Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Narxis #22805 üzenetére

    Persze megértelek, én csak azt mondom, a HIPSet is hamar be lehet idomitani. :)

    (#22753) szaki26a : ,, Havira szerintem jo kozelites a 10-15 MB / gep" Ez így elég jól hangzik :) főleg ha arra gondolok, BD IS asztali PC-men napi szinten 2x ennyit szokott átlagba :DDD Az adatforgalomra akkor sok energiát fordíthattatok. :)

    Ezt már csak az überelné, ha lenne egy olyan beállítás a tüzfal részben, hogy egy gombnyomás, és letiltja a kiválasztott alkalmazások net hozzáférését. Vagy mégjobb, ha ezt hely vagy Wifi SSID alapon teszi. Egy hete elutaztam pár napra, wifi nem volt, de mobilnet az igen, viszont csak Edge, annál a sávszélességnél (vagy edgénél inkább sávkeskenység :D) meg minden app nethasználata számít, mert amugy is baromi lassu. Úgyhogy az lett a vége, hogy WinPatrol-ban ideiglenesen blokkoltam a bittorrentet, bittorrent sync-et, google drive sync appot, skydrive appot, meg még pár hasonlót. Jól jött volna egy egygombos megoldás, bár lehet van már ilyen, csak én nem tudok róla :D

    (#22795) szaki26a :igen ez így van, aki nem érti az üzeneteket, az nem is fog tudni rájuk válaszolni. Másrészről viszont, nem olyan bonyolultak az üzenetek, általában egy alklamazás vagy annak egy folyamata szeretne csinálni valamit, és válassz, hogy milyen jogosultságokat adsz neki. A comodo esetében nagyon részletes és érthető leírásuk van az interneten, igaz, tudtommal csak angolul. Vannak esetek, amikor ez nem jó megoldás: Mi van, ha a felhasználó nem tud angolul? Mi van, ha nem akarja rászánni azt az 1 órát a "használati utasítás" értelmezésére? Mi van, ha a felhasználó a nagyi, és a gép bekapcsolásához is segítséget kér? Ilyen esetekben az automatizált HIPS jó megoldás lehet, pl felhővel megoldva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák