Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #16156 üzenetére

    Bakker, akkor adjatok G1et 14-140el olcsón, nekem annyit nem ér meg a videó :DDD
    Egyébként a samun kívül senki nem csinál normál vázméretben tükör nélküli rendszereket?
    (Más kérdés hogy a kétszámjegyű NX-ek, illetve a 18-200 mennyibe kerül :U )

    E-PM1 nálam semennyire fér be a fényképezőgép kategóriába :R Sőt, még asszony is keresne rajta fogást meg vakut.

    Minden tiszteletem azoké akiknek megfelel a duplakit, de nekem sajnos nem (sztem ezt nem kell ragoznom, megérthető). Duplakitekben százért (max 120) már olyan kínálat van használtan tükrösökből hogy csak na :)

    Inkább úgy mondanám: Minél divatosabb, keresettebb, annál drágább. Mert kisebb obit olcsóbb gyártani, az evf olcsóbb mint a tükörrel baszakodni, azaz kizárt hogy drágább legyen gyártani ezeket mint a nagyokat, sőt!

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • k1csi

    senior tag

    válasz Mr.Csizmás #16156 üzenetére

    Egy kicsit túlzásba estél. Feldolgozásban max. marginális különbség van (pláne hobbi felhasználásra). Kezelhetőségben jobb a m4/3 a használható videó AF miatt. Fotóra meg jobb a DSLR, persze megfelelő obival.

    Mondom ezt úgy, hogy nekem (/családban) mindkettő van (GH2, 550D). Alapvetően nem kitobikkal...

    Miért drágább? Újabb rendszer, kisebb használtpiaccal (kül. nálunk, most a kamu elérhetettlen eladókat akik valami nyomott árat próbálnak kialakítani hagyjuk).
    És persze annak is van értéke, hogy kisebb méretben kb. ugyanazt met tudod csinálni mint egy nagyobb cuccal (a FF-et azért egy külön kategóriába raknám).

    MC Pite
    A DSLR-en kívül a m4/3 az egyetlen igazán teljes (több célra jó) rendszer. Már elfogadhatóan nagy szenzor, gyors AF és a kitobikon felül is megfizethető elég jó obik. Sajnos egy jó natív alapzoom (kb. 12-60, nem 5.6 és pláne nem 6.3 stb véggel) azért itt is hiányzik.
    A többi rendszer elvérzik tipikusan az obikon (adott célra persze jó lehet).

    Viszont a fotózás nem olcsó. Nem várd el, hogy a tökéleteset kapod fillérekért (pláne mostani árfolyamokon). Neked kell tudnod, hogy mi az ami mindenképp kell és mi az ahol kompromisszumot kötsz. Ha még nem tudod akkor tapasztalatokat kellene gyűjteni, nézegetni.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák