Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Sziasztok, fűtés modernizálás miatt járok a topicban.
    Adott egy jól szigetelt 75/99m²es házikó (ebből 24 a garázs/spejz, ott csak 15⁰ot tartunk), fele padló, fele radiátoros fűtéssel, és kiegészítőnek/vész esetén egy Panasonic Nordic NZ35VKE klíma.

    40⁰ környéki előremenő nekünk elég, a mostani kazán 45-50-re van állítva, de nem tudom jobban lemodulálni. Lassan 20 éves (öregebb mint a ház), ezért is időszerű tervezetten cserélni. Évi fűtés ktg gázzal most kb 100k, 6-7kW körül lehet a hőigény.

    A nehezítések: A ház azon oldalán, ahol a fűtés helyiség van, bő egy méterre can a szomszéd ház, így csak halk és nagyon halk megoldások jöhetnek szóba :( .
    Ahol már lehetne hangosabb is, ahhoz kb 20m csövezés kellene pluszba, és sokkal ott se lehet hangosabb, mert az a nappali fala lenne már :B .

    -Most a HMV is a kazánról megy, mindegy hogy mi oldja meg a jövőben (lehet gázbojler a kazán helyén, ott a turbós kémény, könnyebb cserélni), lehet sima villanybojler, de ha nem nagy a felára és helyigénye(!), lehet inditekttárolós is a hőszivattyúról. Egy bojler méretű tartály mehet a mostani kazán helyén a falásik oldalára, de több helyünk nincs.
    -Hűtés nem kell, egy fázisról menne, mindegy hogy split vagy monoblokkos (hmv megoldás függvénye).
    -Egyelőre a hibrid kazánok sincsenek kizárva, relatív halkak, a kiegészítő cekasz helyett ott a gáz, meg a hmv-t azzal állítják elő.
    32A lehet a max H tarifán, ebből most 10 van igényelve/használhat a Pana. Szükség esetén ezt lekötjük róla, de előny ha 20A környékén találunk eszközt.

    Első körben a Mitsubishi és a Vaillant moniblokkosai tűnnek kb megfelelőnek (8kW -15⁰on, 6kW-25⁰on 35⁰os vízzel, kiegfűtés nélkül, bő 50dB körül); de szeretném a kollégák segítségét kérni, mikre kellene még figyelni, miket ajánlanátok, esetleg KE megyében kik lennének akik ajánlottak :R

    Szerk: Az éves 100k+ karbantartási díj az általános? Mert ilyen esetben lehet veszek még egy ilyen használt gázkazánt...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz LOTR #139 üzenetére

    Probléma megelőzés lenne, nem 'spórolás'.
    Ez 'csak' :U turbós kazán; ha a nagykorú kazán nem (rentábilisan) javítható (utoljára egy biztonságiszelep kellett hozzá pár extra csonkkal, az 70.000 lett volna, de Buderushoz minden húzós), akkor kondenzációs kazán cserére 2018ban kaptunk 800e ajánlatot (ma már több mint másfélszerese lenne; és csak egy másik gázkazánról beszélünk :( ).

    Ezért merült fel, hogy inkább tervezetten cserélnénk valamikor valamire, mert hosszú távon gondolkodunk. Ennyi, ezt mérném fel.
    Meg idén 2-400e visszajöhet belőle (meg olcsóbb ez se lesz, sőt...). Úgy is tekinthetem, hogy vagy ide rakok 1-2mFt-ot, vagy államkötvénybe, de ha azt majd egyszer fűtés korszerűsítésre használnánk fel, messze nem fog annyit kamatozni, mint ha most tennénk meg (meg kis mákkal a munkadíj kétszerese akár visszajöhetne).

    Hiányzik a fenének a csere :( , de 3 gázos is a fejét csóválta mikor a konkrét kazántípusról kérdeztem, hogy rohadt drága hozzá minden más márkákhoz képest, és ezért nem is nagyon van nagykerben sem cucc hozzá.
    A javítástól nem félek; sőt ezt azt magam is megcsinálok ezen is (miután nem nagyon méltóztatnak a szakik fűtésszezonban hibára mozdulni - bocs hogy nem nyáron hal be rajta mindig valami :((( ). De amikor szakember és alkatrész kell, pingvineznek, hárítanak, lebeszélnek, találgatnak; azt rohadtul nem szeretem.
    De nem mindenáron akarjuk lecserélni; de keresnék most egy alternatívát. Korábban az is felmerült, hogy 1-1 fancoil vagy légcsatornázható beltéri is felkerülhet, és akkor némi temperáló hűtés/fűtés mehetne a szellőző rendszerre, de úgy látom -finoman fogalmazva- nem nagyon van itthon ezekkel tapasztalat, erről már letettem. :(

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Hunter2 #187 üzenetére

    Átagos szigeteltséggel és radiátorral elég. Felület (pl padlófűtéssel) akár kisebb is elég lehet, ha ezt -15°on is tudja tartani. A 24kW-os gázkazánok amíg tudnak, lemodulálnak - jó magyar szakik agyonméretezik tök feleslegesen, mindig... :U

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Szeretem ezt a marketing 50%-ozást, szinte mindenki így hívja :U Nekem kb 3m lenne az anyagköltség, és 180k + a fűtésszerelő díja az átcsövezésre. Ok, akár 600 is visszajöhet, de ez elég messsze van az 50%-tól.
    Így megérheti most meglépni, de mikor már nem támogatják majd agyon a szaldós elszámolást, nem lesz annyira szép a matek; érdemes H tarifát is kérni.
    És remélhetőleg minél hamarább abbahagyják azt, hogy scop 1-es megoldásokat is támogatnak, mert olyan energiaválságot okoznak ezzel a butasággal (és sok felelőtlen emberrel), hogy öröm lesz nézni... Remélték hogy javítanak azzal, hogy a lakosság napelemei besegítenek nappal az ipar áramellátásába: de mivel mindenkire agyonméretezett rendszert sóznak, sorba elektromos fűtésre állnak át. Így lépünk egyet előre, kettőt hátra...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz sz.zs. #199 üzenetére

    Hosszútávon igen; illetve amikor már nem lesz szaldós támogatás, akkor főleg. Valószínű a napelem miatt már szabványosított a mérőhely, és talán nem sokszázezerbe kerül már.

    stickermajom: Vizes munkákra nem kaptam még árat, hőszivattyúra csak is sokadik cégtől. :((

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz LOTR #316 üzenetére

    Biztos van most ilyen élő pályázat? Nem találtam élő pályázatot erre. Ha van, tudnátok segíteni hogy merre található infó?

    Br 80nm könnyűszerkezetes házhoz (éves fogyasztott gázmennyiség ~1100m^3) szeretnék fűtésre valamit a nagykorú kazán helyett/mellé. Illetve van egy Panasonic Nordic klíma is ami 3-4kW-al be tud segíteni hidegben. H tarifa van, tavalyi a mérőhely (de bővíteni kell még rajta), 1 fázissal tervezem megoldani, nem árt ha belefér 20A(+10 ha van kiegészítő) környékébe.

    Extra talán csak annyi, hogy bő 1 méterre a szomszéd háza azon az oldalon ahova a kültéri mehet, úgyhogy relatív halk megoldások jöhetnek csak szóba. néztem hibrid kazánokat (immergas, ariston), hőszivattyút a kazán mellé (ariston), hőszivatyút magában (elsősorban Zubadan 8kw, Pana T-Cap, a sort a Fisher zárja, meglepően jó zaj adatokkal).
    Sajnos a legtöbb cég onnantól hogy nem akarok mellé napelemet venni, finoman szólva sem túl motivált, plusz komplett megoldást keresek, azaz ne csak lebasszák a gépet, hanem nyilván legyen rendszerbe kötve (padló+raidátor, kb 45°os vízre van szükségünk).
    HMV még nem tisztázott, de valószínű hőszivattyús bojler lenne (akár gáz, ha már lekerül a meglévő kazán).
    Ha elfér (kicsi a gépészetnek a hely) és nem nagy költség, akkor meghagynám a kazánt is (megfelel a kizáró vagyban való üzemeltetés), egyébként meg annak a helyére menne a fűtés.

    Ahány cég reagál, annyi megoldást (az általa preferáltat) nyomnak.
    Amikre választ keresnék: :)
    -felmerült hogy a split rendszerek kevésbé hatékonyak, és olcsóbbak (én ezt nem látom, sőt). Pl itt is a monoblokkos preferált: [link] Itt meg a split: http://miskolchoszivattyu.hu/index.php/rovid-ismertetok/4-split-vagy-monoblokk-hoszivattyu [link] . Amiből van split és monoblokkos is, melyiket célszerűbb megcélozni?
    -6-8kW névleges teljesítmény környékén mik azok ami tényleg halk és megbízható gépek (minél közelebb az 50dB-hez normál módban, vagy alatta).
    -Preferált márka/család, illetve Komárom-Esztergom megyében korrekt kivitelező szintén érdekes lenne :B

    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz LOTR #339 üzenetére

    Nem tűnik rossznak, csak nem nagyon fér el a régi kazán mellette. Más kérdés érdemes e meghagyni backupnak...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz robi-k #342 üzenetére

    Relatív hangos, illetve komolyralan a +7⁰os adat (-15⁰, de legalább -7⁰os adat kellene)...
    Nekem most is jó ajánlatnak tűnik a Panasonic (nekem a HP J széria), de nem ismerem annyira a felhozatalt. Illetve nálam csak a halkabb megoldások merültek fel... Pl Domusa olcsóbb, a csomagok is jónak tűnnek, de nem mindenkinek elég halk.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák