Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gondoni

    csendes tag

    Kedves m4/3 közösség, hirtelen témát váltok, járt-e már valaki hasonló cipőben mint én:
    Lelkes amatőr PL5 duplakit júzer vagyok, szépen gyűlnek az élmények, tapasztalatok, valamint a visszanézhető emlékek az utókornak. :-)
    Aztán nemrég feltűnt kettő porszem árnyéka a fotókon, hamar meg is találtam őket a szenzoron.
    Itt-ott utánajártam, hogyan álljak neki, mi fér bele, mondjuk a szájjal nyálas fújás-köpést eleve meg sem próbáltam.

    Mivel nincs itthon hatalmas szerviz apparátusom, egy cérnaszál és egy gyufaszál kombinációjából készítettem igen pici, "cérnavékony" kefét, de a szenzorhoz érintve meglepődtem: úgy tűnik, hogy a porszem valahol a szenzor és egy nagyon átlátszó réteg között van (elsőre úgy tűnt, mintha valami varázslatos erő nem engedné a porszemig érni a "kefét").
    A nap kérdése a minden hájjal megkent, tapasztalt közösséghez: van-e valami ügyes-titkos praktika, hogy onnan kikerüljön a 2 db porszem, ha már egyszer be is jutott, vagy mindenképpen garanciális ügyintézés - szakszerviz lesz a jelenség vége?

  • gondoni

    csendes tag

    válasz ANOka #66154 üzenetére

    Egy próbát mindenképpen megér. Úgy tudtam, minden bekapcsoláskor megrázza a szenzort, lehet ezzel a funkcióval valamivel agresszívebb üzemmódban teszi. Este megpróbálom, most nincs nálam a gép.
    Karácsonyra érkezett a fényképezőgép a családba, először egy áprilisi (kinti, égboltos) fotón tudom kiszúrni az árnyékot, de simán lehet, hogy akár már vásárláskor is megvolt, csak nem kivehető a korábbi fotókon.

Új hozzászólás Aktív témák