák