Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz zsity #12429 üzenetére

    Nem egy kártyáról van szó, nekem nagyjából 10-15 GBnyi SD kártyám van már, amit azért rengeteg cucchoz is tudok használni a jelenlegi négy családban lévő fényképezőgépen kívül. Mp3, PDA, adathurcolászás stb.... ;)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Allien

    veterán

    válasz zsity #12429 üzenetére

    Hmmm....
    Akkor vegyük sorra, újból. Nézzük a lehetőségeket. Oly-t kicsuktam, annyival (már) nem olcsóbb. Canon legolcsóbbja eos 1000D, egy obival 155E (az árakat az edigitől néztem), Nikon-t D80 alatt nem biztos, hogy vennék (én), esettleg D40, akkor már legyen a legolcsóbb, bár, az optikákon oriásit bukok, mert régit AF nélkül tudom max használni (fénymérést, vagy mit felejtsem el esettleg, AF-S optikásakat meg annyira használt áron nem igazán lehet még kapni, valszeg, de most ne kezdjetek linkelgettni). A 3 fokuszpont nem zavarna (eddig is elvoltam a bridge gépemben 3 volt, néha használtam is).
    Marad Sony versus Pentax (ha leszámítom pl samut). Képminőség kb egálnak tekintettem. Szolgáltatásra inkább P felé hajlottam, bár sajnos nagy tesztet nem láttam K200D-ről, csak A200-ról. Sony mellet nagyobb átfogása szólna, számomra. Viszont, végig gondoltam, mennyire csóró vagyok. Szerettnék 2.8-s optikákat, de, reálissan nézve, maradnak egy ideig a nagyon olcsó, régi, akár M42-s, de máig megfelelő minőségü optikák. Ebben szintén a P-t hoztam ki előnyösebbnek.
    Járulékos költségek? Táskát kell majd vennem, ez nem oszt, nem szoroz egyik javára se. Vaku, hiába van elvileg KM talpas, tehát a Sonyhoz tudnám használni, de sajnos NEM dönthető a feje (ergo, portré állásban nem a legjobb megoldás), MINDENKÉPPEN vennék valami újabbat (ez is 20E volt, újjonan). A memkártyának örülök, hogy NEM kell kb 15E-t ráköltenem, mert 2 hétig a Balcsi mellett leszek, és igaz, ott lesz a laptop is, tehát átmentem, ettől függetlenül egy aránylag nagy kapacitásu, gyors, és márkás terméket vásárolnék hozzá, azaz Sandisk ultra III, mondjuk 4-8 giggancs ( 4 gigás 14E, 8 gigás 25). De, mint írtam, a memkártya kérdése csak EGY dolog volt. pl a Sony A200 (mint jelenlegi vetélytárs) alapkitobival nagyon jó áru, 119E, és pl photohallban memkártya 2 gigás+ kistáska. De a duplakit, az már NEM ilyen fényes! 166, minden plussz nélkül. Egyszerúen kiesett a pixisből. :B Már jelenleg. Ha tovább spekulálunk, és várunk egy kicsit, mindennek lentebb megy az ára, akár az euró "gyengülése" miatt is.
    Viszont, valagam besózva, megyek a Balcsira!!! Igaz, augusztusban. De, logikus, hogy ott már használni akarom, és nem a bekapcsoló gombot keresgettni, miközben "zajlanak" az események körülöttem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák