Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz b.vr #100182 üzenetére

    Lehet rosszul tudom, de pl a pana 100-300 és/vagy a 100-400 és egy megfelelő váz, mondjuk G9 működik dual IS funkcióval. "Sötét" teléknél minél jobban "megfogja" a stabi a rázkódást annál nagyobb az esély a bemozdulás elkerülésére.
    Főleg mozgó téma esetén és főleg kezdők, vagy hobbisták kezében.

    Mivel olynál kevesebb lencsében van stabi, pl 75-300, ezért egy pana-oly együttműködés esetén, akinek fontos - lehet - a dula IS, örülne egy oly vázon pana lencsének...

    "De hát erről beszélek, ez nemhogy nem annyira izgalmas téma, hanem egyáltalán nem az"
    Ehhez képest jó sokat írtál és feleslegesen...

    Azért mert neked nem izgalmas a téma nem kell lehordani a másikat, amiért neki igen.
    "az a csüggesztő amikor a hülyeségeken megy a szájtépés"
    Ráadásul nem ilyen módon

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz b.vr #100182 üzenetére

    Ez a baj, hogy nem működik a dual is, a rekeszgyűrű, az objektíven levő gomb a másik vázon, de ez szükségtelen, mert neked nem kell. Attól még másnak kellhet, és attól még más nem lesz “mérgező”.
    Ha lenne fizikai rekeszgyűrűs obim és nem működne a vázammal, engem zavarna, mint a dual is hiánya is. Egyrészt mert ezek tök jó funkciók, másrészt mert az obi árában kifizeted ezeket és nem tudod használni, mert valaki úgy döntött hogy nem lehet.

    Azért mert neked nem kell az adott funkció, másnak még kellhet. A nagy telés példádnál maradva nem csak izgő-mozgó madarakat vagy síelőket lehet vele fotózni, hanem pl egy félhomályos erdőben szarvast vagy farkast is, az egyikhez nem tudsz, a másikhoz meg nem akarsz közelebb menni, tök mozdulatlanul állnak másodpercekig, simán meg lehet lőni a képet 1/100-zal is, nem kell hozzá 1000. És itt akár jól is jöhet a dual is.

    Persze pl kiküszöbölheted a dolgot azzal hogy márkán belül vásárolsz, de én szívesen használnék Pana gx vázat is és Oly M1 vázat is párhuzamosan ugyanazokkal az obikkal (úgy, hogy minden funkciójukat tudom használni mindegyik vázon).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák