Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Akkor már a helyén:
    1, Az E-PL1 kitobijára akkor sima 40-es szűrők csavarhatók?

    2,Hasonló korú(2010, bár inkább az ár miatt ugye) gépekből (kis méret méret a lényeg; eredetileg nagyszenzoros kistestű kompaktokat keresek, de használtba vagy drága, vagy sz*r, vagy drága&sz*r van) melyik lenne még jó alternatíva?
    Vaku kell, evf jó lenne, ki kicsikben nincs :(

    E-PL1nél a sötétben gyenge/sikertelen fókusz, automatán gondolom 100ig lemenő iso(ahol rosszabb), kép el nem forgatás, erős napnál gyenge kijelző amik leginkább zavarnak benne (az EVF engem marhára, de páromat kevésbé, pedig kétkezesen lenne az igazi használnia).

    G10 sajna ritka, és néha sokkal drágább használtan (méretben szerintem még beférne).

    :R

    szerk: A panák crop-os digit zoomja használható? Ha alapból 3 mpixel körül használja az ember a gépet, akkor is magától megbírkózik ezzel? (Értsd magától megemeli a belső felbontást, a mentendő kép meg marad x(3?) mpixeles). Ha jól rémlik az olympus ilyet nem tud, ugye?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #15389 üzenetére

    Azon is gondolkodtam, hogy eladom a W170 mellé az S100fs-t is, és akkor kettőnknek lenne egy gépe.
    De hát az S100fs-hez képest néha játéknak tűnnek. Azért a 3×zoom sem mindig elég, úgy látom még a panánál sem mindig működik a crop sem (pl G1); az elforgatás az általam lőtt képmennyiségnél igen hiányozna, az állandóan gépen lévő ÉS polárnak kivágással rendelkező árnyékoló is hiányozva, ahogy a pánthoz gyárilag rögzített sapka is, vaku szinkron aljzat is hiányozna, a vázon lévő gombokból is elférne pár - ahogy az ergonómia sem olyan, nagyon jó a vaku automatikája(sztem még a pana sincs a közelében), az iso maximalizálása is hiányzik a gyorsgomból a többiből mióta ebben megszoktam(auto-max 400/800/1600), a dedikált gombon lévő arc funkciók (felismerés, kész képen arc nagyítása, vörösszem javítása úgy hogy eltárol egy javítatlan képet is, stb) vagy a fehéregyensúlyon felül lehet a képek tónusait állítgatni (én a 'nikonos' meleget szeretem pl), néha egész jó amikor a film mód bracketing pl portrénál vagy kiállításon picit tuningol, és monitor előtt utólag választhatom ki hogy melyik lett a jobb, vagy a DCR250el is tudok játszani még, de anélkül is elég korrekt makróképességekkel rendelkezik(persze szupermakrón akad némi torzítás, de oda se neki), éjszkai videóknál a fehér AF led meglepő hatékonysággal világít(ha nincs nálam a lámpa a papucsba); meg minél többet gondolkozok annál több dolog jut eszembe amit más hasonló gépből hiányoltam és ebben megszerettem...
    GH1 legalább a 28-400hoz szokott szememnek jót tenne (bár árban húzós), de méretben már nem lehet kettőnk gépe egyszerre...

    Durván jól látom a panák sorrendjét az alábbival:
    G1: fain EVF nincs videó (hackelt fw-el sincs?), nincs crop szerk: másutt az írják van :F
    GH1: videóval tuningolva, 14-140es kitobi(?)
    GF1: GH1 kicsiben, persze EVF sincs
    G10: Olcsított G2, kijelző+evf terén spóroltak, ill 14-42kitobi

    Annak örülök hogy a GF1ben van crop (extra optikai zoom), viszont mocskos ritkák használtan, és nem is olcsók (eredetileg 60-70 papírral estem neki a projektnek, és azt hiszem maradunk a második gép szerepkörben)... A GF1 elsősorban a pancake-el lelhető fel vagy a 14-45 az elterjedtebb(egyiket sem látok épp)? Ha a crop 3mp esetén 2×es vagy az 4×esnek számít?Az most 80mm-nek megfelelő kivágást eredményez, ugye? Kirakható valahova gyorsan elérhetőre a Ex. Opt. Zoom - a my menu nem tudom milyen gyorsan elérhető és abban mennyire gyorsan lehet haladni; legjobb lenne programozható gombra tenni ha lehetne...

    Hogy mit akarok ezzel a sok katyvasszal?
    1; GF1 vs EPL1
    2; van-e mégis olyan gép/objektív kombó ami esetleg mindkét gépünket kiválthatná (ezesetben sem szeretnék 100 fölé menni lehetőleg árban - pl G10 dedikált gombra kirakott croppal már-már elgondolkoztató lehet; vagy videósra hackelhető G1 ha létezik ilyen, legalábbis tuningos fw-eket látok, ilyet ugyan pont nem)

    szerk2: Látom a GF3 új 14-42vel kb akkora lesz mint a GF1 palacsintával...fákk; olyan mint hogyha több mint kétszet annyi pénzem lenne mint amennyi, akkor a nagyszenzoros kompakt is elég lenne az X10 formájában, csak éppen elérhetetlen drága (második gépnek).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #15393 üzenetére


    LUMIX G X VARIO PZ 14-42mm/F3.5-5.6 ASPH./ POWER O.I.S.... jegyeztem, 5 év múlva visszanézek rá.

    szerk: Úgy tűnik megint le vagyok maradva, ez a GF5 obija ha jól látom :B

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #15394 üzenetére

    Azaz már a GF3nál megjelent a PZ és a GX1nél tolják még pl... És kintről 150en alatt ideérne újonnan... a PZ-s GF3. Kár hogy itthon nem nagyon látok belőle dömpinget, így hogy lehet majd dúskálni a használtakban :D

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz arn #15396 üzenetére

    Páromnál az az elsődleges hogy kicsi legyen, és 'ne tudjon kevesebbet' mint a mostani gépe, az nem nagy baj ha nem olyan jó a PZ.

    Így
    1, GF3 PZ obival
    2, marad neki a W170 meg nekem is az S100fs, és keresek lopott X10est neki ;]
    3, Én cserélnék GH10re mondjuk(vagy ha nem is pont ez, de a 14-140el, tárcsával, nem fix kijelzővel), de leginkább kicsit kíváncsi vagyok, pénzt szerintem nem nagyon ér a csere (kicsit gyorsabb af/sorozat/képkészítés, kisebb méret meg zoomátfogás oszt joccakát).

    Dpreviewon összehasonlítottam(ISO800on) GF3at és G10et a sima 14-42vel, E-PL1 kitobival meg az X10-el; sajna a PZ-al nem találtam tesztképet. (Valaki talál a dpreviewon?!)
    Hátő... Pl X10 és G10 a jobbik (nem PZ) obival kb egál... (GF1 lenne az ellenfél, de fix obival tesztelték). Cserébe egy egész tűrhető átnézetije is van, kisebb, csinibb :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz tothl #15405 üzenetére

    J1 drága... és a fogása ***. Igaz, mérete tűrhető. Futok vele egy kört... (V1el szemeztem az EVF miatt egy ideig, de nincs benne vaku - meg még drágább :U ) Meg Panánál ott a kiskapu a crop-ra ha nagyon kéne.

    szerk: ha lenne ócsóé' GF2 X-es obival, az már alakulna...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz arn #15412 üzenetére

    Az 2 irányvonal (10×zoom illetve a kicsi méret) ;)
    Elsődleges asszonynak kis gép. Csak pluszban filóztam az S100fs cseréjén, oda kéne a 14-140, és persze evf-es vázzal, mert az kétkezes (meg amúgy is).

    G11-et vennék, ha nem lenne olyan harmatos a teljesítménye mint amilyen, pont jó lenne Kedvesemnek. De ennyiért az S100hoz egy picikét hozzárakok és X10 megint üti, de nagyon :)
    Szeret enyémmel is lőni párom, átnézeti+mechanikus zoom használatát hamar megszerette; a jobb ergonómia és kezelést főleg én díjaznám mikor a nagygépet nem visszük.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Stauffenberg #15415 üzenetére

    GF3 + PZ objektív (fentebb szúrtam be képet) vagy Fuji X10-nél tartok ue a cipőben... Vagy ha megelégszel az S100al, akár az sem rossz, csak nagyon 'kompakt'.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz arn #15418 üzenetére

    Mégegszer: ha 14-140/150es kitet nézek, akkor azt magamnak. Nekem meg fényképező kéne. Átnézeti, tárcsá(k), gombok, vakupapucs, magasra felnyíló vaku (derítőlap miatt amit a papucsba rögzítek). Ugyanabba a táskában hordanám int az S100fs-t, nekem kb egál a méret. Jó, a Fujim 1kg, hosszabb távon fárasztó fogni, annyi előnye lenne egy ekkora gépnek (azért nem nagy DSLR, mert tükör kell a tökömnek, egy normális EVF kell nekem, plusz a belépő DSLReket amiket próbáltam nem nyűgöztek le, az S100fskorrektebb volt).

    De egy hétvégére megnyúznék szívesen egy (DSR like) MILC-et vmi 10×es obival, bár a kétszeres árat (S100fshez képest, használtban) nem hiszem hogy megérné, sok előnyük nincs (persze gyorsabb, picit kisebb zaj, picit kisebb dof, kb ennyi).
    Csak a kíváncsiságom mozgolódott, de hát most megvenni majd eladni próba miatt nem akarom... Vagy akkor olyat vennék, ami esetleg maradna, normális ergonómiával, kezelhetőséggel ellátott váz, piros pont járna a vakuszinkron csatiért is. Tapicskoljon az akinek két anyja van a kijelzőn, a fényképezőn el sem veszed a fejed az átnézetitől, ujjal megnyomod a megfelelő gombot, tekered a tárcsát ahova szeretnéd és már mehet is a következő expó (pl ev kompenzálás, vagy iso, vagy rekesz, sorozat, stb). Elveszem, tapogatom, vissza a fejhez... nem az én világom... (G2től felfele ugye.)
    De ezeknek nem néztem komolyabban utána, mert elsődlegesen párom W170esét cserélnénk vmi normálisabbra.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz arn #15418 üzenetére

    Olympus OM-D E-M5 ezzel a 14-150el pedig gondolom sejted hol bukja el (most nem az árra gondoltam). Báááázeg, ekkora vázba miért nincs vaku?!!! Majd ellenfénynél állandóan turkálok a táskában? Ezek hülyék? De legalább a vaku helyén a kamu prizma jó csúnya lett :U Amúgy jobban tetszene ez a fajta kijelző döntés. A vázon csomó hely maradt még gomboknak, amit nem léptek meg...

    szerk: Oké, de egy igazi bridge után a jó dolgokról nem mondanék le, a gombokon/kjelzőkön pötyögés, átnézeti, stb... Bridgeből, dslrből is használtam párat, nehezemre esne visszafejlődni, pláne hogy ezért még pénzt is adjak ki... Tehát akkor lépnk, ha az csak előre lépés lenne... Ebben a G1x széria esélyes csak első blikkre, még nem ment különösebben a méret az ergonómia rovására.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #15422 üzenetére

    Látom csak futva olvastok :)

    Páromnak keresek zsebgépet, ami normális képeket csinál, nem túl zajos, nem túl lassú (főleg af). Igazából nem cserélhető objektíves, nagyszenzoros kompaktot kerestem, de ami megfelelne, rohadt drága (X10).

    Viszont árban alatta vannak a kicsi MILC-ek(X10nek). Így lemondtam az EVFről, és körbenéztem mi lenne ami befér a táskájába, és normális képeket csinál. Leginkább ez PZ objektíves Pana lenne ami feküdne neki, de árban már megint odébb vagyunk kicsit mit terveztem, és kénytelen vagyok az X10el összevetni megint(ha már egy árban vannak, sőt), minimális képminőségbeli különbségért [dprevienon a nagy, jobbik 14-42vel készült képeket lehet hasonlítani, pl G10, mert a GF1 fixxel lett tesztelve] nem éri meg lemondani a kompaktabb méretről, átnézetiről; illetve egyes kis milcekhez képest jobb ergonómiáról és kezelhetőségről (mechanikus zoom, normális 'gombozottság', ami ráadásul fw frissítés óta újabb funkciókkal bővültek;) azért mert ISO800on hangyányival kevesebb zaj van.
    Párom is rászokott arra hogy igazi fényképezőként használja az enyémet, ezt sokkal jobban értékelné (én is) mint a tényleg minimális zaj/dof előnyt. (Ő a méretet, és a 28-112őt is jobban díjazná, hisz most 28-140el garázdálkodik a W170el.)

    szerk: Ha úgy jobban tetszik, az Fuji X10nek keresek alternatívát, páromnak :R (Használtban)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Stauffenberg #15424 üzenetére

    A mikrofon aljzat hiánya, ill a mono hang nem zavar (még ha a gondolati csapongás szintjén felmerült nagygépet néznék, akkor sem igazán; általában az N8al videózok).

    S100 képminőségben köszönőviszonyban van az X10el, de használatban, kezelhetőségben ég és föld;] Pici/kis méretben bridge (nem ultrazoom :U ) kezelhetőség :N
    Igen, ha mondjuk használtan 90ért lenne egy X10, adnék 60at egy S100ért. Mert azért sajnos az X10 ára is elég magas, hiába jó gép. Csak amíg élvezet használni az egyiket, a másikat rühellem. (Néha a fed 4-el kattintgatok, az fém és bőr, mindennek ellenállása van, rajtad múlik elbaltázod-e a képeket; az gép.)

    Úgyhogy a csúcskompaktok közé ha besoroljuk az X10et, akkor kéne; ha nem, kicsi bridgeként tekintünk rá (mert az végülis) akkor a csúcskompaktok menjenek a levesbe :D

    szerk: EPM1 még drága, de fő bibi hogy nem játszanak a beépített vakut nem tartalmazó gépek (párom nem fogja külön cipelni).
    szerk2: EM5-őt magamnak néztem volna (páromnak KICSI kell, nekem meg KÉNYELMES de nem lesz csere nekem), de engem is irritál a vaku hiánya. Nem értem a derített kompaktot hogy mire gondolsz... Biztos nem arra hogy az S100fs-emet de jó lenne erre lecserélni és még egy valag pénzt hozzátoldani :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #15430 üzenetére

    Bázz... asszonynak kicsi kell, neki nem baj, sőt, feltétel. Azt a vonalat törölhetjük hogy a saját bridgemet egy cserélhető ojjektíves vasra cserélném, mert nekem kellene hogy 'nagy' legyen.

    ZX-1-et is néztem, ez legalább jól sikerült (canonban (G11) nagyot csalódtam, pedig átnézeti meg markolat miatt az lenne az ideális) 'nagy'szenzoros kompakt, de még elég drága. Persze ha hozzáveszem hogy mennyivel drágább az X10, és mennyivel többet nyújt, akkor a használt árbeni 10-15 ezer különbséget már rátolom, azon nem múlik.
    Lenne olyan ár amiért elcsábulnék a ZX-1re, max 60 papír körül. Én az üveggyöngyöket és a kiadás évét nem akarom megfizetni, a képminőség+használati élmény faktor ami számít (meg sajnos a méret mert már ezer éve kapott volna ropiért egy S6500fd-t :D ). Tehát jó, tudom hogy 115 újonnan, ez használtan is 80-90 körül lesz itthon, (nem látok épp) ami 20-30al több mint amiért az S10fs-t vesztegetik; ez az én értékrendemben nehezen összeegyeztethető.

    Úgy indultam neki hgoy 2010ben kijött egy csomó ilyen gép, szinte az összes gyártótól, és halványan úgy rémlett hogy az LX3/LX5, meg a P7000, meg a Canon G széria, meg a samu EX-1 és társaik milyen faszák... aztán megnézem őket jobban, meg a mostani Sony W170hez hasonlítom és hátizé... ami pincurit is jobb, már 70-80felett van használtan is, noooormálisak? Nu, ennyiért meg vannak kis milc-ek is, amik meg jellemzően jobbak, így kanyarodtam ebbe a topikba.
    Párom nem olyan bonyolultan választ gépet mint én, de nem szeretne csak előre lépni, a kettőt előre egyet hátra nem pálya - ismerjük milyen az amikor életünk párja nem elégedett valamivel és morcos hogy ezért kellett a jó kis régi gépét lecserélni erre a ***ra?
    :R

    szerk: És ti komolyan külön cipelnétek egy EM5+14-150hez pl külön vakut amior ez már q**a elég nagy ahhoz hogy belefért volna bőven a vaku? Mert hogy párom nem hordozná az 10000% :). De szerintem ti sem ;) Az meg már pont az i-re hogy ha külső vakut adnak, a tökömért nem forgatható? :( Második pont az i-re hogy így is a kamu prizma dudorodik mint állat, milyen táskába rakod be úgy hogy rajta a vaku? Régen buktad a kis váz előnyét...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #15434 üzenetére

    A f*s ultrazoomokat ne hívjuk bridgenek... Az csak nettó helypazarlás amit azoknál művelnek, hogy komolyabbnak hasson. Több munkatárs hozza, hogy nézzem milyen fasza gépe van... és ilyenkor mit mondjak hogy ne nagyon sértsem meg a friss büszke tulajokat?
    A 1/1,6"@10Mp gépek meg általában kicsik, pontosabban nem nagyok.
    A G10/11/12 szériára ránézve, és a nagy szenzorra emlékezve azt hittem fél óra alatt meg lesz a nyertes gép még pár napja... De olyan nüansznyi előnye van, hogy annyiért nem cserélünk, pláne nem aranyárban.

    FEDman: Az 1/2,3"hoz képest 'nagy' szenzoros, kb akkor mint a telefonomban lévő :)
    Hát, ha az igényeket kicsit lentebb adom, akkor ott a W170-e ;) De valószínű hogy maradunk ennél, és 2 év múlva kap egy X10et...

    arn: Igen, kisebb az EM5. Az S100fs meg mérföldekkel kényelmesebb ;]
    A makó meg a jeruzsálemben nem lennék biztos, nem tudom mennyire ismered a képet. Letojom a hátteret (ismerem), de mint mondtam az N8al videózok, fénykép terén meg nem sok előnye van az EM5nek... cserébe szopás van a vakuval, és jóval drágább, alig van a vázon gomb, baszakodhatok a menüben (megint el kell venni a fejemtől a gépet)

    APS-C-s gépeket is használtam, de összességében mégis újabb bridge gépet vettem, tehát ne vegyél mérget arra hogy akár ingyen elcserélném a mostani az oly-ra, mert 99% hogy nem. A fotózás folyamata sem mindegy hogy milyen, a használata is sokat nyom latba, nem csak az hogy milyenek a képek amikor visszanézem. Igen, a saját mezőnyében is jó képeket csinál az oly, még monitornyi méretben is lenne néha pici előnye az S100fshez képest, de nem hiszem hogy elég ahhoz hogy a hátrányait behozza. :R

    szerintem kicsit nagyok az elvarasaid, maradj a mostani masinanal...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #15441 üzenetére

    Igen, a végére az akart menni hogy maradok a sajátomnál :)

    Párom meg úgy tűnik jobb híján szintén :( Ugyan akadt pár gép 70-80 között ami nem rossz, és erre akár cserélhetnénk is, de pl Oly-k pont sötétben való fókusszal küzdenek, kicsit nagy asszonyak a kitobi, és kiemelte; hogy rosszabb ne legyen (semmiben) mint a mostanija, mert akkro inkább hagyjam neki (a zoomátfogás még átmenne, a stabi+evf hiánya is már kezd karcos lenni, de hogy még nagyobb is, erre már azt mondta hogy így nem bejövős. Ár nélkül mutattam az X10et, az bezzeg bejött :D Meg a G11is, amíg én a képeit nem vizslattam meg, illetve hogy 60ért mérik még a 10est is használtban :U, ami megint hangyányit jobb a mostanijától...

    arn: Meglepő módon több S100fs tulajjal találkoztam aki tükrösről váltott (akkoriban még nem voltak milc-ek) vissza bridgeről ;)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz arn #15446 üzenetére

    1, Maradjunk annyiban ízlések és pofonok. Harmad annyi gombbal, menüben bóklászva neked jobban tetszik egy váz, nekem nem. A markolata vitán felül az egyik legjobb az S100fs-nek, ez nem ízlés kérdése - az így kényelmesen kézre eső gombok amiket vakon lehet használni lehet az.

    2, Ha tizedjére sem érted, ne engem baxtass: Asszonynak kicsi, nekem 'nagy' váz kell(ene).
    Nekem kényelmes, sok gombos, evf-es váz kell; neki minél kisebb.
    Kb 1 hszben néztem magamnak, azóta fölösleges ezen rágódni - de ha tesszük, fogadd el hogy a GH1 jobban tetszik nekem mint az EM5. Leszarom hogy az oly kisebb, a vaku, kezelőszervek,markolat, sőt, külsőre is a pana nyer - ahogy a crop is tetszik benne mint funkció. HA nagygépet néznék (evf-el arról a kategóriáról beszélünk) nem érdekelne hogy kisebb az oly objektívje.

    3, Tegyük fel hogy a D7000 +18-200 ezt a szintet tudja (sztem többet), igen, zokszó nélkül inkább venném ezt(pedig... lásd később). GH1 ellenében már fogósabb, használni kéne melyik jobb kompromisszum nekem. (D90et is jobban szerettem mint a belépő aplhát vagy a 300D-t vagy a Kx-et. Utóbbi vszínű bugos is lehetett, wb-t és fókuszt nem ritkán tévesztett, borzasztó idegesítő volt, meg a kitobija sem volt vmi nagy szám) Más kérdés hogy nem szeretem a tükröt, van egy feelingje, tény; de praktikusabb az EVF, plusz olcsóbb és kisebb tud lenni a gép.

    4, Af sebesség csak az E-PL1-nél merült fel,(meg a sötétben döglött af) a többinél simán jó.

    5, A jobb sebesség, kicsit(úgy néztem a mezőnyben az egyik, ha nem a legjobb; bár a nikonokat csak kis obival néztem) jobb kép annyi kompromisszummal 1-1be cserével sem kéne az S100fs-hez képest, pont. 6500>9600>S100fs-re váltogattam sorban, papíron ideje lett volna váltanom az S100fsről - de mire? Gyakorlatilag mindenben elégedett vagyok ezzel, szeretem, ritka praktikus lett. Persze videóban gyenge, de évente 2× csinálok vele videót, nem izgat. A 28-400+ jó makró azonnal pedig elég nagy fór sok cserélhetős géppel szemben (nem műteremben, utcán, rendezvényen, erdőben fényképezek, egyik pillanatban bogarat, a másikban madarat). Vakut meg 95%ban nappal használok, ahhoz meg had ne kelljen egy kilógó vackot felpakolgatni rá...

    Unalmas lenne ha mindenkinek ugyanaz jönne be :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Mint írtam többször, monitornyi méretben is lenne egy kis előnye az oly-nak. De miért is baj ha inkább a GH1et venném, nem az E-M5öt, mert nálam a kisvaku mint fontos eszköz ismert definíció? Nappal rendszervakuztok mindig? Megnézném ;)
    Vagy sose lőttök ellenfénynél/sok fénynél, még direkt sem ;)

    szerk: Attól hogy vannak már sokkal jobb EVF-ek, rosszabb (se pocsék, se pici) ettől még nem lett a benne lévő ;)
    19°/24°, egyébként nem a púp nem emiatt akkora, ez a többieknél (pl V1, G1) elfér ekkora púp nélkül is ;).

    Nem az a csóka vagyok aki vesz valamit, majd azt fényezi, ha látja hogy szar is. Sokat keresgélek, próbálgatok, hogy az igényekhez mi áll a legközelebb. A mostan igényekhez igen közel áll az S100fs. Mint írtam, kipróbálnák egy GH1et, (lesz*rom az E-M5öt :R ) de bizonyos lépcsők vannak a nyert szolgáltatások/minőségben (amire szükségem van értelemszerűen az érdekel) és az árban.
    Persze hogy jobb egy 1D, de az én keresetemhez képest csak vicc a csere ötlete.
    Nyilván jobb (írtam is hogy mikben) egy mikro4/3os milc, de nem mindegy mennyi a felára, mennyit nyerek vele, kb 60ért eladott S100fsre még a kétszeresét kéne dobnom a 14-140es GH1-ért. Szívesen megnézném a 14-140es obival vmelyik Panát, de csak pancake-s képet találok dpreviewon - még mindig. :(
    Régi,4/3os slr-el hasonlították össze (meg én a korábban felsorolt gépekkel), de nem volt az a hűha. Néha volt nagyobb fórja egy-egy tükrösnek, de az átlag hasonló volt (ill DCR250el használhatatlan volt a pentax, de gondolom a többi is). Viszont (D90et kivéve, az 18-200al volt) az objetívcserélgetéshez képest egy nagyátfogású obival sok dologról nem maradsz le (pl egy esküvőn, ahol -én- sűrűn váltok tele és nagylátó között).

    Az pedig külön tészta, hogy felőlem 1D minőségű képet is csinálhat az M5, ha a korábban felsorolt dolgok miatt nem bejövős, akkor sem tenném mellé az x-et. Lehet hogy jobban élvezem gyártani mint nézegetni a képeket, de azt legalább élvezem, ahogy a feb4el is szeretek 'játszani'. Nem állítottam hogy az szar (az oly), csak nekem emiatt nem kéne > ezért megköszönném ha ezt nem a vásárlói önigazolás kategóriába lenne behúzva :R

    Korábban is sikerült pár gépet beszerezni egy pár napra(ismerősök által), ha valakinek van ilyen felajánlós kedve szóljon :D , szívesen megnyúznék egy panát - bár mostanában majd egy éves spórolás után rakhatok félre (magamra) ennyit, ami összeget nem biztos hogy ide érné meg csoportosítani, mert hát sok más is van ám amire pénz kell :).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #15459 üzenetére

    Erre tegnap én is rájöttem:). Egyébként legközelebbi gép ami szimpi a GH1, 14-140el, egyszer ennek a tesztjét is megejtem :)

    Más: Az E-PL1 most páromnak nem lesz megvégve, mert kiegyensúlyozotabb gép kellene kicsit, nem baj ha gyengébb az obi (pl PZ), de fejemhez lenne vágva a második sötét-homogén fókusz nem találós akciónál. Használtban ami 60-80 között a Gf1en kívül saját vakus, alapzoomos, és nincs ilyen nagyobb hibája? Amúgy érdekes, apróban van aki a gf3at adja el és az E-PL1et tartja meg (privátban meginterjuvoltam, olyt a fókusz gondok miatt akartya cserélni) - ilyen személyes tapasztalatokat is szívesen gyűjtenék. Más igényekről lemondtam már :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz fil #15462 üzenetére

    Öhm, tesztképre gondoltam; nagyfényű palacsintával nem kerek az összehasonlítás... :R
    Nem ismertem egyébként.

    sphe: Azzal futok még egy kört, annál a fw frissítésről lemaradtam (amivel tesztelték több helyen, arra nagyon ráfért a foltozás). A 7000 volt a titkos favorit a G11 mellett... Nektek melyik van, 7100 vagy 7000? A sebesség, af tévesztés eléggé elvette a kedvem, pedig igen valószínű csak sw-es gondok...(7000)
    szerk: Ill kár az átnézetiért hogy el eltolták - szó szerint - telénél, amikor a legjobban kéne :(

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz fil #15474 üzenetére

    Szintén ha váltanék, csak ezzel az objektívvel érdekelne; csak ahol más gépekhez műtermi körülmények (egymás mellé rakva, különféle érzékenységeken) között pixelvadászva is össze lehet hasonlítani -ismereteimben- csak a dpreview oldala van, ezért hiányoltam onnan ezzel az obival készült képeket; nem a pancake minősége izgat. Lehet hogy valahol van, de én nem találtam. (Az asszonynak nézett gépnél nem is érdekel, nagy szórás nincs a kéminőségben; de ha magamnak nézném, a korábbi tükrös tapasztalatokból kiindulva nagyon nem mindegy az obi). Anno az alphára nem tudom már mi volt aggatva, de az akkori 6500fd -mélységélességtől eltekintve, ahol minél kisebbet használtunk- kellemesebb képet rajzolt az esetek 80%ában pl - a sony tulaja szerint is :). Meg egyáltalán a kíváncsiság hajt, mert így csak annyit látok hogy szép-szép, de kb mennyivel szebb?
    Tegnap(?) is X10 teszteket átfutva találtam egy dof összehasonlítást más nagyobb szenzoros kompaktokkal és m4/3os gépekkel is, meglepődtem mit tud a 2/3" azzal a gyári obival; richtig nem találom, egy faszinger állt egy épület előtt, de nem találom hol volt, csak aps-c-set :( .

    Hja igen, mert a másik ami érdekel hogy mélységélesség terén mennyivel lenne több játékterem...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #15478 üzenetére

    Igen, akkor azért nem találtam az X10es tesztekben :D
    Tudom, azért is kerestem G(H)1ről is 14-140es tesztképeket (főleg ha a hasonlítgatós toolban is lenne, az lenne a legjobb).
    Nu, ha azt produkálja a ZX-1, mit tudhat az X10 ;) Itt mondjuk kb egálban a 650D kitobijával.

    Köszi a tesztképet :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz sphe #15472 üzenetére

    Tudom hogy OFF,ég a pofámról a bőr, de a többi topikban ezekhez egy kukkot sem szólnak, itt pörgés van és értők:
    Felbukkant egy P6000, és amerre délután megyünk útbaejthető... Ennek is voltak nyűgjei?

    szerk: Óóófákkbázzze, elértem a tesztképekig :( :W :O :((

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Tulku #15485 üzenetére

    Ha feljutok fotómaratonra sztem megkereslek előtte; sajna az 1/1,7es mezőnyben nem találok semmit (a kicsit között) :( Mármint semmit, amit jobb lenne a W170nél.

    szerk: Látszanak azért a képeken is, van potenciál a kicsikében :)

    szerk2: Látjátok, a cserélhetetlen lencse előnyei; arra nem lehet sokat költeni utólag. Elsőre drága/drágább, de legalább üveget nem vesz hozzá már az ember :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Tulku #15625 üzenetére

    De jó is lenne ha ennyi már elég lenne ahhoz hogy tudjuk jó képet csinál-e :D
    Mindenesetre az 1/1,7"@10mp fronton egész korrekt gépek (is) vanna, meg rakás szarok is sajna... (bár azok néha nem 10mpixelesek). Mondanám hogy 2/3"ra szűkítek, de hát eléggé lerövidülne a lista :D.

    A kor sztem nem igazán számít - elég sok gépet elpicsáz a 6500fd a mai napig, pedig az aztán öreg...

    OK :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Egyelőre páromnak nem találtam semmit amit tetszene neki és árban is oké. Viszont a fuji HS30as árát elnézve, meg ahogy nézegettem a milceket, felmerült hogy az enyém lenne cserélve.

    Aki nem emékszik, röviden:
    -Kényelmesebb méret (nagyobb, markolatos vázak, evf-el, vakuval), egy objektív mind felett (vmi 14-140 környéki, nem fogom cserélni, max ha egy palacsintával megdob a jézuska), és lehetőleg legyen belőle már 1-2 használt :). Ár: Minél kevesebb persze(pl gh1 nem lenne rossz 130 körül, de G10 a 14-150el bő százért még jobb lenne). Ja, tapi helyett tárcsákat, gombokat favorizálok.
    Múltkor a GH1 tetszett meg elsőre, de jobban nem túrtam át a magamnak való gépeket. Ezek fényében tudnátok 1-2 gépet ajánlani nekem?
    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #15906 üzenetére

    Ja, az se baj ha nem mikro4/3, csak tükör nem kell nekem, evf-et jobban szeretem; szal ha esetleg nagyobbat tudtok ami még megfelelne, megköszönnék egy kis iránymutatást. A rendes 4/3osok között érdemes nézelődni? Bár ezekből csak pár olyt ismerek, amikhez anno nem láttam nagy zoomátfogású objektívet...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz arn #15910 üzenetére

    A sima 14-150 80-90 körül megy, pl G10el lehetne 120.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #15924 üzenetére

    Ezért (lesz) drága az X-E1.

    Tegnap rájöttem hogy az X-S1 amit kerestem. Szerinted mennyibe kerül? :O
    Jó, persze, ha vennék egy GH1/G2-őt, és 24-624mm gyutávnak csak a feléhez ojjektívet, videó és evf paraméterekben sem szeretném hogy lemaradjon, szintezés, egyéb nyalánkságok, az se lenne olcsóbb. 'Játszani' a pro low light ill pro focus statikus témáknál akár mikro 4/3ot meghaladó/elérő eredményt is hozhat, bár ez ritkán igazán hasznos, tény. Sebesség is egész jó; szívesen összemérném egy panával...

    Tesztképeket elnézve picit lágyak a képek, de mind az obi, mint az érzékelő(X10-é) egész jól teljesít. De ebből használt... pff... :( Újonnan meg kicsit húzós.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Gyors kérdés:

    Gépet keresünk ismerősnek, váz/érzékelő (m4/3tól felfele) mindegy.
    Igények: Jó videózás, mikrofon bemenet. Értsd, rekesz, élesség állítás menet közben. Előny ha akad hozzá nagy zoomátfogású objektív.

    Mit tudnátok ajánlani? 600Dből indul ki...
    :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #16102 üzenetére

    GH1et nem találtam gyors keresgélés után itthon újonnan; rögtön beugrott nekem a gép, hisz szemeztem vele.
    GH2-re itthoni találat elsőre nincs is, egy fokkal jobb lenne itthoni beszerzés.
    Amúgy a 600D 18-135el 265.000, azaz valószínű ezt nem fejelnénk megy nagy mértékben (azaz GH2 14-140el 300ig nálam már nyerne, de ha többe kerül valószínű a 600D felé billen a mérleg nyelve). D5100 18-105el meg 2kg.

    Sonyk voltak nemrég fényezve, onnan valami?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Közben - másik vágány! - felmerült hogy kolléga vásárol ezt-azt, nettóban vehetnék vele gépet ha gondolom.
    Ugye, S100fsről váltanék. Megyek sorban a gépeken, 180az első EVF-es MILC (G3) de még a 14-42vel :( . Duplakitek nem játszanak nálam, (csak) görgetek tovább, 260nál nem lapozok, mert vicc az egész, 370et nem adok a 14-140es GH2ért (G10 14-150el meg égen-földön nincs). Ugye 60at adnak a mostaniért, max egy százast borítanék rá. D3100 18-105el még emészthető talán, bár tükör nélküli versenyzőket jobban szeretem, ill ez sok helyen ki van kicsit herélve, (kereső, sorozat, kicsit túlexpóz). 5100 alakulna, de első olvasásra előjönnek a K-x-es rossz emlékek a pontatlan fókusz és fénymérésről, ennek a keresőjének az infóitól sem ülök seggre, a váz és a videó sem az igazi. 600D teszten márcsak átfutok, 1100D+18-135el papíron még beleférne, K-x-et említik még ellenfélnek, de kezdek belefáradni... Persze, tudom, ott van még az X-S1 is, ami 1,05*S100fs=210.000

    Az én pénztárcám vagy értékrendem rossz, vagy túlontúl igényes lennék vagy bénán keresek?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Warter #16116 üzenetére

    1, S100fs anno 120ezer volt, most meg még mindig210 az utódja? Legyen 130, max 140 és okés.
    2, Miért nincs G10 14-140/150el(olcsóbb, nem kell ultrahalk motor) 220 körül; vagy valami hasonló (nem csak 370ért!). (Olynál vagy vaku, vagy evf, ezért esik ki, eltekintve az M5 sztem ireális árától).
    Nem kéne hogy ne legyenek drágábbak a m4/3os gépek mint az APS-C-s tükrösök? Beleértve az objektíveket is. 1100D+18-135 200 alatt van, de Sigma Canon 18-125/3.8-5.6 DC OS HSM-el is 215. Ha ez megy ennyiért, a kisebbeknél miért nem? Én látom rosszul hogy lenne ezekre igény?

    Szerintem egyik sem extra nagy kívánság... De lehet hogy tévedek :R

    szerk: Vagy adjam fel a 'fix' obit, és 550D 29-480mm nek megfelelő duplakitben még mindig 200 alatt van.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz nord_ #16120 üzenetére

    Nyilván az árérzékeny csoportról van szó - azt már kívülről fújom hogy: 'Jaaa, ne ezzel/kit üveggel nézd hanem ezzel a 2-3× annyiba kerülő obival hogy milyen képeket csinál!'

    Értem én meg látom is, de nem abban a ligában játszunk... Azaz ahogy munkatársam is - meg én is - nézi, váltana valamiről, valamilyen téren többet szeretne, és ez is többet hoz.
    Hogy 1100D+18-125 220ért, vagy GH2+14-140HD 370ért, nem túl nagy dilemma. Más kérdés hogy nekem kicsit mezítlábas az 1100D, de neki nincs gomb/gumírozás hiánya a vázon.

    Plusz ha 'egyben' nézzük, rossz fénynél/mélységélességnél amit veszítünk az egyszerűbb obin, annyit nyer(het)ünk a szenzoron (saccra, nem nézegettem teszképeket). Viszont ha valaki talál ilyen összemérést, szívesen meglesném :R

    szerk: Akinek nem kell a halk af moci mert letojja a videót vagy idáig is volt zaj és nem érdekli, annak 200 alatt ott a canon obija (sejtem hogy az sem sokkal jobb, csak ha a sigma olyan xar).
    Pl vakarnám a fejem hogy simgával 1100D vagy X-S1, legalább 1-1 hétvégés használat kellene hogy állást tudjak foglalni, a papírforma kevés.

    szerk2: Tudom, nem vagyok egyszerű eset, de váltani is szeretnék, meg nem is egy tonna pénzt áldozni erre - az eredménnyel arányosan kb.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz nord_ #16120 üzenetére

    Pana 14-140hez képest (vagy a sigma/canonhoz) a 18-105mm DX VR szintén fasorban sincs (3100/5100al)?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Warter #16126 üzenetére

    Más szót se gyakorlok, életemben alig vettem még valamit újonnan :DDD

    Múltkor csak használtban nézegettem a cuccokat, most a nettós lehetőséggel futottam egy kört az újak között.
    Használt G10/GH1 volt elsősorban a porondon 14-140el, a szemem nyitva, de nem túl sűrűn akad horogra valami. X-S1ből használ még külföldön is alig van, itthon a HS szériát vették helyette. Kb használt X-S1 lenne az ami egy százas befektetéssel összejönne - igaz, ez irreális ár teljesen minimális különbségekért - mert 14-140el és EVF-es vázzal inkább kétszáz környékén akadt 1-1 használt (aktív hirdetést nem találtam).

    Nem tudom hogy tényleg hangosodik-e az S100fs-em, vagy csak képzelem, illetve hogy a két akksi kevesebbet bír mostanában (ha a kettő összefügg akkor az elég gáz lenne); de gondoltam amúgy is ideje lenne a cserének, meg már a 2010es kínálat elérhető lesz nekem is, plusz lesz némi választék is. Reméltem azt is hogy nem lesz a tükrösök ára felett ezeké - de úgy tűnik mindkét dologban tévedtem, mert q***a drágábbak.

    Mindegy, ha úgy tűnik hogy öregedne a fujim, akkor valószínű üdv 2-4 éves tükrös gép...

    szerk, Madgie: Ismerős :( Most épp D5000et nézek 18-105el 130ért... Ha makrózni is tudok vele nagyjából, lehet rápróbálok a szettre, aztán meglátom milyen használni...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #16130 üzenetére

    Tegnap böngészgettem, D5000 illetve 550D is akad(t) 18-200 (stabi nélküli) obival (tudom, tamron/sigma szar) 125-130ért, sőt A330 szintén 18-200al 100 alatt, és ott a váz stabilizált (más kérdés hogy a szenzornak is gyenge képe van, 1600on nehéz dönteni hogy az S100fs vagy az alpha jobb)!
    EZ AZ amit tegnap pofáztam, hogy miért kérnek (használtan és újonnan is) egy m4/3osért egy százassal többet (ok, jobb az obi kicsit; bár dof/rajzolat szempontjából hasonló a szenzor méretbeli különbségek miatt) mint egy APS-C tükrösért?

    Úgy gondoltam (még tegnap) lecsapok egyre, kipróbálom, aztán a kevésbé tetsző megy eladósorba.
    Viszont (dobpergés) az S100fsen a hangosabb működés és gyors merülést megtaláltam, vmiért átállítottam (próbára?) folyamatos stabilizálásra az obit, ettől volt hangosabb(wtf?) és merült ugye jóval hamarább. Azért elég nagy kő esett le ezzel a szívemről, és így kevésbé hajt a tatár.
    És megint elgondolkoztam, hogy nem elég nagy optikai keresőn azért annyira mégsem fotózni - hja, valószínű ez lehetett anno a fő kiváltó oka a különböző bracketing módoknak, hisz kellemetlen mindig elemelni az embernek a fejét és nézegetni hogy jól sikerült-e a kép - sok idő is.
    Úgyhogy a DSLRekről megint lemondtam - de azért két dolgot észrevételeznék:
    1, egy kitobi, főleg egy sigma/tamron a fasorban van a mostani lencsémhez képest
    2, m4/3nak nem is nagyon akarják hogy eltűnjön a felára.

    Jah, az már csk bónusz, hogy ugyan a nikon fele húzott inkább a szívem, a 99/98/83%os jpegért valakit szívesen kiherélnék :U
    A Pana 100(mi a f*szn*k?)/95je már korrektebb. Rajtam kívül mást nem zavar amikor a monitornyi képek is 3-4 megásak?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #16156 üzenetére

    Bakker, akkor adjatok G1et 14-140el olcsón, nekem annyit nem ér meg a videó :DDD
    Egyébként a samun kívül senki nem csinál normál vázméretben tükör nélküli rendszereket?
    (Más kérdés hogy a kétszámjegyű NX-ek, illetve a 18-200 mennyibe kerül :U )

    E-PM1 nálam semennyire fér be a fényképezőgép kategóriába :R Sőt, még asszony is keresne rajta fogást meg vakut.

    Minden tiszteletem azoké akiknek megfelel a duplakit, de nekem sajnos nem (sztem ezt nem kell ragoznom, megérthető). Duplakitekben százért (max 120) már olyan kínálat van használtan tükrösökből hogy csak na :)

    Inkább úgy mondanám: Minél divatosabb, keresettebb, annál drágább. Mert kisebb obit olcsóbb gyártani, az evf olcsóbb mint a tükörrel baszakodni, azaz kizárt hogy drágább legyen gyártani ezeket mint a nagyokat, sőt!

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #16161 üzenetére

    Kérdés annyira nincs; kerestem vmi gépet -most magamnak, akár nettó újban[ez úgy tűnik mégsem fog élni], akár használtban- és közölve lett velem hogy suzuki árban szeretnék ferrarit.
    A tegnapi keresgélés eredményét osztottam meg, hogy a nagyobb gépek bizony árban masszívan a m4/3 alatt vannak, újonnan és használtan is.

    Ha a képet/eredményt nézem, akkor nem hülyeséget kerestem, ha m4/3os gépet szeretnék, ugyanazért a képminőségért sokkal mélyebbre kell nyúlnom. Igen, videóban jobb, oké. Nem értek én annyira hozzá, keresgélek, meg szívom fel az infókat.
    Egyébként nekem tényleg marhára jó lenne a G1 is, ha szerintetek a videó miatt olyan drágák... (szerintem nem kicsit benne van a divat, amellett hogy tényleg nem szar a 14-140es gyári obi).
    18-200 sonyra van Tamronból ha jól látom, kár hogy a nexekből nincs olyan hagyományos, evf-es váz amit keresek; és elsőre nem látok m4/3hoz egyéb utazózoomot.
    Szerk: Ok, úgy néz ki a nex7 evf-es, vakus, tűrhető markolatos.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #16184 üzenetére

    Ámen :C
    És én vagyok telhetetlen :D
    Ja, és G10 árban :DDD Amúgy ehhez legközelebb(videót nem nézve) a nex7 áll, de hát az ára... :U
    Mondanám hogy tűkön ülve várom a fujit, ami valószínű jó lesz, de q..a drága (sony és pana között, utóbbihoz közelebb tippelem).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mercutio_ #16206 üzenetére

    Jegyzem, köszi. :R

    Gondwana: G10et azért írtam mert egy (ma már) középszerű evf-et még mindig jobban szeretek használni mint mattüveget. FZ28 ugyanennyi pixelt tud, csak éppen RGB kijelző... G10 egyébként ~olyan EVFet használ mint a fuji (ekv 600.000), és úristen, nem is tudom hogy tudnak/tudtak emberek ilyen sz... vackot használni, de tényleg :U

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #16214 üzenetére

    Engem nem zavarna, rohadtul tetszik. (iiletve ha választhat az ember hogy gomb vagy kijelző legyenott... lehet a gombra tennék az x-et sokan). A nagyobb, kényelmesebb vázakhoz vagyok szokva, de rohadtul kipróbálnám valami 3-4× átfogású üveggel (ha lenne).
    Fuji -amennyire látom, lehet nem jól- általában nem követi, nem szembemegy a ..trendekkel, hanem letojja őket :)
    Möghát, ócsítani kellett valahol...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #16217 üzenetére

    Tényleg, megint le vagyok maradva :DDD [link]
    Ugye milyen ócsó? Annyi mint az X-Pro1 váz magában :O

    OFF: Odaát (dslr, canon) nagy pangás van, és a kereső sokat nem segített, viszont lenne egy gépecske amit a héten valószínű elhoznék... Tudtok esetleg irányt mutatni hogy egy kis segítséget hogy merre találnék, hol van nagyobb élet még?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Ne dobáljatok meg :)

    Gh1 vs G2? előbbi jobb videó+mikrofon aljzat(sokat nem oszt nem szoroz nálam), utóbbi kicsit jobb kereső (nagyobb), meg tácsos kijelző (nem izgat).

    Aztán vannak a katalógusból ki nem derülő dolgok; na főleg ezekre vagyok kíváncsi.

    130körül lenne stabi nélkül 18-200al 500D, viszont 14-45el egy G2 vagy Gh1 is kijönne ennyiből.
    Tudom, a 90mm eléggé szokást igényel, de ha tonna lóvém lesz, még jöhet egy 14-140.
    Rémlik vmi inteligens digitzoom (crop), jól emlékszem? Bár mintha menüben mélyen lenne elásva... A tesztben ennyit látok csak a menüben:
    Extra optikai zoom: Off, On (???)
    Digitális zoom: Off, 2x, 4x
    Az inteligens felbontás és zoomra G1re azt írják hogy nincs, G2re hogy van.

    Ezek fényében mit választanátok?
    Lumix G Vario 14-45 mm F3,5-5,6 ASPH OIS és a kites 14-42 között mi a különbség?

    Tükrösökkel futottam már annyi kört, valószínű most sem jönne meg az a megváltás. Akkor talán kisebb kompromisszum a gyutáv megnyirbálása.

    1/160 vakuval nem sok nappal? :F

    :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #16229 üzenetére

    Pana 14-42 kb 25-30, 14-140jó százas körül kéne hogy legyen árban?
    G1 and GF1 came with a 14-45mm m4/3 lens. Then Panasonic replaced the kit lens on their second generation cameras (G10/G2) to a 14-42mm lens w/o the OIS switch. Ennyi a difi, a 45 öregebb és van kapcsoló?

    Matthew: nekem meg az S100fs-en olyan af ágyú van, hogy néha lmápának használom, amúgy meg videózásnál segédfényként folyamatosan világít ;]
    De ha azt mondják nem kell...

    Szerk: A 14-4x ideiglenes lenen, amíg nem találok 14-140et. Legjobb lenen kapásból 14-140, nem kell töbebt keresgélni/eladni, és nem látnám hogy mit tud a 14-4x.
    Látok egy 14-45öt eladót, de 55ért egy picit húzós... (Főleg ha utána el akarom adni -mert igen- és esetleg nincs akkora mákom hogy bukás nélkül sikerüljön.) A pancake fix is ennyibe kerül, fakkom, akkor lehet inkább azt veszem, arra nagyobb lesz a kereslet...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #16229 üzenetére

    Sehol nem találom...
    2x ExtraOptical Zoom azt jelentené hogy
    1, 12mpixelen ezt bekapcsolva kapok egy 3mpixeles vágott képet
    2, Akármilyen felbontáson ezt bekapcsolva kapok egy 3mpixeles vágott képet
    3, egyéb

    A sima digit zoom meg a minőségromlásos hagyományos gondolom. 95%ban 3mpixelt használok, azért is lenne még jó tudni hogy kell-e a crophoz maxra váltani előtte vagy nem.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #16237 üzenetére

    Aki külső táppal használta az gondolom rakott km-t a vázba rendesen (műterem, stb) ha jól sejtem...

    Öhm, valakinek nem kell 14mm f 2.5 palacsinta esetleg? :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Jé, a GH1 és GH2 multi aspect szenzorral rendelkezik, a többiek meg nem :F WTF...

    Ez pedig kiegyenlíti a nagyobb EVF-et a képzeletbeli serpenyőben...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz schawo #16240 üzenetére

    Értem én, de ha GH1ben engedik, G2ben miért nem? (költői kérdés)

    Meeeegvan:
    Just like Panasonic's point-and-shoot cameras, the DMC-G2 has an "extended optical zoom" feature. By lowering the resolution, the camera uses a smaller area of the sensor to give you you extra zoom power without reducing the image quality. The lower the resolution goes, the more zoom you can use, up to a maximum of 2X. Do note that the entire focal range is increased, and that you have to turn the EZ feature off to return to the normal range.

    If the lens' zoom ring is rotated beyond the point of maximum optical zoom, the G2 crops a portion from the center of the image, with the maximum Extra Optical Zoom position simply cropping the actual image dimensions from the center of the sensor data.

    Tehát nem végig cropol, hanem csak csutkóra kitekert objektívnél, és feltételezem ezt látom az EVF-ben is (mintha digit zoomot nyomnék), ugye?

    És ha minden igaz ez a mymenüben megjelenhet, és akkor relatív gyorsan elérem... Bár jobban örülnék ha magam pakolhatnék ide cuccokat egy gyorsgombra... Bár a pixinfo szerint meg mi választhatjuk ki. :F

    Még egy vmit nem találok igazából... Vaku módot a Q menü gombot nyomva, és abban mászkálva tudok váltani? (Ha igen, nem olyan gyors, a szokásos gomb+tárcsa módszert jobban csípem).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #16247 üzenetére

    Há' figye', amíg nem lesz 14-140, addig nekem nem nagy érvágás a crop, hisz úgyis 3mpixelt használok. Sajna ettől a szög/mélységélesség nem változik, de azért ez is jól jön (főleg makrózásnál pl). Gondolom legalábbis...

    nord_, 12mpixelt használsz? És az meg miért jó? ;) Nekem csak egy 23"os fhd monitorom van, és jellemzően nem nézem nagyobb felbontású eszközön (vagy ha igen, az sem nagyobb int 1900×1200).
    Viszont akku tovább bírja, nem 5-6 megásak a képek, stb. Ja, és A4-nél (mínusz szolíd fehér keret) nagyobban sem nyomtatok, bár ilyenkor előfordul a 12mp használata.

    schawo:: mert 3-5 képen jól jönne a vágás, mind a 80-120-x képet csináljam 5-6 megásra? Ha két-három kattintás a crop a gépen, inkább csinálja az, ettől gépen sem igen gyorsabb.

    Nincs két egyforma ember ;)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz k1csi #16252 üzenetére

    Igen, a m4/3 egyik előnye a kis méret.

    De engem az EVF miatt érdekel ez a rendszer, nem a méret miatt - sőt, általában a nagyobb gépek kényelmesebbek, most is jóval nagyobb van. Ha lenne ugyanez nagyobb vázban, abban venném (samut olyan árban hagyjuk amennyiért van).

    Ha kipróbálok 14-15öt, akkor a mozgása darabos, vagy túl picit kéne fordítani az elején?

    Nem kizárt hogy maradnék a 14-45 v 14-42nél, de nem valószínű. Király a fix, csak 3 fix drágább is - persze sokkal jobb is - mint az utazózoom, és nem nagyon akarok cserélgetni. Persze, áll a cerka a gyönyörű bokes képekre, de valamit valamiért. Használtam többféle gépet, obit, a feb4-el is feltalálom magam, nem arra megyek amerre a reklámok mutatják. Nem megalománia, akkor a huszon-harminx-es zoomokat kergetném, de APS-C vonalon is 18-125/135öt nézegettem (újban, használtan nem láttam egyet sem). Kb ennyire van szükségem általában, 300 fölött nem izgat, ritkán használom (bár néha tud pofás is lenni, de akkor az X-S1re vadásznék bő 24-620al). A 18-200as tamron egyik legszimpibb tulajdonsága számomra egyébként a meleg színezete, és ez volt elérhető a 18-55 után ami 18ról indul.

    Gondolkoztam egy darabig azon is hogy magamnak venném az X10-et, de végülis a meglévő S100fsről arra váltani... nem tudom, ki kéne próbálni. Vázban, evfben jobban tetszik a G széria (G2).

    Egyébként hosszú távon az volt a terv hogy utazó + pancake fix, de ez egyelőre távoli - anyagi szempontból. Minden téren átmenet a 14-45 a kettő között, úgyhogy úgy gondoltam rápróbálok.

    Azt pedig remélem megengeded hogy azok közé tartozzam, akik szeretnének - legalább egy hétvégére kipróbálni - egy 14-140et, főleg, ha már videós vázra esett a választás. Nincs pénzem arra hogy mindenre legyen gépem, obim, pedig el tudnék képzelni pár gépet és obit, elhiheted. Az hogy a pillanat, vagy a technikai szintje miatt jobb 1-1 kép, azt ne boncolgassuk, nem egyszerű.
    Bringám kettő van, egy korrekt AM gép, és egy tűrhető fitness gép. Szeretnék egy könnyű outit/időfutamgépet, egy masszív crosstrekking túra gépet, egy könnyű CC és egy erős Enduro gépet is ezek mellé. De pénzem nincs ennyi mindenre, így azok lettek amik, valahol mindenképpen kompromisszumot kell hoznom valamilyen téren.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák