Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Ixion77 #93106 üzenetére

    Akkor tehát úgy véled, hogy az USD-ből, illetve az USD alapú papírokból is érdemes kiszállni? Vagy nem jól értettem?

    A tudomány a valóság költészete!

  • ngaba

    aktív tag

    válasz Ixion77 #93106 üzenetére

    Magas inflációnál csak a frissen kibocsátott államkötvények kamata fáj, a már forgalomban lévők (amiből jóval több van) szépen inflálódnak el, ami a Kincstárnak kifejezetten jó. Magyarországon is épp csökken a GDP arányos államadósság, pedig épp rekord kamatok vannak.
    Persze ez alapvetően rövid távon igaz, de egy fejlett országnak a magas kamatokat is ki kell bírnia rövid ideig.
    Szerintem.
    Szerk.: Inkább a cégek / magánszemélyek bírják nehezebben, pláne ha nyakig el van adósodva mindenki (és nem fixált a kamat).

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Ixion77 #93106 üzenetére

    Az elmúlt hetekben rengeteg riportot hallgattam (többek között a belinkelt csatornákon), és a hallottak alapján attól tartok, hogy már nem kell hosszútávra készülni.

    Csak ránéztem a csatornákra, az első benyomás lehet csalóka, de többségük clickbait doomsayernek tűnik, van amelyik már-már konteós dolgokba is belenyal.

    Ezt nem bántásból írom, csak érdekesnek tartom, hogy amúgy a várakozásaim a kövi 1-2 évre szerintem közelebb vannak a tiédhez, mint pl. PredatorZoliéhoz (szerintem lesz recesszió), meg amúgy általában kifejezetten szeretem olvasni a gondolataidat, de ezekkel a csatornákkal engem kínozni lehetne. :P

    Az adósságplafont már amúgy is felélték

    Az adósságplafonos sztori szvsz nothingburger, a piac nem véletlen nem is árazza különösebben. Meg lesz emelve és kész.

    mint rájöttem, ezért enyhültek a pénzügyi kondíciók az elmúlt két hónapban: a kincstár tolja be amit a FED szív ki

    Nem csak emiatt. A legutóbbi lustaportos cikkben lévő videóban a csávó pont erről beszél: [link]
    (A likviditásos rész az érdekes, a jövőre vonatkozó várakozásai nyilván pont annyit érnek, mint bárki másé)

    Dividendek szerintem nincsenek benne, mert a SPY osztalékfizető.

    Azért ilyen időtávon baromira nem mindegy... Hirtelen ezt tudtam gyártani szemléltetésképpen, nagyobb időtávra nyilván még nagyobb a difi:

    Nem véletlen, hogy a goldbugok közül is sokan az aranybányász részvényeket preferálják, az hoz valamit békeidőben is legalább.

    Nem szükségszerűen jobb azoknál, és főleg nem bármely időszakra. De problémás időszakokban jó ha van.

    Ebben természetesen egyetértünk. Mint írtam, nekem is van!

Új hozzászólás Aktív témák