Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz ALFA #107410 üzenetére

    Hangfelvételt nemcsak, hogy az iPhone 3-mmal is lehet készíteni, de a nem okosmobilok mindegyike is képes rá, a több, mint 10 évesek is :) Valaki félreinformálhatott anno.

    Hogyha valaki kérdezi, hogy minek az az okosmobil, telefonálni a sima mobilon is lehet, akkor el szoktam neki mondani, hogy az okostelefont csak mellékesen használják telefonálásra, aki ilyet vesz, az elsősorban nem telefonálni akar rajta. Néhány funkció a teljesség legkisebb igénye nélkül, amikre én viszonylagos rendszerességgel használom az okostelefonomat:

    - Telefonálásra, sms küldésre csak a Vibert és a Skype-ot használom, mert akkor is olcsóbb, ha hagyományos számot hívok vele.

    - Navigációs programot heti szinten használok, ha el kell jutnom valahová, de nem tudom milyen tömegközlekedési eszközzel, merre induljak.

    - Facebook, Messenger kapcsolattartásra, az egyetemen és a munkahelyemen is ezen keresztül értekezünk.

    - Fényképezés: soha nincs nálam fényképezőgép, mert az plusz egy eszköz lenne, amit magammal kéne hordanom.

    - Duolingo vonatozás/buszozás közben (épp a német nyelvvizsgámra készülök) és többféle szótár alkalmazás.

    - Naptár: ez minden teendőmet tartalmazza és még a születésnapokat, névnapokat is kiírja.

    - E-mail.

    - Böngészés, ha épp el akarom magamat foglalni.

    - Nagyon ritkán valami játék (szókereső).

    - Zseblámpa.

    - Filmnézés, ritkán zenehallgatás.

    - Utazáskor a menetjegy megjelenítése.

    - TeamViewer: többször is előfordult már, hogy valamely családtagomnak, ismerősömnek menet közben segítettem megoldani valami problémát (informatikus vagyok).

    - OTP SmartBank: az utalásokat akkor is erről végzem el, ha gépközelben vagyok, mert gyorsabb.

    - Fizetés a boltban NFC-vel (PayPass helyett használom).

    - Jegyzet alkalmazás: ha fel kell valamit jegyeznem, de nincs nálam toll/papír.

    - Pizza.hu/Netpincér alkalmazás (ha tudom, hogy rendelt kaja lesz, akkor még útközben megrendelem, hogy odaérjen, mire este hazaérek).

    És ezt a sort még lehetne sokáig folytatni, ezek azok az alkalmazások, amik a kezdőképernyőmön vannak. Nagyon sok időt és pénzt spórolok meg egy okostelefonnal. Persze az okostelefonon csak akkor lesz okos, ha okosan használod, azért nincs értelme megvenni, hogy utána csak telefonálásra és sms küldésre használd, mert arra megteszi egy 10 ezer Ft-os nyomógombos telefon is.

Új hozzászólás Aktív témák