Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Úgy döntöttem, megpróbálok egy 700W-os tápot venni a gépbe hátha megjavul!

    ma egész nap nézegettem és próbáltam az én tápomhoz hasonlóan keresgélni, de a tulajdonságaik annyira nem mondanak nekem semmit h végül kérdezek hogy ne dobjak ki feleslegesen pénzt..

    Az alaplapomra még nagy csatlakozó megy ha jól tudom ez az alaplapi 24/20 as,

    Tápom

    Ez a PCm
    PC-m

    És ezt a 3 típust találtam ami úgy ahogy egyformák voltak, de egyiknél se írja a 20 tűs csatlakozót, kérdezem én attól mer nem írták oda az még benne van e?

    Pl: a PCI-E -t se tudom h mi..

    [Egyik]
    Másik
    Harmadik

    De ha tudtok jobbat ezeknél vagy megbízhatóbbat szívesen fogadnám, az a lényeg hogy a HDD csatlakozója legalább 3 meglegyen, és hogy az az a 20 tűs alaplapi csatlakozója is legyen.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz #32839680 #112673 üzenetére

    Mikor ezt a gépet vettem az azért volt mert meghalt az első, és mivel kellett gyorsba egy ezért elmentem venni, az eladó esküdött h a legjobb, nem értek a gépekhez fogalmam sincs h mi van benne,, szoftveres gondokat megtudok oldani de ezt már nem..

    Az a baj amúgy a gépnek, hogy kb 4 éve h vettem és tavaly nyár óta pár játékot nem fogad el, de nem cseréltem benne le semmit se, 2 perces játékidő után elsötétül a képernyő és lefagy a gép, és csak a gombbal tudom újra indítani., se hiba ózi semmi nem jön ki utána, szóval gondolom talán a táp van megterhelve ezért gondoltam h veszek egy erősebbet mert már 4 Vinyot kell elbírnia

    22,000 Ft ot adnék érte max. ezzel számolgatok, cooler masteres alaplapi hűtő van rajta azért gondoltam ugyan erre d emivel az alaplapon ez a 24 tűs izé van ezért erre kell támaszkodnom

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz schawo #112681 üzenetére

    Megnéztem a számlát 2014 márciusában vettem a gépet, és igen a képen található pc-m van!
    Kompresszorral szoktam kifújni havonta 1x, és már vittem be szervizbe garanciálisan és ott azt mondták hogy ilyen hibával még nem találkoztak..Hogy ez bizonyára szoftveres lesz.. Hülyeségnek tartottam ugyan de hogy ne az legyen hogy tévedek, lesikáltam a pc-t idén január fele és mindent újra raktam és csinálta ugyan ezt.. Erre szimplán azt válaszoltál, hogy elöregedett a gép és le kell cserélni

    Amúgy a régi játékoknál nem csinál ilyet csak a Flatout 2, Fltout ultimate és a conctract wars nál..
    Pedig ezek működtek még tavaly nyáron.. Ezért gondolom h lehet h nem bírja már a táp vagy passz, igazából csak próba..

    Ezzel szemezgetek, 4 HDD csati van rajta meg ugyan azok kb mint ami most van, 24 tűset nem írja de ezek szerint kell lennie rajta.
    igazából ha ettől nem oldódik meg a gond akkor tovább kell mennem és cserélgetni benne a vackokat..

    áp

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Kihúztam a 4. Vinyot és most a játékok futottak több mint 5 percig pörgettem őket, kicsit néha belassultak de akkor most már biztosabb vagyok az új Tápban!

    Ezt kaptam tanácsba hogy ezt vegyem
    be quiet! Pure Power 10 CM 500W Silver tápegység

    Megpróbálom, remélem ez elfogja bírni a 4 HDD-t mert ha enm akkor kidobtam 25 ropit.. nem lenne praktikusabb mégis ink egy 650W -sat vennem? az enyém is 500W -s ugyan eléggé gagyi ehhez képest de a Watt miatt kérdem ha ez xarakszik akkor az nemfog?

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz Hunork #112721 üzenetére

    Táp

    Még ezzel szemezgetek, mert 6 csatlakozót adnak a HDD-hez, kicsivel erősebb, és olvasva a Bronz erősebb mint a silver ha jól olvastam!

    olvastam vhol ha 0-24 ben megy a pc akkor ink. a több W-sat ajánlják mint a kisebbet.
    Nálam a pc kb 2-3 hetente van kikapcsolva kb 8 óráig.. a WD vinyok is lilák pont ez miatt. Ebből a szemszögből meg lehet praktikusabb a 650W os teljesítmény

    Jelenleg vacillálok nagyon a dolgon h most melyiket is rendeljem meg, de mindenképp a kettő közül választok, ezen kívül veszek még egy kis ventillátort +ba a gépbe egy cool mastereset néztem ki

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz Hunork #112724 üzenetére

    Rendben, megveszem akkor ezt a : be quiet! Pure Power 10 CM 500W
    remélem elbírja majd a 4. vinyot is:)

    köszönöm a segítségeket, azért picivel okosabb lettem most:)

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Egy eléggé fura ki gondolású kérdésem volna!

    Van egy Be Quiet! pure power 10 500W Silver Tápom,
    Ezen van 3db Drives csatlakozó hely és 2db PCIe csatlakozós hely.

    Az a gondom, hogy szükségem volna még 2db sata csatlakozóra, a kérdés csak az hogy megoldható e az hogy a PCIe-s csatlakozóba egy átalakítót teszek aminek a vége sata táp kábeles lenne?

    Nem tudom hogy egyáltalán létezik e ilyen? Ha igen akkor milyen néven keresgéljek?

    Azt a 2db PCIe-s csatlakozót nem használom, nincs rá szükséges, és ha megoldható már rögtön abba dugnám bele a sata átalakítót, vagy ha ez nem megoldható akkor az eredeti csatlakozót amiket kaptam mellé akkor a VGA végéhez tennék egy átalakítót,

    Igazából gondban vagyok mert egyrészről nem tudom h létezik e ilyen megoldás másfelől hogy az a rész elbírná e a + 2 vinyot, egyáltalán nem e fogja azt zavarni a tápot

    Várom válaszotokat és segítségeteket!

    Köszönettel: Máté

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz Hachiko95 #115285 üzenetére

    Az a baj hogy már mindegyik foglalt.

    És úgy hogy duplázva van az a tápos dugalj is.
    Az a helyzet hogy a pc-re van vezetve a kameráknak a felvevője, vagyis 2 vinyora megy rá és ezekkel van már megtápolva, ezen kívül foglalt a másik 2 is, a + hűtések miatt.

    És egyszerűbbnek tűnne a 2 üres csatlakozóra kötni még ha megoldható

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Van egy Be Quiet! Pure Wing 10 , 500 W -s tápom.

    És vennék még 1db 1 TB -so vinyot amit rákötnék a tápra molex dugókkal. a Kérdésem az hogy vajon elbírná e a jelenlegiekkel és a hozzá vett + 1 vinyot a tápom?

    Ez van most a gépemben:
    Asus B150 Plus / Intel Core i3-6100 3,7 GHz / GFE GTX1030 Gigabyte 2GB / 8GB Ram / Be Quiet! Silent Base 600 Ház / Be Quiet! Pure Power 10 Táp

    HDD-k:
    3X Red 1TB HDD WD Sata 7.2
    2x Purple 1TB HDD WD Sata 7.2

    Ehhez jönne egy 6. Lila szintén.

    Az 5. is molex toldóval van megoldva, viszont nam tudom h elbírná e a 6 db HDD-t, vagy ink, vegyek egy erősebb tápot? mondjuk egy 700 W -sat?

    A pc-t kb 2 hetente kapcsolom ki, mert torrent fut.

    Előre is köszike a segítségeket!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    van egy Be quiet! Pure Power 10 500W tápom.

    ezen van 2 olyan csatlakozó ami nekem nem kell.. 12 csatlakozású bekötésű a vége melyben csak 8 vezeték van bekötve a másik vége meg vga kábel..

    Van rá mód hogy a 12-es fejű molex csatlakozó találjak és 2db dugalj helyére ne vga-t hanem mondjuk vinyot tegyek be? a molex csatlakozó segítségével?

    Vagy ez nem működne?

    Előre is köszi a válaszokat!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Gondolkozom egy új táp vásárlásán , mivel szeretnék venni apc-mbe még 1db 1TB os vinyot és félek hogy a Be Quiet! pure power 10 500W -azt már nem bírná el, Jelenleg 6db 1TB vinyo van a pc-mben.

    A ház: Be Quiet slient base 600 -as.

    A kérdésem az lenne hozzátok, hogy mekkora tápot vegyek ami elbírná a 7db vinyot ?

    Mindenképpen be Quiet tervezek venni csak nem tudom hogy melyiket érné meg. meg egyáltalán melyik férne be, mert a jelenlegi 120 mm es a ventije,

    Várom válaszotokat s egyben előre is köszi!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék , hogy jelenleg van egy Be Quiet pure power 10- 500 W -os tápom
    És a házam jelenleg egy Be Quiet slient base 600 -as

    Na most a helyzet az, hogy van bent 7db HDD és egy ventilátor szabályzó is, az hogy a későbbiekben HDD még menne e bele azt nem tudom, viszont tartok attól hogy az 500W os teljesítényű táp ne legyen túl terhelve ezért ink. vennék egy Be Quiet dark power pro 11 - 750 W-os tápot.

    Ezen 1el több a drivers csatlakozó ami már szimpatikusabb mivel jelenleg +3 molex csatlakozó van a pc-m ben.

    A Kérdésem igazándiból az lenne, hogy az új táp egység beférne e házamba vagy nem?
    Ha már eltérést ír a specifikáció a ventilátor méretéről , nem tudom hogy az maga a táp szélességén vagy hosszúságán változna.

    Szóval bele férne e avagy sem?

    Ha nem fér bele nem venném meg látatlanba :D

    Meg az is fontos, hogy az új táphoz kapok e olyan 24 tűs csatlakozót?
    Az alaplapom típusa: Asus B150 Plus.

    Előre is köszönöm a segítségeket!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

Új hozzászólás Aktív témák