Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemkufar

    tag

    Üdv. itt - erre még nem volt dolgom.
    Kérdeznék párat:
    Pl. a Zemana AntiMalware letölthető vírusvédő alkalmazásról tud valaki magyar nyelvű teszt-véleményt? (Ez török amúgy?) :Y
    Aztán: van egy olyan "PUP" kártevő a Win-7 rendszerű asztali gépemen egy ideje, amit az AdwCleaner (Malwarebytes család tagja) megtalál és kijelöl újra és újra, ám eredményesen kidobni nem képes.
    "PUP.Optional.Legacy - Chromium Extension - Google Quick Scroll" = Gondolom, a Chrome böngészőben bujkálhat?

    Valami külföldi fórumban találtam ezt a Zemana víruskeresőt.
    - Hoppá! Amíg ezt itt írtam, ez a Zemana megtalálta szintén és az a kereső adott "kijavít" avagy kizárom végleg opciókat is, konkrétan a Google böngészőjéből e PUP féregre! :))
    Megpróbálok nem örvendezni előre... (Csinálok egy kontrollt, mert a másik sem bírta kidobni végleg.)

    A másik: A Facebook éppen a Google Chrome böngészővel belépve egyik (nekem galád módon több is van ám) kamu regisztrációs lapomra nem enged belépni, kb. egy hete. Azt állítja, hogy "az eszköz vírus fertőzött és töltsem le a Facebook által ott ajánlott Kaspersky Lab vírusirtó programot... Azzal csináljak az "eszközön" keresését, és tisztítást... Aztán utána beenged arra a FB. lapra!"
    Na de, arra a regisztrációmra is be tudtam lépni, másik irányból úgymond!
    A pc.-n és csak a Chrome böngészővel oda lépve tilt le és zsarol! Firefoxszal be tudtam lépni, illetve az androidos mobilomról is simán.
    Mondjuk, valami olyat osztottam meg azzal a FB. lappal ott, amiért - szerintem - inkább ők szeretnének tüzetesebben vizslatni a gépemen? :)
    Találtam a neten a témában néhány magyar és több angol nyelvű írást is, erre a Facebook - Kaspersky kizsaroló dologról ám.
    Na de, hogy a Google Chrome böngésző férge is éppen akkor tájt lett a gépemen? Vagy csak az AdwCleanerrel akkor futtattam le és találta meg?

    Nos, majd vissza térek ide, ha nem sikerült megoldanom...
    (58 éves, "autodidakta módon" elsajátított net és pc user vagyok ám csupán, én ezt nem tanultam anno.)

    ui.: KORÁN ÖRÜLTEM! Mert ez sem dobta ki! Az AdwCleaner utána is megtalálja és az sem bírja kidobni.
    :O :( :(((

    [ Szerkesztve ]

    Több nap van mint kolbász, ám kevesebb mint felhő. (saját idézet) ;-P

  • nemkufar

    tag

    válasz Semplar #48981 üzenetére

    Üdv. szintén!

    Már volt "alaphelyzetbe visszaállítás" is a Chrome beállításokon belül, aztán meg az Iobit eltávolítóval is kidobtam ezt a böngészőt teljesen, majd fél óra múlva feltelepítettem újra a hivatalos oldaláról.
    Nem tudom, mi lehet a Chrome-n belül ez.

    A Facebook csak állít valamit. De nekem több regisztrált lapom is van... :) A sokból csak az az egy állítja, amit állít! Ám az is csupán a Chrome böngészőnél nem enged be, a Firefoxszal oda lépve simán bemegyek arra a lapomra is! Ezért nem hiszek nekik és nem töltök le víruskeresőt pont az ő kényszerítő "kérésükre".
    Végül is, elérem azt a regisztrációmat is. Csak bosszantó, hogy pont egy olyan megosztás után lett ez ott, amit ők "megjelöltek" az idővonalamon. (Mintha azt nem én tettem volna közzé, vagy mi. Ja, mert nekik - tudom - nagyon nem tetsző az ott...)

    - Közben ez az új (Zemana) víruskereső megint végzett és most azt állítja, hogy tiszta a gépem. :)
    Előtte az AdwCleaner pedig újra ott látja ezt a férget, amiről írtam. Most törlés, újraindítással - de én már kikapcsolok mára, mert 00:33 óra van már éppen...

    Majd visszanézek - holnap!
    Kösz, addig is!

    [ Szerkesztve ]

    Több nap van mint kolbász, ám kevesebb mint felhő. (saját idézet) ;-P

Új hozzászólás Aktív témák