Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz LOTR #316 üzenetére

    Biztos van most ilyen élő pályázat? Nem találtam élő pályázatot erre. Ha van, tudnátok segíteni hogy merre található infó?

    Br 80nm könnyűszerkezetes házhoz (éves fogyasztott gázmennyiség ~1100m^3) szeretnék fűtésre valamit a nagykorú kazán helyett/mellé. Illetve van egy Panasonic Nordic klíma is ami 3-4kW-al be tud segíteni hidegben. H tarifa van, tavalyi a mérőhely (de bővíteni kell még rajta), 1 fázissal tervezem megoldani, nem árt ha belefér 20A(+10 ha van kiegészítő) környékébe.

    Extra talán csak annyi, hogy bő 1 méterre a szomszéd háza azon az oldalon ahova a kültéri mehet, úgyhogy relatív halk megoldások jöhetnek csak szóba. néztem hibrid kazánokat (immergas, ariston), hőszivattyút a kazán mellé (ariston), hőszivatyút magában (elsősorban Zubadan 8kw, Pana T-Cap, a sort a Fisher zárja, meglepően jó zaj adatokkal).
    Sajnos a legtöbb cég onnantól hogy nem akarok mellé napelemet venni, finoman szólva sem túl motivált, plusz komplett megoldást keresek, azaz ne csak lebasszák a gépet, hanem nyilván legyen rendszerbe kötve (padló+raidátor, kb 45°os vízre van szükségünk).
    HMV még nem tisztázott, de valószínű hőszivattyús bojler lenne (akár gáz, ha már lekerül a meglévő kazán).
    Ha elfér (kicsi a gépészetnek a hely) és nem nagy költség, akkor meghagynám a kazánt is (megfelel a kizáró vagyban való üzemeltetés), egyébként meg annak a helyére menne a fűtés.

    Ahány cég reagál, annyi megoldást (az általa preferáltat) nyomnak.
    Amikre választ keresnék: :)
    -felmerült hogy a split rendszerek kevésbé hatékonyak, és olcsóbbak (én ezt nem látom, sőt). Pl itt is a monoblokkos preferált: [link] Itt meg a split: http://miskolchoszivattyu.hu/index.php/rovid-ismertetok/4-split-vagy-monoblokk-hoszivattyu [link] . Amiből van split és monoblokkos is, melyiket célszerűbb megcélozni?
    -6-8kW névleges teljesítmény környékén mik azok ami tényleg halk és megbízható gépek (minél közelebb az 50dB-hez normál módban, vagy alatta).
    -Preferált márka/család, illetve Komárom-Esztergom megyében korrekt kivitelező szintén érdekes lenne :B

    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák